Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad op kop, Just Eat Takeaway onderaan in lagere AEX

Randstad op kop, Just Eat Takeaway onderaan in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een klein verlies begonnen aan een drukke cijferdag. De resultaten van uitzender Randstad, die zijn topman ziet vertrekken, vielen in de smaak bij beleggers. De kwartaalcijfers van levensmiddelenconcern Unilever, die zijn prijzen verhoogde, werden ook goed ontvangen. Een update van de strategie van maaltijdbezorger Just Eat Takeaway kon beleggers echter niet bekoren.

Randstad (plus 3,8 procent) ging op kop in de AEX. De uitzender doet goede zaken door het herstel van de economie. De omzet liep op tot het hoogste niveau ooit en de winst verdubbelde bijna ten opzichte van het derde kwartaal vorig jaar. Het bedrijf kondigde ook aan dat topman Jacques van den Broek volgend jaar opstapt. Zijn opvolger wordt Sander van 't Noordende, die jarenlang werkte voor organisatieadviesbureau Accenture.

Just Eat Takeaway (min 1,8 procent) behoorde tot de grootste dalers bij de hoofdbedrijven op het Damrak. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl bestempelde 2021 als het "piekjaar van verliezen". Na dit jaar zullen de verliezen verminderen en de marges verbeteren, verklaarde het bedrijf tijdens een beleggersdag.

Unilever

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent in de min op 804,77 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 1063,34 punten. Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,3 procent.

Unilever won 0,4 procent. Het was- en levensmiddelenconcern zag de verkopen afgelopen kwartaal dalen door de impact van de coronapandemie in Zuidoost-Azië en de lockdownmaatregelen in die regio. De totale omzet nam wel toe. Dat komt vooral doordat Unilever de prijzen heeft verhoogd vanwege dure grondstoffen. Ook heeft het bedrijf de operationele afsplitsing van de theetak afgerond. Unilever richt zich nu op een beursgang, verkoop of partnerschap van dit onderdeel.

RELX

RELX klom 0,6 procent. De informatieleverancier zag de omzet bij alle vier divisies oplopen in de eerste negen maanden van het jaar. In de MidKap zakte Intertrust 4 procent. Topman Shankar Iyer sprak van een teleurstellende omzet in Nederland en Luxemburg vanwege een hoger personeelsverloop door de aanhoudende transformatie van het trustkantoor. De trustsector ligt onder vuur van de toezichthouders vanwege witwassen en belastingontwijking.

De euro was 1,1641 dollar waard, tegen 1,1644 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent tot 82,98 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 85,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Autofabrikanten winnen op Wall Street, Apple levert juist in

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.

12 minuten geleden
Trump zwakt brandstofverbruiksnormen auto's in VS flink af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.

13 minuten geleden
Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

2 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

4 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

5 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

6 uur geleden
Politico: EU zet Rusland op zwarte lijst van witwaslanden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.

7 uur geleden