Randstad waarschuwt voor toenemende kennisongelijkheid rond AI
DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad waarschuwt voor een toenemende kennisongelijkheid in de omgang met kunstmatige intelligentie (AI). Dat dreigt arbeidstekorten te verergeren als niet wordt ingegrepen.
Hoewel driekwart van de bedrijven inmiddels AI gebruikt in hun werkproces, heeft volgens onderzoek van Randstad slechts 35 procent van het personeel het afgelopen jaar AI-training ontvangen. Daarbij valt op dat 71 procent van de AI-geschoolde werknemers mannen betreft en slechts 29 procent vrouwen.
Er is niet alleen een genderkloof, maar ook een generatiekloof, aldus Randstad, dat zich baseert op gegevens uit bijna 3 miljoen functieprofielen en de ervaringen van meer dan 12.000 werknemers wereldwijd. Slechts een op de vijf babyboomers heeft volgens die data AI-scholingsmogelijkheden aangeboden gekregen, tegenover bijna de helft van de gen Z-werknemers.
Toegenomen arbeidsvraag
Tegelijkertijd ziet het uitzendconcern de vraag naar personeel met AI-vaardigheden explosief stijgen. Afgelopen jaar alleen zou het gaan om een vervijfvoudiging.
"Als het om AI gaat, blijft de vraag in een ongekend tempo groeien, en dat geldt ook voor de AI-ongelijkheidskloof die het creëert", zegt Randstad-topman Sander van 't Noordende. "Tenzij we dit erkennen en actief stappen ondernemen om het aan te pakken, zal de groep werknemers die voorbereid is op de toekomst van werk te klein zijn - wat nog meer tekorten in verschillende sectoren zal veroorzaken."
Scholingsopties
Randstad ziet mogelijkheden om de AI-vaardigheidskloof te overbruggen en het tekort aan talent aan te pakken. Een van de aanbevelingen van het concern aan bedrijven en organisaties is om nog eens goed naar hun scholingsopties te kijken. Ook pleit de onderneming voor meer partnerschappen tussen bedrijven, onderwijsinstellingen en maatschappelijke organisaties.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
11 uur geleden