Rapport aanklager Smith: genoeg bewijs voor veroordeling Trump
WASHINGTON (ANP) - De speciale aanklager die was aangesteld om Donald Trump te vervolgen, beschikte naar eigen zeggen over voldoende bewijs voor een veroordeling. Dat staat volgens de krant The New York Times in een slotrapport van Jack Smith, die deze maand ontslag nam nadat Trump de presidentsverkiezingen had gewonnen.
Smith ging als speciaal aanklager over twee federale strafzaken tegen Trump. Die moesten worden stopgezet omdat het ministerie van Justitie geen zittende presidenten vervolgt. In het rapport van Smith staat dat het de inschatting van zijn kantoor was dat "het toelaatbare bewijs anders voldoende was geweest voor een veroordeling."
Het door de NYT bemachtigde deel van het rapport heeft betrekking op een van die zaken, die draaide om pogingen van Trump zijn verkiezingsnederlaag in 2020 teruggedraaid te krijgen. Smith vervolgde Trump ook voor het achterhouden van geheime documenten op zijn landgoed toen hij geen president meer was.
'Gestoorde Jack'
Een rechter in Florida staat nog niet toe dat het deel van het rapport dat gaat over die documentenzaak ook wordt gedeeld met parlementariërs. Daar wordt later nog een hoorzitting over gehouden, berichtte CNN deze week.
Trump maakt op sociale media geen geheim van zijn afkeer van Smith. De aankomende president verweet Smith deze maand nodeloos de levens van mensen te hebben verwoest. "Gestoorde Jack heeft niets bereikt, behalve aantonen wat een enorme losers mijn politieke tegenstanders zijn."
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
1 uur geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
4 uur geledenLIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.
7 uur geledenLIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.
10 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/MANAMA (ANP) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw aanvallen over en weer. Israël laat weten dat er vanuit Iran raketten zijn afgevuurd op het land. Dat gebeurde de afgelopen weken vrijwel dagelijks. Het Israëlische leger liet zaterdagochtend vroeg weten doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet aan te vallen. Journalisten van persbureau AFP meldden daar explosies.
11 uur geleden