Rankovic wil van ADO Den Haag stabiele club maken
DEN HAAG (ANP) - Aleksandar Rankovic wil van ADO Den Haag een stabiele eredivisieclub maken. Dat zei de 41-jarige Serviër maandag bij zijn presentatie als hoofdtrainer. "Ik weet dat het niet gemakkelijk wordt, maar ik weet ook dat het kan", zei Rankovic.
Rankovic speelde eerder 6 jaar bij de club. "Ik heb hier alles gemaakt. Promotie, degradatie, het Zuiderpark, het verhuizen naar een nieuw stadion. Dat ik nu de kans krijg hier als hoofdtrainer aan de slag te gaan is een droom die uitkomt. Ik heb altijd een warm gevoel gehouden bij deze club en dat heb ik vanaf het begin ook bij de onderhandelingen voor mijn nieuwe functie gehad."
Richard Knopper, Michele Santoni en Rick Hoogendorp zijn door Rankovic als assistenten gekozen. De technische staf is voor twee jaar vastgelegd. Naast speler was Rankovic eerder ook jeugdtrainer bij de Haagse club. Hij was eerder bovendien assistent van Henk Fraser bij Vitesse en Sparta Rotterdam.
Vertrouwen
Technisch adviseur Martin Jol zei veel vertrouwen te hebben in de nieuwe coach. "Ik heb al langere tijd een wat oppervlakkig contact met hem en daarbij altijd het idee gehad dat ik hem ooit naar Den Haag zou halen. We hebben te maken met een strijder, een kapitein, met iemand met gevoel voor de club. We willen een nieuw ADO Den Haag en Aleksandar is de juiste man om dat doel te bereiken."
Ook Jol, Hagenaar, oud-trainer van onder meer Ajax en Tottenham Hotspur, weet dat het niet allemaal vanzelf zal gaan. "Dit seizoen hebben we gezien dat het niet altijd meevalt. Maar met de aanstelling van deze vier gasten zijn we op de goede weg, daarvan ben ik overtuigd. Waar wij op hopen is een winnend team dat het publiek weer op de banken krijgt. En dat talenten ontwikkelt zoals dat hier vroeger ook gebeurde. Ik denk dat onze toekomst er goed uitziet."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
4 uur geleden