Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport aanklager Smith: genoeg bewijs voor veroordeling Trump

Rapport aanklager Smith: genoeg bewijs voor veroordeling Trump

WASHINGTON (ANP) - De speciale aanklager die was aangesteld om Donald Trump te vervolgen, beschikte naar eigen zeggen over voldoende bewijs voor een veroordeling. Dat staat volgens de krant The New York Times in een slotrapport van Jack Smith, die deze maand ontslag nam nadat Trump de presidentsverkiezingen had gewonnen.

Smith ging als speciaal aanklager over twee federale strafzaken tegen Trump. Die moesten worden stopgezet omdat het ministerie van Justitie geen zittende presidenten vervolgt. In het rapport van Smith staat dat het de inschatting van zijn kantoor was dat "het toelaatbare bewijs anders voldoende was geweest voor een veroordeling."

Het door de NYT bemachtigde deel van het rapport heeft betrekking op een van die zaken, die draaide om pogingen van Trump zijn verkiezingsnederlaag in 2020 teruggedraaid te krijgen. Smith vervolgde Trump ook voor het achterhouden van geheime documenten op zijn landgoed toen hij geen president meer was.

'Gestoorde Jack'

Een rechter in Florida staat nog niet toe dat het deel van het rapport dat gaat over die documentenzaak ook wordt gedeeld met parlementariërs. Daar wordt later nog een hoorzitting over gehouden, berichtte CNN deze week.

Trump maakt op sociale media geen geheim van zijn afkeer van Smith. De aankomende president verweet Smith deze maand nodeloos de levens van mensen te hebben verwoest. "Gestoorde Jack heeft niets bereikt, behalve aantonen wat een enorme losers mijn politieke tegenstanders zijn."

Meer uit Buitenland

Verdachten van autobrand Antwerpen in gesloten instelling

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.

36 minuten geleden
Zelensky: Rusland wilde VS chanteren door Iran te helpen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.

37 minuten geleden
Witte Huis: Trump ontketent de hel als Iran doorgaat met strijd

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.

1 uur geleden
Merz vindt levering Taurus-raketten aan Oekraïne niet meer nodig

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".

3 uur geleden
Amerikaanse defensie steekt meer geld in wapens en munitie

ARLINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft drie overeenkomsten afgesloten voor raketten en onderdelen voor munitie en wapensystemen. Daarmee kunnen voorraden aangevuld worden die zijn geslonken door de oorlog in het Midden-Oosten. "Zo wordt de industriebasis klaargemaakt voor oorlogstijd", zegt onderminister Michael Duffey.

3 uur geleden
Sarah Mullally aangetreden als religieus leider Anglicaanse Kerk

CANTERBURY (ANP) - Het eerste vrouwelijke hoofd van de Anglicaanse Kerk, Sarah Mullally (63), is in Engeland formeel geïnstalleerd. Dat gebeurde in het bijzijn van de Britse premier en leden van de koninklijke familie in de kathedraal van Canterbury.

3 uur geleden
VN-chef: Libanon mag niet het volgende Gaza worden

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De topman van de Verenigde Naties heeft gewaarschuwd dat Libanon niet het lot van de Gazastrook mag ondergaan. "Het Gaza-model moet niet worden herhaald in Libanon", zei secretaris-generaal António Guterres.

3 uur geleden