Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rangnick niet naar Bayern, maar blijft bondscoach Oostenrijk

Rangnick niet naar Bayern, maar blijft bondscoach Oostenrijk

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Ralf Rangnick wordt definitief niet de nieuwe coach van Bayern München. De 65-jarige trainer blijft ook na het EK voetbal bondscoach van Oostenrijk, bevestigde de Oostenrijkse voetbalbond (ÖFB).

Rangnick zei eerder in gesprek te zijn met de recordkampioen uit München, maar ook dat hij zich op dit moment volledig concentreerde op het EK waarin Oostenrijk het in de groepsfase opneemt tegen onder meer Oranje. De ÖFB meldt dat de coach ook na het EK bij het Oostenrijks elftal blijft.

De huidige coach van Bayern, Thomas Tuchel, vertrekt aan het einde van het seizoen. De club uit München zit nog in de halve finale van de Champions League, maar greep dit seizoen naast de landstitel.

Keuze voor team

"Ik ben Oostenrijks bondscoach met heel mijn hart", reageerde Rangnick via de ÖFB. "Deze baan geeft me heel veel plezier en ik ben vastbesloten om verder te gaan op de ingeslagen weg. Ik wil benadrukken dat dit geen keuze tegen Bayern is, maar een keuze voor mijn team en onze gemeenschappelijke doelen. Onze volledige focus ligt op het EK. We zullen er alles aan doen om zo ver mogelijk te komen."

Rangnick was van november 2021 tot het einde van het seizoen hoofdcoach van Manchester United en werd daar opgevolgd door Erik ten Hag. Daarvoor was hij onder meer de hoofdtrainer van Stuttgart, Schalke 04 en RB Leipzig.

Meer uit Voetbal

NEC wint spectaculair uitduel met NAC na treffer in slotseconden

BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.

5 uur geleden
PSV boekt bij Fortuna met moeite vijftiende uitzege op rij

SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.

6 uur geleden
Telstar geeft voorsprong uit handen op bezoek bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.

6 uur geleden
AZ geeft bekerzege op Ajax slecht vervolg tegen PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.

7 uur geleden
Bayern München in tweede helft ruim langs RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.

7 uur geleden
Koploper Arsenal komt niet verder dan 0-0 bij Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.

7 uur geleden
Grim ziet Ajax onnodig punten verspelen tegen Go Ahead Eagles

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

8 uur geleden