Randstad zakt in AEX na waarschuwing Britse branchegenoot
AMSTERDAM (ANP) - Randstad behoorde dinsdag tot de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak. Het uitzendconcern kampte met een waarschuwing van zijn branchegenoot PageGroup. Het Britse rekruteringsbedrijf waarschuwde voor tegenvallende resultaten in het tweede kwartaal door zwakkere marktomstandigheden. PageGroup kelderde 12 procent in Londen en Randstad zakte 3,5 procent in Amsterdam.
Ook Shell had last van een waarschuwing van een Britse concurrent. Olie- en gasconcern BP gaf aan een tegenvallend kwartaal achter de rug te hebben. Door zwakkere raffinagemarges wordt de winst in het tweede kwartaal gedrukt. Het resultaat uit oliehandel zal naar verwachting ook zwak zijn na een sterk eerste kwartaal. BP verwacht daarnaast een flinke afboeking te moeten doen, doordat de raffinaderij bij de Duitse stad Gelsenkirchen minder waard is geworden. BP zakte 2,5 procent in Londen en Shell verloor 0,1 procent in Amsterdam.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 933,66 punten. De MidKap bleef onveranderd op 871,96 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,8 procent. Londen won 0,2 procent.
Woningmarkt
Beleggers wachten verder op de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell zal afleggen voor het Congres. Powell moet daarin het beleid van de Federal Reserve verdedigen. De hardnekkige inflatie in de Verenigde Staten heeft de Fed er tot nu toe van weerhouden om de rente te verlagen. Beleggers hopen dat de Fed in september de leenkosten gaat verlagen en letten dan ook vooral op aanwijzingen over de toekomstige renteplannen van de centrale bank. Donderdag komen ook nog nieuwe Amerikaanse inflatiecijfers naar buiten.
Heijmans bleef onveranderd. Het bouwbedrijf koopt alle activiteiten van branchegenoot Van Gisbergen voor 13 miljoen euro. Heijmans versterkt daarmee zijn positie op de Brabantse woningmarkt. Van Gisbergen haalde in 2023 een omzet van 45 miljoen euro met een nettowinst van 3 miljoen euro.
Hele boekjaar
Ebusco won 1 procent. De fabrikant van elektrische bussen wil Erland Morelissen per 12 augustus benoemen tot commercieel directeur.
In Parijs zakte Dassault Systèmes 4,6 procent. Het Franse software- en defensiebedrijf waarschuwde dat de omzet in het tweede kwartaal en het hele boekjaar lager zal uitvallen dan eerder gedacht.
De euro was 1,0824 dollar waard, tegen 1,0833 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 82,10 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 85,55 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
26 minuten geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
1 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
22 uur geleden