Rangnick onder Ten Hag toch geen adviseur bij Manchester United
MANCHESTER (ANP) - Ralf Rangnick blijft toch niet verbonden aan Manchester United. De Duitser zou als adviseur blijven werken voor de Engelse voetbalclub, maar na de komst van Erik ten Hag zijn de plannen gewijzigd. Rangnick gaat zich volledig focussen op zijn nieuwe baan als bondscoach van Oostenrijk.
De 63-jarige Duitser werd eind november aangesteld als interim-trainer, na het ontslag van Ole Gunnar Solskjaer. Rangnick zou het seizoen afmaken en daarna nog zeker twee jaar als adviseur verbonden blijven aan Manchester United. De 'Mancunians' kwamen onder zijn leiding niet verder dan de zesde plaats in de Premier League. In april werd al bekend dat Rangnick ook aan de slag gaat in Oostenrijk.
Ten Hag, de opvolger van Rangnick, liet onlangs bij zijn presentatie al doorschemeren niet zoveel te zien in de adviseursrol van de Duitser. "Dat is verder aan de club", zei de 52-jarige Nederlander, die benadrukte zijn eigen keuzes te maken. Zondag maakte ManUnited bekend dat Rangnick vertrekt. "We hebben onderling afgesproken dat Ralf zich volledig focust op zijn nieuwe rol als bondscoach van Oostenrijk en geen adviseursrol op zich neemt op Old Trafford", staat in een verklaring van de club.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
5 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
16 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
19 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
21 uur geleden