Randstad waarschuwt voor toenemende kennisongelijkheid rond AI
DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad waarschuwt voor een toenemende kennisongelijkheid in de omgang met kunstmatige intelligentie (AI). Dat dreigt arbeidstekorten te verergeren als niet wordt ingegrepen.
Hoewel driekwart van de bedrijven inmiddels AI gebruikt in hun werkproces, heeft volgens onderzoek van Randstad slechts 35 procent van het personeel het afgelopen jaar AI-training ontvangen. Daarbij valt op dat 71 procent van de AI-geschoolde werknemers mannen betreft en slechts 29 procent vrouwen.
Er is niet alleen een genderkloof, maar ook een generatiekloof, aldus Randstad, dat zich baseert op gegevens uit bijna 3 miljoen functieprofielen en de ervaringen van meer dan 12.000 werknemers wereldwijd. Slechts een op de vijf babyboomers heeft volgens die data AI-scholingsmogelijkheden aangeboden gekregen, tegenover bijna de helft van de gen Z-werknemers.
Toegenomen arbeidsvraag
Tegelijkertijd ziet het uitzendconcern de vraag naar personeel met AI-vaardigheden explosief stijgen. Afgelopen jaar alleen zou het gaan om een vervijfvoudiging.
"Als het om AI gaat, blijft de vraag in een ongekend tempo groeien, en dat geldt ook voor de AI-ongelijkheidskloof die het creëert", zegt Randstad-topman Sander van 't Noordende. "Tenzij we dit erkennen en actief stappen ondernemen om het aan te pakken, zal de groep werknemers die voorbereid is op de toekomst van werk te klein zijn - wat nog meer tekorten in verschillende sectoren zal veroorzaken."
Scholingsopties
Randstad ziet mogelijkheden om de AI-vaardigheidskloof te overbruggen en het tekort aan talent aan te pakken. Een van de aanbevelingen van het concern aan bedrijven en organisaties is om nog eens goed naar hun scholingsopties te kijken. Ook pleit de onderneming voor meer partnerschappen tussen bedrijven, onderwijsinstellingen en maatschappelijke organisaties.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen hebben dinsdag afgesproken om niet te ver te gaan met extra steunmaatregelen, omdat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten risico's voor groei en inflatie in de wereldeconomie vergroot. In een gezamenlijke verklaring in Parijs spraken de ministers af om voorzichtig te blijven en de overheidsfinanciën niet te zwaar te belasten.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV krijgt niet langer dan negen weken de tijd om een besluit te nemen in een zaak waarin beroep is aangetekend, heeft de rechtbank in Den Haag bepaald. De rechtbank vindt de huidige maximumbeslistermijn passend.
28 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel in Nederland heeft een manier gevonden om staal te leveren aan de Verenigde Staten tegen lagere importheffingen. Door een constructie met een Brits zusterbedrijf valt het Nederlandse staal onder een lagere Amerikaanse importheffing. Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf na berichtgeving van Politico.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil voor de zomer een financieel steunpakket hebben voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge prijzen voor kunstmest. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag in een zogeheten Actieplan voor kunstmest.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een minderheid van ongeveer 13 procent van de aandeelhouders van Shell heeft voor een voorstel gestemd dat het olie- en gasbedrijf oproept een strategie te ontwikkelen voor een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het groene beleggerscollectief Follow This diende het voorstel in en verwijst naar scenario's waarin klimaatbeleid tot minder vraag naar olie en gas leidt.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de inflatie. De olieprijzen daalden door het uitstel van een geplande Amerikaanse militaire aanval op Iran. De Amerikaanse president Donald Trump zei de aanval te hebben uitgesteld op verzoek van bondgenoten in het Midden-Oosten om de onderhandelingen met Iran te kunnen voortzetten.
54 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.
2 uur geleden