Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad wil meer statushouders aan een baan helpen

Randstad wil meer statushouders aan een baan helpen

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad ziet kansen om meer statushouders aan het werk te helpen. Werner Klaassen, algemeen directeur bij Randstad Nederland, noemt het "onbegrijpelijk" dat er op een enorm krappe arbeidsmarkt mensen aan de zijlijn staan die heel graag willen werken. Daar wil hij met Randstad verandering in brengen.

Asielzoekers worden statushouders zodra ze een verblijfsvergunning krijgen. Maar het lukt ze vaak niet om een baan te vinden, bijvoorbeeld omdat ze de taal niet spreken of niet de juiste opleiding hebben. "Volgens recent onderzoek van het CBS is na vijf jaar 58 procent van de statushouders nog niet aan het werk. En hoe langer je zonder werk zit, des te lastiger wordt het om hier je draai te vinden."

Klaassen merkt op dat werkgevers vaak terughoudend zijn om statushouders aan te nemen, terwijl daar in zijn ogen geen reden voor is. "Dit zijn mensen die graag willen werken, die soms letterlijk in de rij staan om aan de slag te kunnen." Door meer aandacht te hebben voor de begeleiding van statushouders denkt Randstad een flink arbeidspotentieel aan te boren.

Nieuwkomers

In heel vorig jaar lukte het Randstad om in Nederland 4750 nieuwkomers aan de slag te krijgen. In die groep zaten onder meer statushouders, maar ook bijvoorbeeld vluchtelingen. Het bedrijf durft niet te zeggen met hoeveel dit aantal kan worden opgevoerd, maar het zou zomaar om duizenden extra mensen kunnen gaan.

In Almere heeft Randstad donderdag "het eerste Inzendbureau van Nederland" geopend. Het gaat om een pop-upevenement, waarop het concern wilde laten zien hoe statushouders makkelijker met werkgevers in contact kunnen worden gebracht. Randstad heeft ook een stappenplan opgezet om deze aanpak in het hele land in zijn werkwijze op te nemen.

Tijdens het evenement konden werkgevers zich presenteren aan statushouders. Na afloop werden de aanwezigen persoonlijk benaderd. Randstad zette ook tolken in en het bedrijf had uitnodigingen in verschillende talen op relevante plekken verspreid, zoals buurtcentra en COA-locaties.

Meer uit Financieel

Chinese premier belooft aanpak van handelsoverschot

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.

1 uur geleden
Elon Musk kondigt ambitieuze plannen aan voor maken eigen chips

AUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.

1 uur geleden
Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

18 uur geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

18 uur geleden
Dieselprijs nadert de 2,70 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.

20 uur geleden
Bloomberg: Iran begeleidde Indiase tanker door Straat van Hormuz

NEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.

22 uur geleden
Krant: Brussel wil geen haast bij aanvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.

23 uur geleden