Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad grootste winnaar op positief gestemd Damrak

Randstad grootste winnaar op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen veerden dinsdag wat op na de fikse verliesbeurt van een dag eerder. Uitzender Randstad steeg op de Amsterdamse beurs het hardst na publicatie van zijn cijfers over 2021. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond Oekraïne scherp in de gaten. Berichten dat Russische troepen bij de grens met Oekraïne na oefeningen terugkeren naar hun legerbases, zorgden voor enige opluchting.

De Duitse bondskanselier Olaf Scholz en de Russische president Vladimir Poetin spraken elkaar dinsdag drie uur lang en zij zien nog veel mogelijkheden voor een diplomatieke oplossing voor de crisis rond Oekraïne. De dreiging van een Russische invasie in Oekraïne zorgde maandag nog voor flinke onrust op de aandelenmarkten.

De Amsterdamse AEX-index eindigde met een plus van 1 procent op 755,22 punten. De MidKap steeg 1,4 procent, tot 1050,20 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,9 procent.

Randstad

Randstad was de grootste winnaar in de AEX met een winst van 5,1 procent. De uitzender profiteerde vorig jaar volop van het herstel uit de coronacrisis en boekte een recordomzet. Topman Jacques van den Broek, die volgende maand vertrekt bij het bedrijf, zei verder dat aandeelhouders een extra beloning krijgen in de vorm van een speciaal dividend. Olie- en gasconcern Shell stond onderaan met een min van 1,5 procent na een daling van de olieprijzen.

DSM klom 1,8 procent. Het speciaalchemiebedrijf verhoogde afgelopen kwartaal de prijzen van veel van zijn producten om de hogere prijzen van grondstoffen en energie door te berekenen aan zijn klanten. Gekoppeld aan een sterke vraag leidde dat tot hogere omzetten en meer winst.

MidKap

In de MidKap werd kunstmestproducent OCI 5,5 procent hoger gezet na goed ontvangen resultaten. Laadspecialist Alfen en luchtvaartconcern Air France-KLM komen later deze week met cijferupdates en wonnen tot 4,4 procent. Flitshandelaar Flow Traders was een van de weinige dalers met een min van 3,9 procent.

De euro was 1,1357 dollar waard, tegen 1,1303 dollar een dag eerder. De olieprijzen vielen terug na de recente opmars tot de hoogste niveaus sinds 2014. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 4,4 procent tot 91,27 dollar. Brentolie kostte 4 procent minder op 92,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Italiaanse overheid krijgt Telecom Italia weer volledig in handen

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Het bestuur van Telecom Italia, de belangrijkste telecomaanbieder van Italië, heeft unaniem ingestemd met het overnamebod van de Italiaanse postgroep Poste Italiane ter waarde van 10,8 miljard euro. Dat maakte het telecombedrijf zaterdag bekend.

30 minuten geleden
FT: speculanten gokken op koersdaling SpaceX na recordbeursgang

NEW YORK (ANP) - Steeds meer beurshandelaren zetten in op een verdere daling van het aandeel SpaceX, nog geen maand nadat het raket- en AI-bedrijf van Elon Musk met de grootste beursintroductie ooit naar de beurs in New York is gegaan. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times zaterdag.

1 uur geleden
China waarschuwt VK na nationalisatie British Steel

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese regering zegt de nationalisatie van British Steel door het Verenigd Koninkrijk, een staalbedrijf dat in Chinese handen was, nauwlettend te volgen. Als dat nodig is, zal China passende maatregelen nemen om zijn rechten en belangen te beschermen, waarschuwde het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag.

2 uur geleden
Iraanse aanvallen treffen Koeweitse olie-installatie

KOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.

3 uur geleden
BBC: Burnham wil nieuwe olie- en gasboringen in Noordzee

LONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.

4 uur geleden
Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.

4 uur geleden
Strengere regels voor elektrische autobouwers in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.

5 uur geleden