Rangnick: Oostenrijk in een van zwaarste poules op EK
HAMBURG (ANP) - Bondscoach Ralf Rangnick vindt dat hij met Oostenrijk in een van de sterkste poules van het EK terecht is gekomen. De Oostenrijkers stuiten volgend jaar zomer op de Europese eindronde in Duitsland in de groepsfase op het Nederlands elftal, Frankrijk en Polen, Wales, Finland of Estland.
"Dit is wel een van de lastigste poules", zei Rangnick na de loting in Hamburg. "Alleen met Italië uit pot 4 was het nog zwaarder geweest. Maar voor een klein land als Oostenrijk wordt dit een enorme uitdaging. Frankrijk en Nederland heb ik vaak zien spelen. Dat zijn in ieder geval ploegen die aanvallen. Ze hebben topspelers die iedereen in Europa wel kent."
De nummers 1 en 2 en vier beste nummers 3 van de poules gaan naar de achtste finales. "De poule overleven, dat is ons doel", zei Rangnick die vorige maand met zijn ploeg een oefenduel met Duitsland won (2-0). "We spelen goed samen als team en ik denk dat de gemiddelde leeftijd van onze ploeg nu ideaal is. We hebben ervaren spelers en talenten."
Nederland speelde twintig keer tegen Oostenrijk. Dat leverde tien overwinningen, vier gelijke spelen en zes nederlagen op. Oranje versloeg Oostenrijk in de groepsfase van het laatste EK (2-0). Memphis Depay en Denzel Dumfries scoorden in de Johan Cruijff ArenA.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
54 minuten geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
7 uur geleden