Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rangnick: Oostenrijk in een van zwaarste poules op EK

Rangnick: Oostenrijk in een van zwaarste poules op EK

HAMBURG (ANP) - Bondscoach Ralf Rangnick vindt dat hij met Oostenrijk in een van de sterkste poules van het EK terecht is gekomen. De Oostenrijkers stuiten volgend jaar zomer op de Europese eindronde in Duitsland in de groepsfase op het Nederlands elftal, Frankrijk en Polen, Wales, Finland of Estland.

"Dit is wel een van de lastigste poules", zei Rangnick na de loting in Hamburg. "Alleen met Italië uit pot 4 was het nog zwaarder geweest. Maar voor een klein land als Oostenrijk wordt dit een enorme uitdaging. Frankrijk en Nederland heb ik vaak zien spelen. Dat zijn in ieder geval ploegen die aanvallen. Ze hebben topspelers die iedereen in Europa wel kent."

De nummers 1 en 2 en vier beste nummers 3 van de poules gaan naar de achtste finales. "De poule overleven, dat is ons doel", zei Rangnick die vorige maand met zijn ploeg een oefenduel met Duitsland won (2-0). "We spelen goed samen als team en ik denk dat de gemiddelde leeftijd van onze ploeg nu ideaal is. We hebben ervaren spelers en talenten."

Nederland speelde twintig keer tegen Oostenrijk. Dat leverde tien overwinningen, vier gelijke spelen en zes nederlagen op. Oranje versloeg Oostenrijk in de groepsfase van het laatste EK (2-0). Memphis Depay en Denzel Dumfries scoorden in de Johan Cruijff ArenA.

Meer uit Voetbal

Oranje traint met fitte groep voor laatste groepsduel met Tunesië

KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor het duel met Tunesië op het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 spelers op het veld in Kansas City.

1 uur geleden
Voetbalster Van de Velde verlaat Ajax voor Hoffenheim

AMSTERDAM (ANP) - Verdedigster Jonna van de Velde verruilt Ajax voor Hoffenheim. De 24-jarige voetbalster verlaat de Amsterdammers na acht jaar voor de Duitse nummer 4 van vorig seizoen.

2 uur geleden
Keeper Mendy van Senegal mist WK-duel met Irak door knieblessure

TORONTO (ANP/RTR) - Keeper Édouard Mendy mist de laatste groepswedstrijd van Senegal op het WK voetbal tegen Irak. De doelman is in de met 3-2 verloren groepswedstrijd tegen Noorwegen geblesseerd geraakt aan een knie, zo meldde de Senegalese voetbalbond.

3 uur geleden
Sparta neemt verdediger Kuipers over van FC Twente

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam neemt verdediger Bas Kuipers over van FC Twente. Beide clubs hebben een akkoord bereikt over de transfer van de 31-jarige linksback, die op Het Kasteel een contract tekent tot medio 2028, met een optie voor nog een jaar.

4 uur geleden
Lazio bestraft na beëindigen contract Göthberg om zwangerschap

LAUSANNE (ANP/DPA) - De vrouwentak van de Italiaanse club Lazio moet de Zweedse voetbalster Maja Göthberg een schadevergoeding van ongeveer 69.000 euro betalen om het onrechtmatig beëindigen van haar contract. Lazio besloot haar dienstverband niet te verlengen nadat de verdedigster de club had verteld dat ze zwanger was. Het hof van sportarbitrage CAS bepaalde dat Lazio dat niet had mogen doen.

4 uur geleden
Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd comeback bij Ravenna

MIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.

8 uur geleden
Bondscoach Ghana bespot VAR: nam zeker weer koffiepauze

FOXBOROUGH (ANP/DPA) - Bondscoach Carlos Queiroz van Ghana heeft de VAR bespot na de 0-0 tegen Engeland op het WK voetbal. "De VAR zat weer eens koffie te drinken. Dat snap ik, want ik trakteer mezelf ook weleens op een kop koffie, maar er was sprake van een duidelijke strafschop en ook een rode kaart", zei de 73-jarige coach na afloop van de wedstrijd in het Boston Stadium.

9 uur geleden