Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad Nederland bezorgd over aanhoudend krappe arbeidsmarkt

Randstad Nederland bezorgd over aanhoudend krappe arbeidsmarkt

DIEMEN (ANP) - Topman Jeroen Tiel van Randstad Nederland is "heel benieuwd" naar het regeringsprogramma dat het nieuwe kabinet naar verwachting in september presenteert, omdat hij zich zorgen maakt over de aanhoudende krapte op de Nederlandse arbeidsmarkt. Volgens Tiel geeft het hoofdlijnenakkoord van het nieuwe kabinet "niet veel richting" aan een oplossing daarvoor.

"Het gaat misschien nog wel een graadje moeilijker voor werkgevers worden om personeel te vinden", zegt Tiel. "Het beschikbare arbeidspotentieel sluit niet altijd aan op wat de markt vraagt." Daarom blijft arbeidsmigratie volgens de topman een belangrijke factor om het werkloosheidscijfer te dempen. Gezien het hoofdlijnenakkoord het over het "omvangrijkste pakket voor grip op migratie ooit" heeft, is Tiel heel benieuwd naar wat voor concrete plannen er in september uitkomen.

Het aantal openstaande vacatures in Nederland is in een paar maanden tijd weer gestegen. Volgens Randstad Nederland gaat het om 444.000 openstaande functies, terwijl dat er eerder dit jaar nog rond de 400.000 waren. "Dat zien we vaker in de aanloop naar het zomerseizoen, met name in de horeca", legt arbeidsmarktdeskundige Bart van Krimpen van Randstad Nederland uit.

Machinemontage

Toch zet vergrijzing tegelijkertijd wel meer druk op de arbeidsmarkt. Het aantal 65-plussers neemt ten opzichte van het aantal 20- tot 65-jarigen gestaag toe. Mede blijft de vraag naar nieuw personeel groeien, maar tegelijkertijd voorspelt het Centraal Planbureau (CPB) ook een stijging van de werkloosheid in de komende jaren. "Het is een stukje complexer en fundamenteler geworden om de economische conjunctuur te herkennen", zegt Tiel.

Daarbij ziet Randstad Nederland ook dat er structurele schaarste ontstaat in een aantal vakgebieden. Vooral in de machinemontage is dat het geval, waar er bijna acht keer zo veel vraag naar als aanbod van arbeid is. Andere beroepen waar sprake van krapte is zijn werkvoorbereiders, ingenieurs, verpleegkundigen en leidinggevenden in de industrie en bouw. "Veel krappe beroepen zitten op mbo-niveau 4", zegt Van Krimpen. Volgens Tiel gaan we "de pijn zeker voelen in de toekomst" daar.

Meer uit Financieel

KLM vliegt komende dagen nog niet op Dubai, Riyad en Dammam

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met donderdag 5 maart niet op Dubai, Riyad en Dammam vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Daardoor blijven veel reizigers voorlopig dus vastzitten in het Midden-Oosten. Volgens KLM heeft veiligheid de hoogste prioriteit. Voorlopig betaalt KLM de hotelkosten van de gedupeerde passagiers, laat de maatschappij zondag weten.

5 uur geleden
Gasunie voorziet hogere gasprijzen door aanvallen Iran

GRONINGEN (ANP) - Gasunie voorziet hogere gasprijzen omdat de Straat van Hormuz vrijwel afgesloten lijkt voor grote schepen. Deze zeestraat is een heel belangrijke doorvoerroute voor de aanvoer en doorvoer van olie en gas, maar door de aanvallen rond Iran varen veel schepen er niet meer doorheen. Daardoor kunnen ladingen vloeibaar gas (lng) uit Qatar bijvoorbeeld tijdelijk niet naar Europa worden verscheept.

7 uur geleden
Grote scheepvaartconcerns mijden ook Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Enkele grote scheepvaartconcerns mijden om de onrust in het Midden-Oosten niet alleen de Straat van Hormuz, maar hebben ook besloten om niet meer door het Suezkanaal te varen. Zondag kondigde onder meer het Deense Maersk aan tot nader order alle schepen tussen Europa en Aziƫ weer om Afrika te laten gaan. Daardoor kunnen de levertijden van allerlei producten oplopen, want de reis via Kaap de Goede Hoop kan tot wel twee weken langer duren.

8 uur geleden
Bitcoin herstelt in waarde na koersschok door aanvallen op Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten herstelden zondag in waarde, na de uitverkoop zaterdag toen het eerste nieuws over de aanvallen op Iran bekend werd. Deskundigen zien hierin een teken dat de cryptomarkten verder kijken dan de onrust in Iran en zich weer meer laten leiden door het grotere economische plaatje.

9 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open nu flinke prijsstijging dreigt

WENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP/AFP/BELGA) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.

9 uur geleden
Verkoop nieuwe auto's in Nederland bijna een vijfde lager

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

10 uur geleden
Luchtvaart wereldwijd zwaar verstoord door situatie Midden-Oosten

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.

11 uur geleden