Randstad: lhbti'er ervaart op werk nog altijd discriminatie
AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven en organisaties hebben al veel gedaan om een inclusieve werkplek op te zetten, maar nog lang niet genoeg. Dat zegt uitzendbureau Randstad in een wereldwijd onderzoek naar de lhbti-gemeenschap op het werk. Meer dan een kwart van de ondervraagden zegt dat discriminatie de afgelopen vijf jaar erger is geworden. Een derde van de mensen denkt dat hun seksuele voorkeur of genderidentiteit een negatieve invloed heeft gehad op hun carrière.
Het onderzoek is verschenen in aanloop naar de Pride-maand, die volgende week zaterdag begint. Volgens Randstad, dat sprak met ruim 2300 mensen uit de lhbti-gemeenschap uit Australië, Duitsland, Frankrijk, Japan, Nederland, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten, zegt een op de drie mensen zich eenzamer te voelen op de werkplek dan vijf jaar geleden. Dit speelt meer onder jongere generaties dan onder oudere.
Meer dan een derde van de lhbti-medewerkers zegt ook minder gemotiveerd of productief te zijn als zij niet zichzelf kunnen zijn. En als er zorgen zijn over discriminatie op het werk, vertrekken mensen eerder. Ruim 40 procent van de ondervraagde mensen uit de lhbti-gemeenschap zegt tijdens hun carrière te maken te hebben gehad met discriminatie of vooroordelen.
Verbeteringen
De afgelopen jaren hebben ondervraagden ook verbeteringen gezien. Twee op de vijf lhbti-werknemers zeggen minder discriminatie te ervaren dan in 2019. Meer dan de helft van de ondervraagden geeft aan dat de werkgever "betekenisvolle acties" heeft ondernomen om een prettige werkplek te creëren.
Randstad-topman Sander van 't Noordende, zelf lid van de lhbti-gemeenschap, zegt dat een "zorgwekkend deel van de lhbti-gemeenschap" nog altijd kampt met discriminatie en gevolgen voor de carrière. "Alleen maar omdat ze zichzelf zijn", zegt hij.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
2 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
9 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
10 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
10 uur geleden