Randstad: ruim 90 procent uitzendkrachten weer aan het werk
DIEMEN (ANP) - Van alle uitzendkrachten van Randstad die door de coronacrisis werkloos raakten, is ruim 90 procent weer aan het werk. Dat zei topman Jacques van den Broek bij de presentatie van de cijfers over het derde kwartaal van de uitzendreus. Van de 150.000 uitzendkrachten wereldwijd die werkloos raakten, zijn er 140.000 weer aan het werk. Dat waren er in het tweede kwartaal 90.000.
Van den Broek verwacht niet dat de strengere coronamaatregelen en het toenemend aantal besmettingen in Nederland grote gevolgen gaat hebben voor zijn bedrijf. De uitzendkrachten van Randstad werken meestal niet in de zwaar getroffen sectoren zoals de horeca of de evenementensector. De topman raadt werknemers in bedrijfstakken waar het slecht gaat aan om "te kijken of je ergens anders meer zekerheid kan krijgen".
De uitzendreus ziet voldoende kansen voor werkzoekenden op de Nederlandse arbeidsmarkt, bijvoorbeeld in de techniek, het onderwijs of de gezondheidszorg. "Maar ook de piek in de logistiek aan het einde van het jaar wordt alweer moeilijk te bemensen", zegt Van den Broek.
Resultaten
De resultaten van Randstad lieten in het derde kwartaal verder herstel zien, nadat het bedrijf eerder een flinke klap kreeg van de coronacrisis. Het concern, dat erg gevoelig is voor de stand van de economie, zette in de periode wel beduidend lagere resultaten in de boeken dan een jaar geleden. Maar de cijfers waren over het algemeen beter dan analisten hadden verwacht.
"De omstandigheden herstelden zich geleidelijk tijdens het derde kwartaal in de meeste van onze regio's", aldus Van den Broek. Volgens hem hield het positieve momentum aan in de eerste weken van oktober. Maar het bedrijf wijst ook op de aanhoudende onzekerheid en de recente hernieuwde lockdownmaatregelen in veel landen. Randstad verwacht dat het herstel doorzet in het vierde kwartaal.
De omzet van Randstad kwam in de derde kwartaal uit op bijna 5,2 miljard euro, tegen ruim 6 miljard euro in dezelfde periode vorig jaar. Kenners rekenden op een omzet rond de 5 miljard euro. Daarbij kwam de winstmarge iets hoger uit dan alom voorzien. Onder de streep bleef 104 miljoen euro winst over. Dat is ongeveer een kwart minder dan een jaar terug.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
32 minuten geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was dinsdag verreweg de grootste winnaar bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het Amerikaanse Applied Materials meldde zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit te breiden. Applied Materials, de grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, kocht vorig jaar een belang van 9 procent in Besi en dat wordt uitgebreid tot ongeveer 20 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal vliegtuigpassagiers neemt volgend jaar naar verwachting wereldwijd toe, ondanks dat vliegtickets waarschijnlijk duur blijven. Dat staat in een rapport van ING. Zelfs als de brandstofprijzen dalen, zullen de aanhoudend sterke vraag, de beperkte beschikbaarheid van vliegtuigen en de inflatie de ticketprijzen hoog houden, voorziet de bank.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd. Volgens het bedrijf wordt de organisatie hiermee "eenvoudiger en efficiënter".
5 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.
7 uur geleden