Rangers FC trekt zich terug voor duel met Celtic in Sydney
SYDNEY (ANP) - De Schotse voetbalclub Rangers FC, waar Giovanni van Bronckhorst trainer is, heeft zich na een protest van supporters afgemeld voor een invitatietoernooi in Australië. Rangers FC zou het in Sydney opnemen tegen rivaal Celtic.
'The Old Firm' op Australische bodem zou deels in het teken staan van Ange Postecoglou, tegenwoordig de trainer van Celtic. Postecoglou was enkele jaren bondscoach van de nationale ploeg van Australië en is populair bij het Australische volk.
Fans van Rangers FC uitten onlangs hun ongenoegen over de vriendschappelijke wedstrijd op Australische bodem. Ze wensten als club niet mee te werken aan een speciale ontvangst voor de trainer van de opponent. Tijdens de competitiewedstrijd tegen Dundee, op 20 maart, gooiden ze attributen op het veld.
Reactie
De organisatie zegt teleurgesteld te zijn dat Rangers FC de contractuele verplichtingen niet nakomt. "Door van gedachten te veranderen, heeft het bestuur van Rangers veel fans in Australië en de Aziatische regio teleurgesteld. We zullen nu overleggen met onze aandeelhouders voordat we onze reactie bepalen", valt in een verklaring te lezen.
Het toernooi wordt van 16 tot en met 20 november gespeeld, tijdens de onderbreking van het seizoen vanwege het WK voetbal in Qatar. Ook de Australische clubs Western Sydney Wanderers en Sydney FC doen mee.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
11 uur geleden