Rapper Diddy schikt in 'racismezaak' met drankenconcern
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse rapper Diddy en drankenconcern Diageo, bekend van merken als Guinness en Baileys, hebben geschikt in een rechtszaak die de artiest tegen het bedrijf had aangespannen. Sean Combs, zoals de rapper eigenlijk heet, vond dat Diageo hun zakelijke overeenkomst zou hebben verwaarloosd. Diddy beschuldigde het bedrijf ook van racisme.
In een gezamenlijke verklaring lieten de partijen weten dat alle geschillen zijn opgelost. Ook trekt Diddy zijn beschuldigingen en rechtszaken tegen het drankenbedrijf in. De zaak had onder meer te maken met het tequilamerk DeLeón, waar Diddy voor een deel eigenaar van was. Diageo laat weten dat er geen zakelijke relatie meer is met Diddy, en ook dat het bedrijf nu de enige eigenaar is van het merk DeLeón. Verdere details van de schikking werden niet bekendgemaakt.
De artiest had Diageo vorig jaar aangeklaagd omdat hij vond dat het bedrijf meer investeerde in andere drankmerken, en niet genoeg in de merken waar hij mede-eigenaar van was. Het bedrijf was zelf van mening dat het juist Diddy was die te weinig in de merken had geïnvesteerd. De 54-jarige Diddy werkte zo'n vijftien jaar samen met de drankproducent, aanvankelijk om wodkamerk Ciroc te promoten. Een paar jaar later volgde de samenwerking voor het tequilamerk DeLeón.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het aantal Europese octrooiaanvragen door een universiteit, publieke onderzoeksorganisatie of onderzoeksziekenhuis is in de afgelopen twintig jaar meer dan verdubbeld. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB) donderdag. Nederland is volgens het EOB een van de landen waar het aantal octrooiaanvragen van publieke onderzoeksinstellingen het sterkst is gegroeid.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het derde kwartaal een lagere winst geboekt dan een jaar eerder, terwijl de omzet gelijk bleef. Ondanks het lagere resultaat overtrof het bedrijf onder leiding van Elon Musk de verwachtingen op de financiële markten. Daar leefden zorgen dat toegenomen investeringen in kunstmatige intelligentie en mensachtige robots een te grote kostenpost zouden worden voor de fabrikant van elektrische auto's.
4 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Socialemediabedrijf Meta verwacht dit jaar nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Daarbij gaat het Amerikaanse bedrijf nieuwe aandelen zonder stemrecht uitgeven om extra geld op te halen om mee te kunnen blijven doen in de AI-race met andere grote techbedrijven.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met duidelijke winsten gesloten, dankzij optimisme over de techsector na positief stemmende kwartaalresultaten van AI- en ruimtevaartconcern SpaceX. Onrust over een mogelijke escalatie van de spanningen in Saudi-Arabië ebde gedurende de handelssessie weg.
4 uur geledenALBUQUERQUE (ANP/RTR) - Een rechter in de Amerikaanse staat New Mexico heeft socialemediabedrijf Meta een geldstraf opgelegd van 25 miljard dollar (bijna 22,3 miljard euro) voor het misleiden van Facebook-gebruikers rondom hun privacy. Openbaar aanklagers van de staat beschuldigden Meta ervan gebruikers te hebben voorgelogen over de wijdverbreide toegang die andere partijen hadden tot persoonlijke gegevens.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites komen langzaamaan weer online, ziet het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC). Tal van websites gingen uit voorzorg plat nadat duidelijk werd dat in programmeertaal PHP, waarmee websites worden gebouwd, een aantal kritieke kwetsbaarheden zaten. Hierdoor liepen organisaties het risico dat ze gehackt konden worden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP gaan nog maanden gevolgen hebben, ook nu beveiligingsupdates beschikbaar zijn, waarschuwen cybersecurity-experts. Wereldwijd zullen naar verwachting nog een enorm aantal systemen niet direct bijgewerkt worden. Hackers kunnen daar de komende tijd misbruik van maken.
9 uur geleden