Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad wint bijna 9 procent aan beurswaarde

Randstad wint bijna 9 procent aan beurswaarde

AMSTERDAM (ANP) - Randstad was dinsdag met afstand de grootste stijger bij hoofdfondsen aan de Amsterdamse beurs. Beleggers zetten het aandeel van de uitzendreus bijna 9 procent hoger na een sterk kwartaalbericht. Daarnaast zorgde het Europese akkoord over het coronaherstelfonds van 750 miljard euro voor opluchting op de financiële markten. De belangrijkste beursgraadmeters gingen met winsten de handel uit.

Randstad boekte in het tweede kwartaal ruim een kwart minder omzet, doordat grote delen van de economie op slot werden gegooid om het coronavirus te bestrijden, en leed een verlies. Na het dieptepunt in april ziet topman Jacques van den Broek echter een weg naar voorzichtig herstel. Geholpen door de forse koerswinst van Randstad kreeg de AEX-index er 0,4 procent bij op 581,29 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 776,23 punten. Londen, Parijs en Frankfurt gingen tot 1 procent vooruit.

Ook Wereldhave gaf een kijkje in de boeken. Het winkelvastgoedfonds werd bijna 7 procent meer waard bij de kleinere bedrijven. Wereldhave zag in de loop van het tweede kwartaal wat herstel van het aantal bezoekers van zijn winkelcentra. Wel kreeg het bedrijf nog altijd maar 59 procent van alle huur betaald.

Deutsche Bank

Elders in Europa trok Deutsche Bank de aandacht. Het financiële concern verwacht volgende week kwartaalresultaten te presenteren die iets beter zijn dan analisten in doorsnee voorzagen. Kredietfaciliteiten die zakelijke klanten opnamen als reactie op de coronacrisis zijn vaker terugbetaald dan aanvankelijk verwacht. Beleggers reageerden niet heel enthousiast. Het aandeel zakte ruim 4 procent.

In Zürich won UBS, waar later dit jaar voormalig ING-topman Ralph Hamers aan de slag gaat, bijna 3 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers van de Zwitserse bank. En in Frankfurt steeg Continental 3,5 procent. De Duitse bandenfabrikant merkt dat de situatie op de automarkt weer aan het verbeteren is. Rémy Cointreau won op zijn beurt dik 2 procent in Parijs. De Franse drankenproducent had afgelopen kwartaal minder last van de coronacrisis dan verwacht. Onder meer Amerikanen die thuis cocktails maakten zorgden voor wat verlichting.

De euro noteerde op 1,1492 dollar tegenover 1,1439 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 3,2 procent in prijs tot 42,13 dollar. Brentolie werd 3,1 procent duurder, op 44,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Olieprijzen zeker 9 procent hoger na aankondiging blokkade Hormuz

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag zeker 9 procent gestegen door de aangekondigde Amerikaanse blokkade van de Straat van Hormuz en de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er tol zal worden geheven.

21 minuten geleden
Denktank: zonne-energie levert voor het eerst kwart van stroom EU

BRUSSEL (ANP) - Zonne-energie was in juni voor het eerst goed voor een kwart van de totale elektriciteitsproductie in de Europese Unie. Dat heeft energiedenkttank Ember becijferd. Door de vele zonuren en grote hoeveelheid aan geïnstalleerde zonnepanelen werd vorige maand een recordhoeveelheid van 52 terawattuur aan stroom uit zonne-energie opgewekt. Hiermee werd het vorige record van 47 terawattuur van een maand eerder verbroken.

21 minuten geleden
Wall Street omlaag door olieprijzen en onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zakten maandag gedurende de handelsdag verder weg. De beurshandel stond vooral onder druk door stijgende olieprijzen en de escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarnaast namen beleggers gas terug in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.

4 uur geleden
KLM zoekt alternatieve routes na waarschuwing Houthi's

SCHIPHOL (ANP) - KLM onderzoekt alternatieve routes voor twee geplande vluchten van India naar Amsterdam. De toestellen vliegen normaal gesproken door het Saudische luchtruim, maar de maatschappij bekijkt andere opties om de veiligheid te waarborgen.

4 uur geleden
Rechter verklaart deal van Trump met belastingdienst ongeldig

MIAMI (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft maandag de schikking tussen president Donald Trump en de Amerikaanse belastingdienst (IRS) ongeldig verklaard. De overeenkomst gaf Trump en zijn bedrijven vergaande fiscale bescherming. Daarnaast voorzag de deal aanvankelijk in een overheidsfonds van bijna 1,8 miljard dollar, bedoeld voor Amerikaanse burgers die zich benadeeld voelen door het rechtssysteem. Dat fonds werd later geschrapt.

6 uur geleden
Intel investeert 5 miljard euro extra in Ierse chipfabrieken

DUBLIN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse chipconcern Intel gaat 5 miljard euro extra investeren in Ierland om de productie van geavanceerde processors uit te breiden. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de groeiende vraag die wordt aangewakkerd door kunstmatige intelligentie (AI). De investering moet Ierland maken tot "een leidend Europees productiecentrum".

6 uur geleden
VN-scheepvaartorganisatie tegen tol van Trump Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - Volgens de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) bestaat er geen juridische grondslag om tol te heffen enkel voor de doorvaart door een zeestraat. Daarmee reageert de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties op het plan van de Amerikaanse president Donald Trump om compensatie te vragen voor de kosten van het beschermen van de scheepvaart door de Straat van Hormuz.

7 uur geleden