Raphinha vreest voor gevolgen transfers Barça door zaak Olmo
JEDDAH (ANP/AFP/RTR) - Voetballer Raphinha van FC Barcelona vreest dat de zaak rond de mislukte inschrijving van Dani Olmo bij de club effect kan hebben op toekomstige transfers. De financieel geplaagde Spaanse topclub slaagde er de afgelopen weken niet in Olmo speelgerechtigd te krijgen voor de tweede helft van het seizoen. Barcelona heeft de zaak nog voorgelegd bij de hoogste Spaanse sportrechtbank, maar kan in afwachting van een uitspraak geen beroep doen op de speler en ook niet op Pau Víctor.
"Ik denk dat het effect kan hebben", reageerde Raphinha op de vraag of hij denkt dat het gevolgen kan hebben voor toekomstige transfers van FC Barcelona. "Ik kan geen nee zeggen, want dan zou ik liegen en zo ben ik niet."
De aanvaller zei dat het lastig is voor zijn teamgenoten Olmo en Víctor, die wel zijn meegereisd naar Jeddah in Saudi-Arabië voor de halve finale van de Spaanse Supercup woensdag tegen Athletic Club uit Bilbao. "Het is lastig voor hen, om niet te weten of ze mogen spelen. We hopen dat diegenen die erover gaan het snel kunnen oplossen, zodat ze weer voor ons kunnen spelen."
'Dichter bij elkaar'
Barcelona-coach Hansi Flick denkt dat het wel mee zal vallen en zei dat de club nog steeds heel aantrekkelijk is voor spelers. "Ik heb vertrouwen in de club. Ik houd van alles in Barcelona en ik zou zeggen, kom en teken een contract. Ik heb daar geen twijfels over."
Flick probeert iets positiefs te vinden in het gemis van Olmo en Víctor, van wie hij verwacht dat ze niet speelgerechtigd zullen zijn voor het duel van woensdag. "Het enige wat we kunnen doen is wachten. We missen Olmo zeker, omdat hij iedere wedstrijd totaal kan veranderen. Maar ik denk dat het ook iets is dat de spelers dichter bij elkaar kan brengen. We zullen als een team moeten spelen."
Meer uit Voetbal
MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
56 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
5 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
19 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
22 uur geleden