Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad verliest op groengekleurd Damrak

Randstad verliest op groengekleurd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad was dinsdag een van de weinige verliezers bij de hoofdfondsen op de beurs in Amsterdam. Beleggers waren niet tevreden over de resultaten van het bedrijf. Het algehele beurssentiment was wel positief. Elders in Europa gaven meer grote bedrijven een kijkje in de boeken. Ook hielden de financiƫle markten de ontwikkelingen rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus in China scherp in de gaten.

De AEX-index in Amsterdam sloot 1,1 procent in de plus op 623,85 punten. De MidKap steeg 2 procent tot 972,86 punten. Parijs, Londen en Frankfurt kregen er tot 1 procent bij.

Randstad ging 0,7 procent lager de handel uit en eindigde daarmee onderaan in de AEX. De uitzender zag de omzet in het slotkwartaal van 2019 dalen. Ook in de eerste weken van het nieuwe jaar vielen de opbrengsten lager uit. Verfbedrijf AkzoNobel en supermarktconcern Ahold Delhaize, die woensdag met cijfers komen, volgden met minnen van 0,6 en 0,5 procent. Bedrijven als chipmachinemaker ASML, industriebedrijf Aalberts en tech-investeerder Prosus waren wel duidelijk in trek, met plussen tot 4,1 procent.

Flow Traders

In de MidKap kampte beursintermediair Flow Traders (min 3,9 procent) met een adviesverlaging door UBS. Bij de kleinere bedrijven klom Alfen 5 procent. De laadpalenfabrikant gaat bij wijze van proef een samenwerking aan met softwarebedrijf Moixa om het laden van elektrische voertuigen in het Verenigd Koninkrijk te innoveren.

In Frankfurt won Deutsche Telekom bijna 4 procent. Een Amerikaanse rechter heeft groen licht geven voor de langverwachte fusie tussen dochterbedrijf T-Mobile US en branchegenoot Sprint. TUI dikte ruim 13 procent aan. De Duits-Britse reisorganisatie profiteerde van het wegvallen van zijn failliete branchegenoot Thomas Cook en verhoogde zijn winstverwachting.

Koersen

Het Duitse maaltijdbestelbedrijf Delivery Hero, dat ook met cijfers kwam, won bijna 5 procent in Frankfurt. In Amsterdam profiteerde branchegenoot Just Eat Takeaway (plus 4,1 procent) van een adviesverhoging door JPMorgan.

De euro was 1,0914 dollar waard tegen 1,0912 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 50,06 dollar. Brentolie kostte 1,6 procent meer op 54,12 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS dichten mogelijke maas in exportbeperkingen chips naar China

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten hebben een mogelijke maas in de exportbeperkingen van geavanceerde chips naar China na ongeveer een jaar gedicht. Bedrijven konden ondanks die restricties mogelijk alsnog 's werelds geavanceerdste chips van bijvoorbeeld Nvidia of AMD uitvoeren naar Chinese entiteiten buiten dat land.

41 minuten geleden
Muziekconcern UMG bij dalers op afwachtend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de grootste dalers in de AEX-index, met een min van 1,8 procent. Het muziekconcern, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, heeft het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman verworpen. Volgens UMG is het bod van 56 miljard euro veel te laag.

48 minuten geleden
Drijvende lng-terminal waarschijnlijk nog tot 2036 in Eemshaven

GRONINGEN (ANP) - Nederlands enige drijvende terminal voor vloeibaar aardgas (lng) blijft waarschijnlijk nog tot 2036 in de Eemshaven liggen. Eigenaren Gasunie en Vopak hebben hierover een zogeheten conditionele investeringsbeslissing genomen, nadat het kabinet onlangs al met de nodige toezeggingen kwam.

1 uur geleden
AI-chipmaker Nvidia waagt nieuwe stap naar markt pc-processors

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips en grafische processors Nvidia komt met een nieuwe chip die de dominantie van Intel in de pc-wereld moet doorbreken. Hiermee waagt het Amerikaanse concern, tegenwoordig de grote speler als het gaat om AI-chips, opnieuw een poging op de markt voor pc-processors. Een eerdere poging ruim tien jaar geleden mislukte.

1 uur geleden
Minder hypotheken aangevraagd na piek om hogere rente, meldt HDN

DE MEERN (ANP) - Nederlanders hebben de afgelopen maand iets minder hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Ondanks de afname was het op maart na de drukste maand van het jaar tot nu toe. Toen haalden veel mensen hun hypotheekaanvraag naar voren, omdat ze er rekening mee hielden dat de hypotheekrentes zouden stijgen door geopolitieke onrust.

2 uur geleden
Horeca zet opnieuw meer om in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De horeca heeft in het eerste kwartaal van dit jaar 2,2 procent meer omgezet dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De omzet van de sector laat daarmee al twintig kwartalen op rij een groei zien. Het laatste kwartaal waarin de omzet van de horeca kromp, was het eerste kwartaal van 2021 toen er nog coronamaatregelen golden. De omzetgroei in het eerste kwartaal van 2026 is wel de kleinste groei in de afgelopen vijf jaar.

2 uur geleden
Hamsteren leidt tot snelste groei Nederlandse industrie in jaren

ZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft afgelopen maand de grootste toename in productieomvang doorgemaakt in ruim vier jaar. De instroom van nieuwe orders hield echter grotendeels verband met paniekaankopen van klanten door verstoringen in de toeleveringsketens door de oorlog in het Midden-Oosten, meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi). Volgens de organisatie gebeurde het dat bedrijven orders eerder plaatsten om voorspelde prijsstijgingen voor te blijven.

2 uur geleden