Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad wint bijna 9 procent aan beurswaarde

Randstad wint bijna 9 procent aan beurswaarde

AMSTERDAM (ANP) - Randstad was dinsdag met afstand de grootste stijger bij hoofdfondsen aan de Amsterdamse beurs. Beleggers zetten het aandeel van de uitzendreus bijna 9 procent hoger na een sterk kwartaalbericht. Daarnaast zorgde het Europese akkoord over het coronaherstelfonds van 750 miljard euro voor opluchting op de financiële markten. De belangrijkste beursgraadmeters gingen met winsten de handel uit.

Randstad boekte in het tweede kwartaal ruim een kwart minder omzet, doordat grote delen van de economie op slot werden gegooid om het coronavirus te bestrijden, en leed een verlies. Na het dieptepunt in april ziet topman Jacques van den Broek echter een weg naar voorzichtig herstel. Geholpen door de forse koerswinst van Randstad kreeg de AEX-index er 0,4 procent bij op 581,29 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 776,23 punten. Londen, Parijs en Frankfurt gingen tot 1 procent vooruit.

Ook Wereldhave gaf een kijkje in de boeken. Het winkelvastgoedfonds werd bijna 7 procent meer waard bij de kleinere bedrijven. Wereldhave zag in de loop van het tweede kwartaal wat herstel van het aantal bezoekers van zijn winkelcentra. Wel kreeg het bedrijf nog altijd maar 59 procent van alle huur betaald.

Deutsche Bank

Elders in Europa trok Deutsche Bank de aandacht. Het financiële concern verwacht volgende week kwartaalresultaten te presenteren die iets beter zijn dan analisten in doorsnee voorzagen. Kredietfaciliteiten die zakelijke klanten opnamen als reactie op de coronacrisis zijn vaker terugbetaald dan aanvankelijk verwacht. Beleggers reageerden niet heel enthousiast. Het aandeel zakte ruim 4 procent.

In Zürich won UBS, waar later dit jaar voormalig ING-topman Ralph Hamers aan de slag gaat, bijna 3 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers van de Zwitserse bank. En in Frankfurt steeg Continental 3,5 procent. De Duitse bandenfabrikant merkt dat de situatie op de automarkt weer aan het verbeteren is. Rémy Cointreau won op zijn beurt dik 2 procent in Parijs. De Franse drankenproducent had afgelopen kwartaal minder last van de coronacrisis dan verwacht. Onder meer Amerikanen die thuis cocktails maakten zorgden voor wat verlichting.

De euro noteerde op 1,1492 dollar tegenover 1,1439 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 3,2 procent in prijs tot 42,13 dollar. Brentolie werd 3,1 procent duurder, op 44,62 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beleggers schrikken van tegenvaller Zwitserse farmaceut Novartis

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Novartis heeft maandag ruim 3 procent aan beurswaarde verloren op de beurs in Zürich. De Zwitserse farmaceut heeft binnen een week tijd een tweede tegenslag te verduren gekregen bij zijn medicijnonderzoek, nadat een veelbelovend hartmedicijn in een vergevorderde studie toch niet zo goed bleek te werken. Beleggers zijn daarvan geschrokken.

1 uur geleden
Producent: vliegende auto over 1,5 jaar goedgekeurd de lucht in

RAAMSDONKSVEER (ANP) - Het Nederlandse PAL-V kan de productie starten van de eerste vliegende auto ter wereld. Dat zegt topman Robert Dingemanse in een interview in Het Financieele Dagblad. In 2028 moet de vliegende auto volledig goedgekeurd de lucht in gaan.

1 uur geleden
Studie: Nederlanders meer geld kwijt aan duurzaam eten

WAGENINGEN (ANP) - Nederlanders geven steeds meer uit aan eten met een duurzaamheidskeurmerk. Toch blijven deze producten in het totale boodschappenmandje een betrekkelijk klein aandeel vormen, komt naar voren uit onderzoek van Wageningen University & Research.

1 uur geleden
Onderzoek: techbedrijven zijn springplank voor nieuwe ondernemers

AMSTERDAM (ANP) - Grote techbedrijven die actief zijn in Nederland, zijn een springplank voor een nieuwe generatie ondernemers. Dat heeft dataplatform voor start-ups Dealroom becijferd, in samenwerking met start-uporganisatie Techleap en techbedrijf Uber.

2 uur geleden
Ook 150 ABN AMRO-medewerkers gaan dinsdag staken, stelt FNV

DEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.

2 uur geleden
Olieprijzen hoger na aanvallen op olietankers Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.

3 uur geleden
Milieuclub: grote bedrijven vliegen minder, maar niet allemaal

UTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.

3 uur geleden