Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad profiteert waarschijnlijk van herstel economie

Randstad profiteert waarschijnlijk van herstel economie

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft in het derde kwartaal waarschijnlijk geprofiteerd van het herstel van de economie. Daardoor trekt de vraag naar uitzendkrachten ook weer aan. Hoe de resultaten precies uitpakken, maakt Randstad donderdagochtend bekend. In een toelichting op de cijfers zal topman Jacques van den Broek waarschijnlijk ook ingaan op de personeelstekorten waarmee diverse sectoren inmiddels kampen.

Randstad slaagde er in de voorgaande periode al in om meer omzet te boeken dan voor de coronacrisis. Ook ging er toen weer een winst in de boeken, waar in dezelfde periode vorig jaar nog verlies werd geleden. Uitgaande van de inschattingen van analisten heeft het gunstige beeld uit het tweede kwartaal zich in de afgelopen maanden voortgezet, al zal de omzetstijging op jaarbasis waarschijnlijk minder sterk uitvallen. In de vergelijkbare periode vorig jaar krabbelde Randstad namelijk al weer op van de grote coronaklap eerder dat jaar.

"Nu de markten zich beginnen te herstellen, keren trends van voor de pandemie terug, zoals schaarste aan talent", zei Van den Broek in juli al. In Nederland was het voor werkgevers in onder meer de zorg, het onderwijs en in de horeca toen al erg moeilijk om personeel te vinden. "De situatie wordt elke maand nijpender", stelde de topman van Randstad vast. Mogelijk kan Van den Broek nu beter inschatten hoe lang deze situatie op de arbeidsmarkt zal aanhouden en aangeven wat dit voor Randstad betekent.

Meer uit Financieel

EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

50 minuten geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

1 uur geleden
Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

2 uur geleden
Overheid waarschuwt Nederlandse schepen: mijd regio Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.

3 uur geleden
Auto- en motorbranche boekte minder omzet in 2025

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.

3 uur geleden
15.000 cruisegangers en 20.000 zeevarenden vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.

3 uur geleden
AI-chipbedrijf Broadcom bij winnaars op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.

4 uur geleden