
Randstad hekkensluiter in AEX na winstwaarschuwing Britse Hays
AMSTERDAM (ANP) - Uitzender Randstad was dinsdag de grootste daler in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam met een koersverlies van 3,3 procent. Randstad stond onder druk door een winstwaarschuwing van de Britse branchegenoot Hays die in Londen meer dan 7 procent onderuit ging. Hays zei dat de zwakte op de uitzendmarkt aanhoudt en dat de marktomstandigheden uitdagend blijven. Sectorgenoot Adecco werd 3,2 procent lager gezet in Zürich en het Britse PageGroup verloor bijna 3 procent in Londen.
De AEX eindigde de handelsdag met een min van 0,2 procent op 777,58 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 906,58 punten. De hoofdgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs gingen tot 0,3 procent omlaag.
Brouwer Heineken, chiptoeleverancier Besi en levensmiddelenconcern Unilever waren de koplopers in de hoofdindex op het Damrak met winsten tot 1,3 procent.
Pharming
In de MidKap stond laadpalenbedrijf Alfen bovenaan met een plus van 4 procent. Investeringsplatform Allfunds en roestvrijstaalproducent Aperam sloten de rij bij de middelgrote fondsen met minnen van 3,1 procent. Douwe Egberts-eigenaar JDE Peet's kreeg een verkoopadvies van de Franse zakenbank Exane BNP Paribas en verloor 1,3 procent.
Bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 had Ebusco het lastig met een verlies van bijna 5 procent, vanwege een verlaging van het beleggingsadvies voor de fabrikant van elektrische bussen naar verkopen door Jefferies. Biotechnoloog Pharming zette de opmars door en won 3 procent. Een dag eerder steeg het aandeel al ruim 9 procent na een goed ontvangen handelsbericht.
Waterzuiveraar
NX Filtration dook ruim 9 procent in het rood bij de lokale fondsen in Amsterdam. De waterzuiveraar uit Enschede waarschuwde dat de omzet in 2023 lager zal uitvallen dan eerder werd verwacht. Volgens topman Jeroen Pynenburg drukte de oplopende rente op de investeringsplannen van klanten, wat leidde tot vertragingen van orders. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.
De euro was 1,0926 dollar waard, tegen 1,0978 dollar op maandag. De olieprijzen toonden herstel na de forse daling een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,5 procent meer op 72,53 dollar en Brentolie werd 2,3 procent duurder op 77,86 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geëindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.
9 uur geledenTOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.
9 uur geleden