Raphinha scoort driemaal voor Barcelona tegen Bayern München
BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft FC Barcelona aan een ruime zege op Bayern München in de Champions League geholpen (4-1). De Braziliaan scoorde driemaal voor de koploper van Spanje. Robert Lewandowski trof eenmaal doel. Harry Kane tekende voor de gelijkmaker van de bezoekers uit Duitsland (1-1).
Frenkie de Jong mocht na een uur invallen bij de thuisploeg. Barcelona lijkt klaar voor de topper van zaterdag tegen Real Madrid. Barcelona verloor vier jaar geleden nog met 2-8 van Bayern München. Hansi Flick, de huidige trainer van de Spanjaarden, was destijds coach van Bayern München.
Trainer Arne Slot won met Liverpool de uitwedstrijd tegen RB Leipzig (0-1). Darwin Núñez maakte het enige doelpunt. Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo hadden een basisplaats bij de koploper van Engeland. Xavi Simons en Lutsharel Geertruida verschenen aan de aftrap voor de thuisploeg.
Nathan Aké, weer hersteld van een blessure, won met Manchester City van Sparta Praag (5-0). Erling Haaland (2), Phil Foden, John Stones en Matheus Nunes maakten de doelpunten van de kampioen van Engeland. Denzel Dumfries en Stefan de Vrij boekten met Internazionale een zwaarbevochten uitzege op Young Boys (0-1). Marcus Thuram maakt in blessuretijd de enige treffer (0-1). Trainer Pepijn Lijnders verloor met Red Bull Salzburg een thuisduel met Dinamo Zagreb (0-2). Sandro Kulenovic en Bruno Petkovic maakten de doelpunten voor de bezoekers uit Servië.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
7 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
9 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
10 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
11 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
15 uur geleden