Rangers FC trekt zich terug voor duel met Celtic in Sydney
SYDNEY (ANP) - De Schotse voetbalclub Rangers FC, waar Giovanni van Bronckhorst trainer is, heeft zich na een protest van supporters afgemeld voor een invitatietoernooi in Australië. Rangers FC zou het in Sydney opnemen tegen rivaal Celtic.
'The Old Firm' op Australische bodem zou deels in het teken staan van Ange Postecoglou, tegenwoordig de trainer van Celtic. Postecoglou was enkele jaren bondscoach van de nationale ploeg van Australië en is populair bij het Australische volk.
Fans van Rangers FC uitten onlangs hun ongenoegen over de vriendschappelijke wedstrijd op Australische bodem. Ze wensten als club niet mee te werken aan een speciale ontvangst voor de trainer van de opponent. Tijdens de competitiewedstrijd tegen Dundee, op 20 maart, gooiden ze attributen op het veld.
Reactie
De organisatie zegt teleurgesteld te zijn dat Rangers FC de contractuele verplichtingen niet nakomt. "Door van gedachten te veranderen, heeft het bestuur van Rangers veel fans in Australië en de Aziatische regio teleurgesteld. We zullen nu overleggen met onze aandeelhouders voordat we onze reactie bepalen", valt in een verklaring te lezen.
Het toernooi wordt van 16 tot en met 20 november gespeeld, tijdens de onderbreking van het seizoen vanwege het WK voetbal in Qatar. Ook de Australische clubs Western Sydney Wanderers en Sydney FC doen mee.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
7 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
12 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
13 uur geleden