Rangnick sluit tweede seizoen bij United bij voorbaat niet uit
MANCHESTER (ANP) - Ralf Rangnick sluit niet bij voorbaat uit dat hij ook volgend seizoen hoofdtrainer bij Manchester United is. De Duitser wil er eerst in slagen het team "in balans te krijgen". Dat zei Rangnick op zijn eerste persconferentie in Manchester, in aanloop naar de thuiswedstrijd van zondag tegen Crystal Palace.
"Het is duidelijk dat het team veel jonge, getalenteerde spelers heeft. Het belangrijkste doel voor mij is om meer evenwicht te brengen", aldus Rangnick. "Als Manchester United je benadert voor een soortgelijke rol, kun je geen nee zeggen. Het is een van de grootste clubs, zo niet de grootste club ter wereld. Ik ben enthousiast om te werken met de spelers die we hier hebben."
In principe maakt Rangnick na dit seizoen plaats voor een nieuwe trainer en gaat hij in Manchester verder in een adviserende rol. "Als we het goed doen en dat evenwicht vinden, zou ik kunnen aanbevelen om met mij te blijven werken. Het is allemaal hypothetisch, daar kunnen we nu nog niet over praten", zei de 63-jarige Duitser.
Realistisch zijn
Volgens de nieuwe trainer, die wel tevreden is over de breedte van zijn selectie, is "het gat met de top-3 groot". Daarmee doelt hij op de achterstand op Manchester City, Chelsea en Liverpool. "Ik ben ambitieus, maar we moeten wel realistisch zijn. Als je kijkt naar het aantal tegendoelpunten, dan zijn dat er twee per wedstrijd. Dat is te veel. In voetbal gaat het naar mijn mening om het toeval uitsluiten."
Rangnick volgt Ole Gunnar Solskjaer op. De Noor werd vorige maand ontslagen, maar nam nog wel uitgebreid de tijd zijn opvolger bij te praten. "Ik sprak afgelopen zondag bijna twee uur met Ole. Hij heeft me telefonisch alle 'inside information' over het team gegeven."
Carrick
Donderdagavond werd bekend dat Rangnick niet wordt geassisteerd door Michael Carrick, de assistent van Solskjaer. "Ik heb meer dan een uur met Michael gesproken en geprobeerd hem over te halen, maar hij had een pauze nodig en ik begrijp zijn beslissing", aldus de nieuwe trainer.
Met Carrick nog op de bank won United donderdagavond met 3-2 van Arsenal. Cristiano Ronaldo was twee keer trefzeker voor de nummer 7 van de Premier League.
Meer uit Voetbal
BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
13 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
1 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.
5 uur geleden