Rangers op drempel van 55e landstitel in Schotland
GLASGOW (ANP) - Rangers kan de 55e landstitel in Schotland niet meer ontgaan. De ploeg van de Engelse coach Steven Gerrard, oud-gangmaker van Liverpool en Engeland, versloeg op eigen veld in Glasgow middenmoter St. Mirren met 3-0.
Daarmee kwam de voorsprong op nummer 2 Celtic op 21 punten. Indien de aftredende kampioen zondag niet wint bij Dundee United, is Rangers voor de eerste keer in tien jaar weer kampioen van Schotland. De ploeg van Gerrard is dit seizoen in 32 competitiewedstrijden nog ongeslagen.
Het toenmalige Glasgow Rangers werd in de zomer van 2012 teruggezet naar het laagste profniveau van Schotland, omdat het met grote financiƫle problemen kampte. De failliete topclub maakte vervolgens een doorstart onder de naam Rangers FC.
Het duel met St. Mirren werd vanwege de coronapandemie achter gesloten deuren gespeeld. Vele fans van de Rangers verzamelden zich echter voor het Ibrox-stadion en namen met een spontaan volksfeestje al een voorschot op de 55e landstitel.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 dag geleden