Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad wil meer statushouders aan een baan helpen

Randstad wil meer statushouders aan een baan helpen

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad ziet kansen om meer statushouders aan het werk te helpen. Werner Klaassen, algemeen directeur bij Randstad Nederland, noemt het "onbegrijpelijk" dat er op een enorm krappe arbeidsmarkt mensen aan de zijlijn staan die heel graag willen werken. Daar wil hij met Randstad verandering in brengen.

Asielzoekers worden statushouders zodra ze een verblijfsvergunning krijgen. Maar het lukt ze vaak niet om een baan te vinden, bijvoorbeeld omdat ze de taal niet spreken of niet de juiste opleiding hebben. "Volgens recent onderzoek van het CBS is na vijf jaar 58 procent van de statushouders nog niet aan het werk. En hoe langer je zonder werk zit, des te lastiger wordt het om hier je draai te vinden."

Klaassen merkt op dat werkgevers vaak terughoudend zijn om statushouders aan te nemen, terwijl daar in zijn ogen geen reden voor is. "Dit zijn mensen die graag willen werken, die soms letterlijk in de rij staan om aan de slag te kunnen." Door meer aandacht te hebben voor de begeleiding van statushouders denkt Randstad een flink arbeidspotentieel aan te boren.

Statushouders en vluchtelingen

In heel vorig jaar lukte het Randstad om in Nederland 4750 nieuwkomers aan de slag te krijgen. In die groep zaten onder meer statushouders, maar ook bijvoorbeeld vluchtelingen. Het bedrijf durft niet te zeggen met hoeveel dit aantal kan worden opgevoerd, maar het zou zomaar om duizenden extra mensen kunnen gaan.

In Almere heeft Randstad donderdag "het eerste Inzendbureau van Nederland" geopend. Het gaat om een pop-upevenement, waarop het concern wilde laten zien hoe statushouders makkelijker met werkgevers in contact kunnen worden gebracht. Randstad heeft ook een stappenplan opgezet om deze aanpak in het hele land in zijn werkwijze op te nemen.

Verschillende talen

Tijdens het evenement konden werkgevers zich presenteren aan statushouders. Na afloop werden de aanwezigen persoonlijk benaderd. Randstad zette ook tolken in en het bedrijf had uitnodigingen in verschillende talen op relevante plekken verspreid, zoals buurtcentra en COA-locaties.

Meer uit Financieel

Ørsted spant tweede rechtszaak aan tegen Amerikaanse regering

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted maakt woensdag bekend een tweede rechtszaak aan te spannen tegen de Amerikaanse regering van Donald Trump. Washington kondigde in december aan dat het alle grote offshore windenergieprojecten stopzet. Ørsted bouwt meerdere grote windparken voor de Amerikaanse oostkust.

31 minuten geleden
Picnic annuleert alle bezorgingen door onveiligheid op de weg

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic annuleert de bezorging van alle bestellingen voor woensdag. "Omdat er van alle kanten wordt afgeraden de weg op te gaan, hebben wij besloten om landelijk niet te bezorgen", zegt een woordvoerder.

33 minuten geleden
Inflatie eurozone gezakt naar 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december gezakt naar 2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. In november bedroeg de inflatie in het eurogebied nog 2,1 procent op jaarbasis.

59 minuten geleden
DHL waarschuwt voor vertraging pakketbezorging

UTRECHT (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje moeten woensdag rekening houden met vertraging. Op binnenwegen wordt minder geruimd en gestrooid, waardoor pakketbezorgers te maken hebben met uitdagende omstandigheden, stelt een woordvoerder van DHL.

1 uur geleden
Opnieuw veel uitval vluchten luchthavens Parijs door winterweer

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.

2 uur geleden
AEX blijft onder 1000 punten na recordslotstand

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.

3 uur geleden
Winterweer zorgt opnieuw voor problemen in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.

3 uur geleden