Randstad: ruim 90 procent uitzendkrachten weer aan het werk
DIEMEN (ANP) - Van alle uitzendkrachten van Randstad die door de coronacrisis werkloos raakten, is ruim 90 procent weer aan het werk. Dat zei topman Jacques van den Broek bij de presentatie van de cijfers over het derde kwartaal van de uitzendreus. Van de 150.000 uitzendkrachten wereldwijd die werkloos raakten, zijn er 140.000 weer aan het werk. Dat waren er in het tweede kwartaal 90.000.
Van den Broek verwacht niet dat de strengere coronamaatregelen en het toenemend aantal besmettingen in Nederland grote gevolgen gaat hebben voor zijn bedrijf. De uitzendkrachten van Randstad werken meestal niet in de zwaar getroffen sectoren zoals de horeca of de evenementensector. De topman raadt werknemers in bedrijfstakken waar het slecht gaat aan om "te kijken of je ergens anders meer zekerheid kan krijgen".
De uitzendreus ziet voldoende kansen voor werkzoekenden op de Nederlandse arbeidsmarkt, bijvoorbeeld in de techniek, het onderwijs of de gezondheidszorg. "Maar ook de piek in de logistiek aan het einde van het jaar wordt alweer moeilijk te bemensen", zegt Van den Broek.
Resultaten
De resultaten van Randstad lieten in het derde kwartaal verder herstel zien, nadat het bedrijf eerder een flinke klap kreeg van de coronacrisis. Het concern, dat erg gevoelig is voor de stand van de economie, zette in de periode wel beduidend lagere resultaten in de boeken dan een jaar geleden. Maar de cijfers waren over het algemeen beter dan analisten hadden verwacht.
"De omstandigheden herstelden zich geleidelijk tijdens het derde kwartaal in de meeste van onze regio's", aldus Van den Broek. Volgens hem hield het positieve momentum aan in de eerste weken van oktober. Maar het bedrijf wijst ook op de aanhoudende onzekerheid en de recente hernieuwde lockdownmaatregelen in veel landen. Randstad verwacht dat het herstel doorzet in het vierde kwartaal.
De omzet van Randstad kwam in de derde kwartaal uit op bijna 5,2 miljard euro, tegen ruim 6 miljard euro in dezelfde periode vorig jaar. Kenners rekenden op een omzet rond de 5 miljard euro. Daarbij kwam de winstmarge iets hoger uit dan alom voorzien. Onder de streep bleef 104 miljoen euro winst over. Dat is ongeveer een kwart minder dan een jaar terug.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.
44 minuten geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Franse toezichthouder roept 7 miljoen condooms in de Europese Unie terug, omdat het gevaar bestaat dat ze kunnen scheuren. De ingreep volgt op een terugroepactie van enkele honderdduizenden condooms afgelopen zomer. De Franse autoriteiten hebben nu de Maleisische fabrikant van de defecte voorbehoedsmiddelen achterhaald en alarm geslagen over een grotere hoeveelheid condooms.
6 uur geleden