Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rangnick: Oostenrijk in een van zwaarste poules op EK

Rangnick: Oostenrijk in een van zwaarste poules op EK

HAMBURG (ANP) - Bondscoach Ralf Rangnick vindt dat hij met Oostenrijk in een van de sterkste poules van het EK terecht is gekomen. De Oostenrijkers stuiten volgend jaar zomer op de Europese eindronde in Duitsland in de groepsfase op het Nederlands elftal, Frankrijk en Polen, Wales, Finland of Estland.

"Dit is wel een van de lastigste poules", zei Rangnick na de loting in Hamburg. "Alleen met Italië uit pot 4 was het nog zwaarder geweest. Maar voor een klein land als Oostenrijk wordt dit een enorme uitdaging. Frankrijk en Nederland heb ik vaak zien spelen. Dat zijn in ieder geval ploegen die aanvallen. Ze hebben topspelers die iedereen in Europa wel kent."

De nummers 1 en 2 en vier beste nummers 3 van de poules gaan naar de achtste finales. "De poule overleven, dat is ons doel", zei Rangnick die vorige maand met zijn ploeg een oefenduel met Duitsland won (2-0). "We spelen goed samen als team en ik denk dat de gemiddelde leeftijd van onze ploeg nu ideaal is. We hebben ervaren spelers en talenten."

Nederland speelde twintig keer tegen Oostenrijk. Dat leverde tien overwinningen, vier gelijke spelen en zes nederlagen op. Oranje versloeg Oostenrijk in de groepsfase van het laatste EK (2-0). Memphis Depay en Denzel Dumfries scoorden in de Johan Cruijff ArenA.

Meer uit Voetbal

Middenvelder Hatenboer van Telstar voor twee duels geschorst

ZEIST (ANP) - Cedric Hatenboer moet een schorsing van twee wedstrijden uitzitten. De middenvelder van Telstar kreeg zondag een rode kaart tijdens de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-3) voor een overtreding op Youri Regeer.

2 uur geleden
Sportief directeur Kuntz moest weg bij HSV om ernstig wangedrag

HAMBURG (ANP/DPA) - Hamburger SV heeft onlangs het dienstverband van sportief directeur Stefan Kuntz beëindigd vanwege beschuldigingen van ernstig wangedrag. Eerder voerde de Bundesliga-club familieomstandigheden aan voor het plotselinge vertrek van de Duitse oud-international.

4 uur geleden
Internazionale blijft na gelijkspel tegen Napoli aan kop Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.

17 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli verlengt contract bij FC Porto

PORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.

17 uur geleden
De Jong mag Supercup niet als captain als eerste omhooghouden

JEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.

17 uur geleden
Barcelona verovert Supercup na zege op Real Madrid, rood De Jong

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.

18 uur geleden
Lazio boekt met debutant Taylor nipte zege bij Hellas Verona

VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.

20 uur geleden