Raphinha vreest voor gevolgen transfers Barça door zaak Olmo
JEDDAH (ANP/AFP/RTR) - Voetballer Raphinha van FC Barcelona vreest dat de zaak rond de mislukte inschrijving van Dani Olmo bij de club effect kan hebben op toekomstige transfers. De financieel geplaagde Spaanse topclub slaagde er de afgelopen weken niet in Olmo speelgerechtigd te krijgen voor de tweede helft van het seizoen. Barcelona heeft de zaak nog voorgelegd bij de hoogste Spaanse sportrechtbank, maar kan in afwachting van een uitspraak geen beroep doen op de speler en ook niet op Pau Víctor.
"Ik denk dat het effect kan hebben", reageerde Raphinha op de vraag of hij denkt dat het gevolgen kan hebben voor toekomstige transfers van FC Barcelona. "Ik kan geen nee zeggen, want dan zou ik liegen en zo ben ik niet."
De aanvaller zei dat het lastig is voor zijn teamgenoten Olmo en Víctor, die wel zijn meegereisd naar Jeddah in Saudi-Arabië voor de halve finale van de Spaanse Supercup woensdag tegen Athletic Club uit Bilbao. "Het is lastig voor hen, om niet te weten of ze mogen spelen. We hopen dat diegenen die erover gaan het snel kunnen oplossen, zodat ze weer voor ons kunnen spelen."
'Dichter bij elkaar'
Barcelona-coach Hansi Flick denkt dat het wel mee zal vallen en zei dat de club nog steeds heel aantrekkelijk is voor spelers. "Ik heb vertrouwen in de club. Ik houd van alles in Barcelona en ik zou zeggen, kom en teken een contract. Ik heb daar geen twijfels over."
Flick probeert iets positiefs te vinden in het gemis van Olmo en Víctor, van wie hij verwacht dat ze niet speelgerechtigd zullen zijn voor het duel van woensdag. "Het enige wat we kunnen doen is wachten. We missen Olmo zeker, omdat hij iedere wedstrijd totaal kan veranderen. Maar ik denk dat het ook iets is dat de spelers dichter bij elkaar kan brengen. We zullen als een team moeten spelen."
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
3 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
9 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden