Raphinha vreest voor gevolgen transfers Barça door zaak Olmo
JEDDAH (ANP/AFP/RTR) - Voetballer Raphinha van FC Barcelona vreest dat de zaak rond de mislukte inschrijving van Dani Olmo bij de club effect kan hebben op toekomstige transfers. De financieel geplaagde Spaanse topclub slaagde er de afgelopen weken niet in Olmo speelgerechtigd te krijgen voor de tweede helft van het seizoen. Barcelona heeft de zaak nog voorgelegd bij de hoogste Spaanse sportrechtbank, maar kan in afwachting van een uitspraak geen beroep doen op de speler en ook niet op Pau Víctor.
"Ik denk dat het effect kan hebben", reageerde Raphinha op de vraag of hij denkt dat het gevolgen kan hebben voor toekomstige transfers van FC Barcelona. "Ik kan geen nee zeggen, want dan zou ik liegen en zo ben ik niet."
De aanvaller zei dat het lastig is voor zijn teamgenoten Olmo en Víctor, die wel zijn meegereisd naar Jeddah in Saudi-Arabië voor de halve finale van de Spaanse Supercup woensdag tegen Athletic Club uit Bilbao. "Het is lastig voor hen, om niet te weten of ze mogen spelen. We hopen dat diegenen die erover gaan het snel kunnen oplossen, zodat ze weer voor ons kunnen spelen."
'Dichter bij elkaar'
Barcelona-coach Hansi Flick denkt dat het wel mee zal vallen en zei dat de club nog steeds heel aantrekkelijk is voor spelers. "Ik heb vertrouwen in de club. Ik houd van alles in Barcelona en ik zou zeggen, kom en teken een contract. Ik heb daar geen twijfels over."
Flick probeert iets positiefs te vinden in het gemis van Olmo en Víctor, van wie hij verwacht dat ze niet speelgerechtigd zullen zijn voor het duel van woensdag. "Het enige wat we kunnen doen is wachten. We missen Olmo zeker, omdat hij iedere wedstrijd totaal kan veranderen. Maar ik denk dat het ook iets is dat de spelers dichter bij elkaar kan brengen. We zullen als een team moeten spelen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
9 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
11 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
12 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
12 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
17 uur geleden