Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rangnick sluit tweede seizoen bij United bij voorbaat niet uit

Rangnick sluit tweede seizoen bij United bij voorbaat niet uit

MANCHESTER (ANP) - Ralf Rangnick sluit niet bij voorbaat uit dat hij ook volgend seizoen hoofdtrainer bij Manchester United is. De Duitser wil er eerst in slagen het team "in balans te krijgen". Dat zei Rangnick op zijn eerste persconferentie in Manchester, in aanloop naar de thuiswedstrijd van zondag tegen Crystal Palace.

"Het is duidelijk dat het team veel jonge, getalenteerde spelers heeft. Het belangrijkste doel voor mij is om meer evenwicht te brengen", aldus Rangnick. "Als Manchester United je benadert voor een soortgelijke rol, kun je geen nee zeggen. Het is een van de grootste clubs, zo niet de grootste club ter wereld. Ik ben enthousiast om te werken met de spelers die we hier hebben."

In principe maakt Rangnick na dit seizoen plaats voor een nieuwe trainer en gaat hij in Manchester verder in een adviserende rol. "Als we het goed doen en dat evenwicht vinden, zou ik kunnen aanbevelen om met mij te blijven werken. Het is allemaal hypothetisch, daar kunnen we nu nog niet over praten", zei de 63-jarige Duitser.

Realistisch zijn

Volgens de nieuwe trainer, die wel tevreden is over de breedte van zijn selectie, is "het gat met de top-3 groot". Daarmee doelt hij op de achterstand op Manchester City, Chelsea en Liverpool. "Ik ben ambitieus, maar we moeten wel realistisch zijn. Als je kijkt naar het aantal tegendoelpunten, dan zijn dat er twee per wedstrijd. Dat is te veel. In voetbal gaat het naar mijn mening om het toeval uitsluiten."

Rangnick volgt Ole Gunnar Solskjaer op. De Noor werd vorige maand ontslagen, maar nam nog wel uitgebreid de tijd zijn opvolger bij te praten. "Ik sprak afgelopen zondag bijna twee uur met Ole. Hij heeft me telefonisch alle 'inside information' over het team gegeven."

Carrick

Donderdagavond werd bekend dat Rangnick niet wordt geassisteerd door Michael Carrick, de assistent van Solskjaer. "Ik heb meer dan een uur met Michael gesproken en geprobeerd hem over te halen, maar hij had een pauze nodig en ik begrijp zijn beslissing", aldus de nieuwe trainer.

Met Carrick nog op de bank won United donderdagavond met 3-2 van Arsenal. Cristiano Ronaldo was twee keer trefzeker voor de nummer 7 van de Premier League.

Meer uit Voetbal

AZ verliest in Armenië van Noah in tussenronde Conference League

JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.

1 uur geleden
Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

4 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

4 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

7 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

10 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

10 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

1 dag geleden