Rangnick niet naar Bayern, maar blijft bondscoach Oostenrijk
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Ralf Rangnick wordt definitief niet de nieuwe coach van Bayern München. De 65-jarige trainer blijft ook na het EK voetbal bondscoach van Oostenrijk, bevestigde de Oostenrijkse voetbalbond (ÖFB).
Rangnick zei eerder in gesprek te zijn met de recordkampioen uit München, maar ook dat hij zich op dit moment volledig concentreerde op het EK waarin Oostenrijk het in de groepsfase opneemt tegen onder meer Oranje. De ÖFB meldt dat de coach ook na het EK bij het Oostenrijks elftal blijft.
De huidige coach van Bayern, Thomas Tuchel, vertrekt aan het einde van het seizoen. De club uit München zit nog in de halve finale van de Champions League, maar greep dit seizoen naast de landstitel.
Keuze voor team
"Ik ben Oostenrijks bondscoach met heel mijn hart", reageerde Rangnick via de ÖFB. "Deze baan geeft me heel veel plezier en ik ben vastbesloten om verder te gaan op de ingeslagen weg. Ik wil benadrukken dat dit geen keuze tegen Bayern is, maar een keuze voor mijn team en onze gemeenschappelijke doelen. Onze volledige focus ligt op het EK. We zullen er alles aan doen om zo ver mogelijk te komen."
Rangnick was van november 2021 tot het einde van het seizoen hoofdcoach van Manchester United en werd daar opgevolgd door Erik ten Hag. Daarvoor was hij onder meer de hoofdtrainer van Stuttgart, Schalke 04 en RB Leipzig.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
9 uur geleden