Rangers klopt Servette en zet eerste stap naar weerzien met PSV
GLASGOW (ANP) - Rangers FC heeft in de derde voorronde van de Champions League gewonnen van Servette FC. De Schotse club klopte de Zwitsers in Glasgow met 2-1. Dinsdag nemen beide clubs het opnieuw tegen elkaar op. De winnaar speelt in de play-offs, waarin een ticket voor het hoofdtoernooi is te verdienen, tegen PSV of Sturm Graz. PSV versloeg de nummer 2 van Oostenrijk dinsdag in de eerste ontmoeting met 4-1.
De voorhoede van de Rangers bestond uit drie nieuwelingen, die allemaal een verleden in de Eredivisie hebben. Naast oud-PSV'er Sam Lammers gaf trainer Michael Beale ook de voormalig Feyenoorders Danilo en Cyriel Dessers een basisplaats.
Rangers nam al in de 6e minuut de leiding. Verdediger James Tavernier benutte een strafschop. Dessers verdubbelde na een kwartier spelen de voorsprong door de bal, vrijstaand bij de tweede paal, binnen te tikken.
Servette scoorde kort voor rust via de Ivoriaan Chris Bedia tegen, ook uit een penalty. De Zwitsers moesten na een uur spelen verder met een man minder na een tweede gele kaart voor de Fransman David Douline. Rangers wist van die overtalsituatie niet te profiteren. Lammers, Danilo en Dessers werden allen gewisseld.
PSV en Rangers FC stonden vorig seizoen tegenover elkaar in de play-offs van de Champions League. Na de 2-2 in Glasgow gingen de Eindhovenaren voor eigen publiek met 1-0 onderuit, waardoor PSV het hoofdtoernooi misliep.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
9 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden