Rangnick: Oostenrijk in een van zwaarste poules op EK
HAMBURG (ANP) - Bondscoach Ralf Rangnick vindt dat hij met Oostenrijk in een van de sterkste poules van het EK terecht is gekomen. De Oostenrijkers stuiten volgend jaar zomer op de Europese eindronde in Duitsland in de groepsfase op het Nederlands elftal, Frankrijk en Polen, Wales, Finland of Estland.
"Dit is wel een van de lastigste poules", zei Rangnick na de loting in Hamburg. "Alleen met Italië uit pot 4 was het nog zwaarder geweest. Maar voor een klein land als Oostenrijk wordt dit een enorme uitdaging. Frankrijk en Nederland heb ik vaak zien spelen. Dat zijn in ieder geval ploegen die aanvallen. Ze hebben topspelers die iedereen in Europa wel kent."
De nummers 1 en 2 en vier beste nummers 3 van de poules gaan naar de achtste finales. "De poule overleven, dat is ons doel", zei Rangnick die vorige maand met zijn ploeg een oefenduel met Duitsland won (2-0). "We spelen goed samen als team en ik denk dat de gemiddelde leeftijd van onze ploeg nu ideaal is. We hebben ervaren spelers en talenten."
Nederland speelde twintig keer tegen Oostenrijk. Dat leverde tien overwinningen, vier gelijke spelen en zes nederlagen op. Oranje versloeg Oostenrijk in de groepsfase van het laatste EK (2-0). Memphis Depay en Denzel Dumfries scoorden in de Johan Cruijff ArenA.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
55 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van aanvaller Makan Aïko. De 24-jarige Fransman vertrekt naar het Portugese Tondela. Dat meldde de club uit Sittard op de eigen website.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Renée Slegers heeft haar contract bij Arsenal verlengd tot 2029. De Nederlandse coach leidde de voetbalsters van de club uit Londen afgelopen seizoen naar de zege in de Champions League.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax begint zonder Wout Weghorst en Steven Berghuis aan de tweede helft van het seizoen. Beide spelers ontbreken zondag tijdens de uitwedstrijd tegen Telstar.
5 uur geleden