Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport aanklager Smith: genoeg bewijs voor veroordeling Trump

Rapport aanklager Smith: genoeg bewijs voor veroordeling Trump

WASHINGTON (ANP) - De speciale aanklager die was aangesteld om Donald Trump te vervolgen, beschikte naar eigen zeggen over voldoende bewijs voor een veroordeling. Dat staat volgens de krant The New York Times in een slotrapport van Jack Smith, die deze maand ontslag nam nadat Trump de presidentsverkiezingen had gewonnen.

Smith ging als speciaal aanklager over twee federale strafzaken tegen Trump. Die moesten worden stopgezet omdat het ministerie van Justitie geen zittende presidenten vervolgt. In het rapport van Smith staat dat het de inschatting van zijn kantoor was dat "het toelaatbare bewijs anders voldoende was geweest voor een veroordeling."

Het door de NYT bemachtigde deel van het rapport heeft betrekking op een van die zaken, die draaide om pogingen van Trump zijn verkiezingsnederlaag in 2020 teruggedraaid te krijgen. Smith vervolgde Trump ook voor het achterhouden van geheime documenten op zijn landgoed toen hij geen president meer was.

'Gestoorde Jack'

Een rechter in Florida staat nog niet toe dat het deel van het rapport dat gaat over die documentenzaak ook wordt gedeeld met parlementariërs. Daar wordt later nog een hoorzitting over gehouden, berichtte CNN deze week.

Trump maakt op sociale media geen geheim van zijn afkeer van Smith. De aankomende president verweet Smith deze maand nodeloos de levens van mensen te hebben verwoest. "Gestoorde Jack heeft niets bereikt, behalve aantonen wat een enorme losers mijn politieke tegenstanders zijn."

Meer uit Buitenland

WSJ: Trump wil langdurige blokkade van Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

25 minuten geleden
Trump laat zijn foto op Amerikaanse paspoorten plaatsen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.

1 uur geleden
Senaat VS tegen voorkomen militair optreden tegen Cuba door Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.

1 uur geleden
Nieuwe verkiezingen Kosovo omdat parlement geen president kiest

PRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.

2 uur geleden
Charles dringt aan op westerse eenheid in toespraak Congres VS

WASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.

4 uur geleden
Oud-FBI-directeur Comey aangeklaagd voor bedreigen president

WASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.

5 uur geleden
Trump haalt uit naar Duitse bondskanselier Merz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.

5 uur geleden