Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad zakt in AEX na waarschuwing Britse branchegenoot

Randstad zakt in AEX na waarschuwing Britse branchegenoot

AMSTERDAM (ANP) - Randstad behoorde dinsdag tot de grootste dalers in de AEX-index op het Damrak. Het uitzendconcern kampte met een waarschuwing van zijn branchegenoot PageGroup. Het Britse rekruteringsbedrijf waarschuwde voor tegenvallende resultaten in het tweede kwartaal door zwakkere marktomstandigheden. PageGroup kelderde 12 procent in Londen en Randstad zakte 3,5 procent in Amsterdam.

Ook Shell had last van een waarschuwing van een Britse concurrent. Olie- en gasconcern BP gaf aan een tegenvallend kwartaal achter de rug te hebben. Door zwakkere raffinagemarges wordt de winst in het tweede kwartaal gedrukt. Het resultaat uit oliehandel zal naar verwachting ook zwak zijn na een sterk eerste kwartaal. BP verwacht daarnaast een flinke afboeking te moeten doen, doordat de raffinaderij bij de Duitse stad Gelsenkirchen minder waard is geworden. BP zakte 2,5 procent in Londen en Shell verloor 0,1 procent in Amsterdam.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 933,66 punten. De MidKap bleef onveranderd op 871,96 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,8 procent. Londen won 0,2 procent.

Woningmarkt

Beleggers wachten verder op de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell zal afleggen voor het Congres. Powell moet daarin het beleid van de Federal Reserve verdedigen. De hardnekkige inflatie in de Verenigde Staten heeft de Fed er tot nu toe van weerhouden om de rente te verlagen. Beleggers hopen dat de Fed in september de leenkosten gaat verlagen en letten dan ook vooral op aanwijzingen over de toekomstige renteplannen van de centrale bank. Donderdag komen ook nog nieuwe Amerikaanse inflatiecijfers naar buiten.

Heijmans bleef onveranderd. Het bouwbedrijf koopt alle activiteiten van branchegenoot Van Gisbergen voor 13 miljoen euro. Heijmans versterkt daarmee zijn positie op de Brabantse woningmarkt. Van Gisbergen haalde in 2023 een omzet van 45 miljoen euro met een nettowinst van 3 miljoen euro.

Hele boekjaar

Ebusco won 1 procent. De fabrikant van elektrische bussen wil Erland Morelissen per 12 augustus benoemen tot commercieel directeur.

In Parijs zakte Dassault Systèmes 4,6 procent. Het Franse software- en defensiebedrijf waarschuwde dat de omzet in het tweede kwartaal en het hele boekjaar lager zal uitvallen dan eerder gedacht.

De euro was 1,0824 dollar waard, tegen 1,0833 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 82,10 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 85,55 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

7 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

9 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

10 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

12 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

13 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

14 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

15 uur geleden