Ranieri na eindigen ongeslagen reeks: dit doet bijzonder pijn
ALKMAAR (ANP) - Claudio Ranieri kon moeilijk leven met de eerste nederlaag van AS Roma in het nieuwe jaar. De ervaren coach vond zijn elftal in de uitwedstrijd tegen AZ in de Europa League na rust beter, maar zag de thuisploeg in de slotfase het verschil maken: 1-0.
"We hebben best wat kansen gecreëerd na rust. We lieten de bal snel rondgaan. Toch hebben we verloren en de eindstand is uiteindelijk het belangrijkste. Dit doet bijzonder pijn", aldus Ranieri, die tijdens de persconferentie veel vragen van Italiaanse journalisten kreeg over het uitblijven van een goed resultaat in uitwedstrijden. AS Roma won in april vorig jaar voor het laatst een duel buiten het eigen stadion.
"Ik zou niet weten waar dat aan ligt", vervolgde Ranieri. "Misschien spelen we de volgende keer juist wel slechter en winnen we wel."
José Mourinho, die vorig jaar nog coach was van Roma, noemde het vooral een mentaal probleem. Ranieri: "Ik weet niet of dat zo is. Je moet er altijd in geloven dat je kunt winnen."
AS Roma had tot donderdag de laatste zeven duels niet verloren.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
2 uur geledenKRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
13 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
15 uur geleden