Randstad grootste winnaar op positief gestemd Damrak
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen veerden dinsdag wat op na de fikse verliesbeurt van een dag eerder. Uitzender Randstad steeg op de Amsterdamse beurs het hardst na publicatie van zijn cijfers over 2021. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond Oekraïne scherp in de gaten. Berichten dat Russische troepen bij de grens met Oekraïne na oefeningen terugkeren naar hun legerbases, zorgden voor enige opluchting.
De Duitse bondskanselier Olaf Scholz en de Russische president Vladimir Poetin spraken elkaar dinsdag drie uur lang en zij zien nog veel mogelijkheden voor een diplomatieke oplossing voor de crisis rond Oekraïne. De dreiging van een Russische invasie in Oekraïne zorgde maandag nog voor flinke onrust op de aandelenmarkten.
De Amsterdamse AEX-index eindigde met een plus van 1 procent op 755,22 punten. De MidKap steeg 1,4 procent, tot 1050,20 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 1,9 procent.
Randstad
Randstad was de grootste winnaar in de AEX met een winst van 5,1 procent. De uitzender profiteerde vorig jaar volop van het herstel uit de coronacrisis en boekte een recordomzet. Topman Jacques van den Broek, die volgende maand vertrekt bij het bedrijf, zei verder dat aandeelhouders een extra beloning krijgen in de vorm van een speciaal dividend. Olie- en gasconcern Shell stond onderaan met een min van 1,5 procent na een daling van de olieprijzen.
DSM klom 1,8 procent. Het speciaalchemiebedrijf verhoogde afgelopen kwartaal de prijzen van veel van zijn producten om de hogere prijzen van grondstoffen en energie door te berekenen aan zijn klanten. Gekoppeld aan een sterke vraag leidde dat tot hogere omzetten en meer winst.
MidKap
In de MidKap werd kunstmestproducent OCI 5,5 procent hoger gezet na goed ontvangen resultaten. Laadspecialist Alfen en luchtvaartconcern Air France-KLM komen later deze week met cijferupdates en wonnen tot 4,4 procent. Flitshandelaar Flow Traders was een van de weinige dalers met een min van 3,9 procent.
De euro was 1,1357 dollar waard, tegen 1,1303 dollar een dag eerder. De olieprijzen vielen terug na de recente opmars tot de hoogste niveaus sinds 2014. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 4,4 procent tot 91,27 dollar. Brentolie kostte 4 procent minder op 92,58 dollar per vat.
Meer uit Financieel
INGOLSTADT (ANP) - De raad van commissarissen van autofabrikant Audi komt vrijdag extra bijeen om het te hebben over de geplande fabriek in de Verenigde Staten en het bekritiseerde optreden van topman Gernot Döllner bij de bekendmaking. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van ingewijden.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Chinese laboratoria kunnen straks geen elektronische apparaten meer testen die in de Verenigde Staten gebruikt moeten gaan worden. Dat komt doordat de Amerikaanse toezichthouder Federal Communications Commission (FCC) donderdag nieuwe regels heeft aangenomen. Volgens FCC-voorzitter Brendan Carr werd in 2025 82 procent van de elektronica getest in China.
25 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Vanuit Europese lidstaten worden de komende maanden 42,6 miljoen vaten diesel en andere brandstof uit reserves versneld op de markt gebracht. Dat verduidelijkte Eurocommissaris Dan Jørgensen donderdag na afloop van overleg met EU-ministers van Energie. Daarmee voldoet Europa aan de belofte van G7-landen van eerder deze maand om 100 miljoen vaten olie en diesel uit reserves vrij te geven.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een winst de handel uitgegaan. Ook elders in Europa waren plussen te zien op de koersenborden, nadat de Europese Centrale Bank de rente gelijk had gehouden en centralebankpresident Christine Lagarde haar vroegtijdige vertrek had aangekondigd. Beleggers verwerkten daarnaast de kwartaalcijfers van veel aan de Amsterdamse beurs genoteerde bedrijven.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland verlengt zijn exportverbod voor diesel tot het einde van dit jaar, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Russische regering geeft volgens Reuters bepaalde bedrijven wel toestemming om de brandstof naar het buitenland te vervoeren binnen een quotasysteem, om zo de dieseldeal met de Amerikaanse regering na te komen.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Het Italiaanse Hof van Cassatie heeft een uitspraak van een lagere rechtbank bekrachtigd over de sluiting van de hoogovens van de voormalige Ilva-fabriek in de stad Tarente, de grootste staalfabriek van het land. Eerder beval een rechtbank in Milaan om de hoogovens te sluiten vanwege zorgen over de volksgezondheid en het milieu. Daartegen was hoger beroep aangetekend, maar dat is nu afgewezen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oogstopbrengst van consumptieaardappelen en zaaiuien zal over 2026 lager zijn dan een jaar eerder. Dat becijfert het CBS in de voorlopige oogstraming akkerbouw. Ondanks de droogte van afgelopen zomer zullen de totale opbrengsten wel met die van de afgelopen tien jaar te vergelijken zijn.
2 uur geleden