Randstad verliest op groengekleurd Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad was dinsdag een van de weinige verliezers bij de hoofdfondsen op de beurs in Amsterdam. Beleggers waren niet tevreden over de resultaten van het bedrijf. Het algehele beurssentiment was wel positief. Elders in Europa gaven meer grote bedrijven een kijkje in de boeken. Ook hielden de financiële markten de ontwikkelingen rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China scherp in de gaten.
De AEX-index in Amsterdam sloot 1,1 procent in de plus op 623,85 punten. De MidKap steeg 2 procent tot 972,86 punten. Parijs, Londen en Frankfurt kregen er tot 1 procent bij.
Randstad ging 0,7 procent lager de handel uit en eindigde daarmee onderaan in de AEX. De uitzender zag de omzet in het slotkwartaal van 2019 dalen. Ook in de eerste weken van het nieuwe jaar vielen de opbrengsten lager uit. Verfbedrijf AkzoNobel en supermarktconcern Ahold Delhaize, die woensdag met cijfers komen, volgden met minnen van 0,6 en 0,5 procent. Bedrijven als chipmachinemaker ASML, industriebedrijf Aalberts en tech-investeerder Prosus waren wel duidelijk in trek, met plussen tot 4,1 procent.
Flow Traders
In de MidKap kampte beursintermediair Flow Traders (min 3,9 procent) met een adviesverlaging door UBS. Bij de kleinere bedrijven klom Alfen 5 procent. De laadpalenfabrikant gaat bij wijze van proef een samenwerking aan met softwarebedrijf Moixa om het laden van elektrische voertuigen in het Verenigd Koninkrijk te innoveren.
In Frankfurt won Deutsche Telekom bijna 4 procent. Een Amerikaanse rechter heeft groen licht geven voor de langverwachte fusie tussen dochterbedrijf T-Mobile US en branchegenoot Sprint. TUI dikte ruim 13 procent aan. De Duits-Britse reisorganisatie profiteerde van het wegvallen van zijn failliete branchegenoot Thomas Cook en verhoogde zijn winstverwachting.
Koersen
Het Duitse maaltijdbestelbedrijf Delivery Hero, dat ook met cijfers kwam, won bijna 5 procent in Frankfurt. In Amsterdam profiteerde branchegenoot Just Eat Takeaway (plus 4,1 procent) van een adviesverhoging door JPMorgan.
De euro was 1,0914 dollar waard tegen 1,0912 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 50,06 dollar. Brentolie kostte 1,6 procent meer op 54,12 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.
3 uur geledenVEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.
4 uur geledenKEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
6 uur geleden