Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rapport: 100 miljard aan verzekerde schade door natuurrampen

Rapport: 100 miljard aan verzekerde schade door natuurrampen

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Natuurrampen hebben dit jaar naar schatting voor 100 miljard dollar (bijna 93 miljard euro) aan verzekerde schade veroorzaakt. Dat is minder dan vorig jaar, maar nog steeds een stuk meer dan gemiddeld. Dat meldt de herverzekeraar Swiss Re.

Het totale verlies door rampen zoals de aardbeving in Turkije en Syrië en de natuurbranden op Hawaï werd geschat op ongeveer 260 miljard dollar (meer dan 241 miljard euro). Ook dat is minder dan vorig jaar, maar meer dan het tienjaarlijkse gemiddelde, aldus Swiss Re, een verzekeraar voor verzekeraars. Voor zo'n 40 procent van de ravage waren mensen of bedrijven verzekerd.

Het Zwitserse financiële concern zegt bovendien dat er een recordbedrag van 60 miljard dollar aan verzekerde schade was voor zware onweersbuien, met name in Europa en de Verenigde Staten. Schade door dit soort onweersbuien, met plotselinge stortbuien, hevige wind en hagel, stijgt al dertig jaar met ongeveer 7 procent per jaar en bedroeg de afgelopen vijf jaar gemiddeld 32 miljard dollar per jaar.

Opwarmend klimaat

Volgens Swiss Re komt de hoge schade bij stormen deels door inflatie, waardoor vervangend materiaal en arbeidskrachten duurder waren. Ook wordt het recordbedrag deels verklaard door het feit dat stormen sterk verstedelijkte gebieden raakten. Met name in de Verenigde Staten werd voor tientallen miljarden dollars aan verzekerde schade gemeld. Zo waren er achttien rampen waarbij de schade opliep tot boven een miljard dollar.

Rampen zoals orkanen en natuurbranden worden in verband gebracht met een opwarmend klimaat en zorgen er al meer dan tien jaar voor dat de uitbetalingen voor verzekeraars oplopen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

5 uur geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

5 uur geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

6 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

7 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

9 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

10 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.

10 uur geleden