Ranieri na eindigen ongeslagen reeks: dit doet bijzonder pijn
ALKMAAR (ANP) - Claudio Ranieri kon moeilijk leven met de eerste nederlaag van AS Roma in het nieuwe jaar. De ervaren coach vond zijn elftal in de uitwedstrijd tegen AZ in de Europa League na rust beter, maar zag de thuisploeg in de slotfase het verschil maken: 1-0.
"We hebben best wat kansen gecreëerd na rust. We lieten de bal snel rondgaan. Toch hebben we verloren en de eindstand is uiteindelijk het belangrijkste. Dit doet bijzonder pijn", aldus Ranieri, die tijdens de persconferentie veel vragen van Italiaanse journalisten kreeg over het uitblijven van een goed resultaat in uitwedstrijden. AS Roma won in april vorig jaar voor het laatst een duel buiten het eigen stadion.
"Ik zou niet weten waar dat aan ligt", vervolgde Ranieri. "Misschien spelen we de volgende keer juist wel slechter en winnen we wel."
José Mourinho, die vorig jaar nog coach was van Roma, noemde het vooral een mentaal probleem. Ranieri: "Ik weet niet of dat zo is. Je moet er altijd in geloven dat je kunt winnen."
AS Roma had tot donderdag de laatste zeven duels niet verloren.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
21 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
3 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
20 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
20 uur geleden