Randstad en Unilever trekken AEX naar winst
AMSTERDAM (ANP) - Uitzender Randstad en levensmiddelenconcern Unilever hoorden donderdag bij de stijgers op de Amsterdamse beurs. De twee bedrijven kwamen met kwartaalcijfers en die vielen goed bij beleggers, wat de AEX-index ook naar een plus hielp. Een strategische update van bezorgbedrijf Just Eat Takeaway viel minder goed.
Randstad was met een plus van 5,4 procent de koploper in de AEX. De uitzender boekte de hoogste kwartaalomzet ooit en zag de winst bijna verdubbelen ten opzichte van het derde kwartaal vorig jaar. Topman Jacques van den Broek kondigde tevens zijn vertrek aan. Hij wordt volgend jaar opgevolgd door Sander van 't Noordende.
Unilever steeg 1,1 procent. Het levensmiddelenconcern had last van de coronamaatregelen in Zuidoost-Azië en hogere grondstofprijzen. Dankzij prijsverhogingen lukte het het bedrijf om die hogere kosten door te berekenen aan klanten en steeg de omzet. Ook heeft het bedrijf de operationele afsplitsing van de theetak afgerond. Unilever richt zich nu op een beursgang, verkoop of partnerschap van dit onderdeel.
Thuisbezorgd
De AEX-index op Beursplein 5 sloot met een winst van 0,3 procent op 807,64 punten. De MidKap verloor 0,5 procent tot 1063,79 punten. Frankfurt, Parijs en Londen daalden tot 0,4 procent.
Just Eat Takeaway zakte 1,7 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl bestempelde 2021 als het "piekjaar van verliezen". Na dit jaar zullen de verliezen verminderen en de marges verbeteren, verklaarde het bedrijf tijdens een beleggersdag. Staalbedrijf ArcelorMittal was de hekkensluiter met een verlies van 3,7 procent.
RELX
Informatieleverancier RELX zag de omzet bij al zijn divisies oplopen en klom 1,6 procent. Medisch techbedrijf Onward Medical kende een weinig spannend beursdebuut. De koers van het bedrijf uit Eindhoven, dat behalve in Amsterdam ook een notering kreeg in Brussel, opende flink hoger maar schommelde daarna vrijwel de hele dag rond de uitgifteprijs van 12,75 euro. Uiteindelijk eindigde het aandeel zijn eerste handelsdag met een verlies van 0,1 procent.
De euro was 1,1640 dollar waard, tegen 1,1644 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent minder op 81,22 dollar. Brentolie werd 2,5 procent goedkoper op 83,70 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Alphabet ging donderdag 13 procent onderuit op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google zag daarmee zo'n 489 miljard dollar aan beurswaarde verdampen. Het techconcern rapporteerde teleurstellende resultaten voor advertentie-inkomsten uit zoekopdrachten, terwijl de uitgaven door investeringen in AI fors zijn gestegen. Dit wakkerde zorgen aan of de miljardeninvesteringen van Alphabet in AI wel voldoende opleveren.
4 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Winkeliers in Frankrijk zetten zich schrap voor een derde weekend vol onrust. De afgelopen weekenden mondden protesten in meerdere Franse steden uit in geweld en plunderingen van winkels. De schade en de gemiste inkomsten tot nu toe worden geschat op ongeveer 1,8 miljard euro.
6 minuten geledenMILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse producent van elektrische motoren LiveWire, waarin Harley-Davidson een meerderheidsbelang heeft, waarschuwt dat het bedrijf de komende twaalf maanden mogelijk niet overleeft. Het bedrijf kampt met geldproblemen en een zwakke vraag.
23 minuten geledenMIAMI (ANP) - Burger King-restaurants hebben in de afgelopen drie maanden goede zaken gedaan met de verkopen van Whoppers en andere snacks. Dat volgt uit de kwartaalcijfers die moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) heeft gepubliceerd. De fastfoodketen is in de Amerikaanse thuismarkt bezig met een meerjarig plan om de omzetgroei te versnellen, waarbij onder meer fors is geïnvesteerd in reclames, verbouwingen en verhuizingen en keukenapparatuur.
25 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) houdt de rente in de eurozone onveranderd op 2,5 procent. De rentepauze geeft de centrale bank uit Frankfurt meer tijd om het effect van de eerdere renteverhogingen af te wachten. In september verhoogde de ECB het belangrijkste rentetarief nog met een kwart procentpunt om de inflatie in het eurogebied te bestrijden. Ook in juni gingen de leenkosten met een kwart procentpunt omhoog.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de Verenigde Staten is in het derde kwartaal van dit jaar sterker gegroeid dan verwacht. Volgens een voorlopige raming van de Amerikaanse overheid groeide de grootste economie ter wereld op zogeheten geannualiseerde basis met 3,4 procent. Het cijfer komt overeen met een groei van 0,8 procent in vergelijking met een jaar eerder.
28 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland roept het minderheidskabinet op niet in te gaan op de brief van JA21, BBB en SGP. In die brief doen de partijen een aanbod tot samenwerking, maar daarvoor willen ze onder meer wel dat de stikstofaanpak van landbouwminister Jaimi van Essen wordt afgezwakt. Volgens de brancheorganisatie van bouwbedrijven is niemand gebaat bij uitstel of afstel van dat pakket.
55 minuten geleden