Randstad waarschuwt voor toenemende kennisongelijkheid rond AI
DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad waarschuwt voor een toenemende kennisongelijkheid in de omgang met kunstmatige intelligentie (AI). Dat dreigt arbeidstekorten te verergeren als niet wordt ingegrepen.
Hoewel driekwart van de bedrijven inmiddels AI gebruikt in hun werkproces, heeft volgens onderzoek van Randstad slechts 35 procent van het personeel het afgelopen jaar AI-training ontvangen. Daarbij valt op dat 71 procent van de AI-geschoolde werknemers mannen betreft en slechts 29 procent vrouwen.
Er is niet alleen een genderkloof, maar ook een generatiekloof, aldus Randstad, dat zich baseert op gegevens uit bijna 3 miljoen functieprofielen en de ervaringen van meer dan 12.000 werknemers wereldwijd. Slechts een op de vijf babyboomers heeft volgens die data AI-scholingsmogelijkheden aangeboden gekregen, tegenover bijna de helft van de gen Z-werknemers.
Toegenomen arbeidsvraag
Tegelijkertijd ziet het uitzendconcern de vraag naar personeel met AI-vaardigheden explosief stijgen. Afgelopen jaar alleen zou het gaan om een vervijfvoudiging.
"Als het om AI gaat, blijft de vraag in een ongekend tempo groeien, en dat geldt ook voor de AI-ongelijkheidskloof die het creƫert", zegt Randstad-topman Sander van 't Noordende. "Tenzij we dit erkennen en actief stappen ondernemen om het aan te pakken, zal de groep werknemers die voorbereid is op de toekomst van werk te klein zijn - wat nog meer tekorten in verschillende sectoren zal veroorzaken."
Scholingsopties
Randstad ziet mogelijkheden om de AI-vaardigheidskloof te overbruggen en het tekort aan talent aan te pakken. Een van de aanbevelingen van het concern aan bedrijven en organisaties is om nog eens goed naar hun scholingsopties te kijken. Ook pleit de onderneming voor meer partnerschappen tussen bedrijven, onderwijsinstellingen en maatschappelijke organisaties.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg ruim 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal brommobielen in Nederland is in de afgelopen vijf jaar explosief gestegen. De verkoop van de kleine karretjes, populair onder pubers, groeit volgens databedrijf RDC sneller dan ooit.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiƫle steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
21 uur geleden