Raphinha vreest voor gevolgen transfers Barça door zaak Olmo
JEDDAH (ANP/AFP/RTR) - Voetballer Raphinha van FC Barcelona vreest dat de zaak rond de mislukte inschrijving van Dani Olmo bij de club effect kan hebben op toekomstige transfers. De financieel geplaagde Spaanse topclub slaagde er de afgelopen weken niet in Olmo speelgerechtigd te krijgen voor de tweede helft van het seizoen. Barcelona heeft de zaak nog voorgelegd bij de hoogste Spaanse sportrechtbank, maar kan in afwachting van een uitspraak geen beroep doen op de speler en ook niet op Pau Víctor.
"Ik denk dat het effect kan hebben", reageerde Raphinha op de vraag of hij denkt dat het gevolgen kan hebben voor toekomstige transfers van FC Barcelona. "Ik kan geen nee zeggen, want dan zou ik liegen en zo ben ik niet."
De aanvaller zei dat het lastig is voor zijn teamgenoten Olmo en Víctor, die wel zijn meegereisd naar Jeddah in Saudi-Arabië voor de halve finale van de Spaanse Supercup woensdag tegen Athletic Club uit Bilbao. "Het is lastig voor hen, om niet te weten of ze mogen spelen. We hopen dat diegenen die erover gaan het snel kunnen oplossen, zodat ze weer voor ons kunnen spelen."
'Dichter bij elkaar'
Barcelona-coach Hansi Flick denkt dat het wel mee zal vallen en zei dat de club nog steeds heel aantrekkelijk is voor spelers. "Ik heb vertrouwen in de club. Ik houd van alles in Barcelona en ik zou zeggen, kom en teken een contract. Ik heb daar geen twijfels over."
Flick probeert iets positiefs te vinden in het gemis van Olmo en Víctor, van wie hij verwacht dat ze niet speelgerechtigd zullen zijn voor het duel van woensdag. "Het enige wat we kunnen doen is wachten. We missen Olmo zeker, omdat hij iedere wedstrijd totaal kan veranderen. Maar ik denk dat het ook iets is dat de spelers dichter bij elkaar kan brengen. We zullen als een team moeten spelen."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
13 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
20 uur geleden