Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad wil komende jaren 20.000 vluchtelingen aan werk helpen

Randstad wil komende jaren 20.000 vluchtelingen aan werk helpen

AMSTERDAM (ANP) - Uitzender Randstad wil de komende drie jaar wereldwijd 20.000 vluchtelingen aan werk helpen, waaronder ook in Nederland. Het is een van de toezeggingen die grote Nederlandse bedrijven hebben gedaan op een bijeenkomst van Tent Partnership for Refugees. Dat is een netwerk van zo’n 220 internationale bedrijven dat zich duurzaam wil inzetten voor de economische integratie van vluchtelingen.

Dit jaar is de aandacht vanuit bedrijven voor Tent Partnership for Refugees, dat in 2016 werd opgezet, fors gegroeid door de oorlog in Oekraïne. Dat zegt Hélène van Melle, de Europese directeur van de organisatie. "Maar we zijn er voor alle vluchtelingen, inclusief Oekraïners." Daarnaast is er in Nederland sprake van een personeelstekort in veel sectoren. "Er wordt nu vaker aan vluchtelingen gedacht, omdat bedrijven steeds meer inzien dat zij gemotiveerde, loyale werknemers en een bron van talent zijn", aldus Van Melle.

Ze kan nog geen voorbeelden noemen van Oekraïners die al aan het werk zijn. Daarvoor is het nog te vroeg omdat voor hen eerst de basisbehoeften moeten worden geregeld. Volgens Van Melle zijn er in Nederland momenteel vooral Oekraïense vrouwen met kinderen die straks graag willen werken.

Veel hooggeschoolde mensen

De vluchtelingen die de afgelopen jaren via haar organisatie aan werk zijn geholpen komen vooral uit Afghanistan, Syrië en Irak. In totaal zijn er sinds 2019 bijna vijfhonderd vluchtelingen aan een vaste baan geholpen in Nederland en hebben 13.000 mensen werk. Daar zitten ook veel hoogopgeleide mensen tussen, zegt Van Melle. Sectoren waarbinnen veel vluchtelingen worden aangenomen zijn de IT, de financiële sector en de techniek.

De deelnemende bedrijven in Nederland zeggen toe om de komende jaren wereldwijd bijna 22.000 vluchtelingen in dienst te nemen, op te leiden of te begeleiden naar werk. Vluchtelingen moeten volgens Tent Partnership for Refugees vaak wennen aan de manier van communiceren op de Nederlandse werkvloer. Zo zijn ze niet gewend om met feedback om te gaan en om vragen te stellen. Dit soort dingen kunnen in trainingen worden uitgelegd en geoefend.

Naast Randstad heeft ManpowerGroup toegezegd de komende jaren achthonderd vluchtelingen aan het werk te helpen in Nederland. Die uitzender richt zich vooral op vrouwen en de lhbti-gemeenschap. Zorgtechnologiebedrijf Philips gaat de komende paar jaar 75 vluchtelingen aannemen en ABN AMRO zestig. Ook onder meer ingenieurs- en adviesbureau Arcadis en zuivelcoöperatie FrieslandCampina hebben toezeggingen gedaan.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.

1 uur geleden
IMF-topvrouw: staan klaar om Venezuela te steunen

KYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."

1 uur geleden
Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

2 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

2 uur geleden
AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

4 uur geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

4 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

5 uur geleden