Ranglijst financiële centra: New York bovenaan, Moskou keldert
NEW YORK (ANP/RTR) - New York blijft het belangrijkste financiële centrum in de wereld, gevolgd door Londen. Dat blijkt uit de ranglijst Global Financial Centres Index (GFCI). Singapore heeft Hongkong verdrongen van de derde plaats op de ranglijst, terwijl Moskou is gekelderd in de index.
Hongkong staat nu op de vierde plaats, gevolgd door San Francisco, Shanghai, Los Angeles, Beijing, Shenzhen en Parijs op nummer tien. Tokio neemt de zestiende plaats in. Frankfurt staat op plek achttien en Amsterdam op negentien. De ranglijst die sinds 2007 wordt gepubliceerd bestaat in totaal uit 119 steden. Daarbij wordt onder meer gekeken naar de concurrentiekracht en aantrekkelijkheid voor financiële professionals.
Moskou kelderde met 22 plekken naar de 73e plaats. Vanwege de oorlog in Oekraïne gaat Rusland gebukt onder zware economische sancties van het Westen en hebben veel grote westerse bedrijven zich teruggetrokken uit het land. Sint-Petersburg daalde met 17 plaatsen naar positie 114 in de index.
New York, met de beurzen op Wall Street, staat nu al vier jaar bovenaan. Daarvoor was Londen koploper. Mede door de brexit moest de Britse hoofdstad die titel prijsgeven. De Britse premier Liz Truss heeft gezegd de City of London als financieel centrum te willen "ontketenen". Zo wordt overwogen een beperking op bonussen voor bankiers in Londen op te heffen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
23 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
23 uur geleden