Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad en Unilever trekken AEX naar winst

Randstad en Unilever trekken AEX naar winst

AMSTERDAM (ANP) - Uitzender Randstad en levensmiddelenconcern Unilever hoorden donderdag bij de stijgers op de Amsterdamse beurs. De twee bedrijven kwamen met kwartaalcijfers en die vielen goed bij beleggers, wat de AEX-index ook naar een plus hielp. Een strategische update van bezorgbedrijf Just Eat Takeaway viel minder goed.

Randstad was met een plus van 5,4 procent de koploper in de AEX. De uitzender boekte de hoogste kwartaalomzet ooit en zag de winst bijna verdubbelen ten opzichte van het derde kwartaal vorig jaar. Topman Jacques van den Broek kondigde tevens zijn vertrek aan. Hij wordt volgend jaar opgevolgd door Sander van 't Noordende.

Unilever steeg 1,1 procent. Het levensmiddelenconcern had last van de coronamaatregelen in Zuidoost-Aziƫ en hogere grondstofprijzen. Dankzij prijsverhogingen lukte het het bedrijf om die hogere kosten door te berekenen aan klanten en steeg de omzet. Ook heeft het bedrijf de operationele afsplitsing van de theetak afgerond. Unilever richt zich nu op een beursgang, verkoop of partnerschap van dit onderdeel.

Thuisbezorgd

De AEX-index op Beursplein 5 sloot met een winst van 0,3 procent op 807,64 punten. De MidKap verloor 0,5 procent tot 1063,79 punten. Frankfurt, Parijs en Londen daalden tot 0,4 procent.

Just Eat Takeaway zakte 1,7 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl bestempelde 2021 als het "piekjaar van verliezen". Na dit jaar zullen de verliezen verminderen en de marges verbeteren, verklaarde het bedrijf tijdens een beleggersdag. Staalbedrijf ArcelorMittal was de hekkensluiter met een verlies van 3,7 procent.

RELX

Informatieleverancier RELX zag de omzet bij al zijn divisies oplopen en klom 1,6 procent. Medisch techbedrijf Onward Medical kende een weinig spannend beursdebuut. De koers van het bedrijf uit Eindhoven, dat behalve in Amsterdam ook een notering kreeg in Brussel, opende flink hoger maar schommelde daarna vrijwel de hele dag rond de uitgifteprijs van 12,75 euro. Uiteindelijk eindigde het aandeel zijn eerste handelsdag met een verlies van 0,1 procent.

De euro was 1,1640 dollar waard, tegen 1,1644 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent minder op 81,22 dollar. Brentolie werd 2,5 procent goedkoper op 83,70 dollar.

Meer uit Financieel

Goudwisselkantoor ziet stabilisatie goudmarkt na recordpiek

KLAASWAAL (ANP) - De goudmarkt is in het tweede kwartaal van 2026 gestabiliseerd, meldt Goudwisselkantoor op basis van eigen transactiegegevens. De stabilisatie volgt op een periode waarin de goudprijs het hoogste niveau ooit bereikte door de onrust in de wereld. Inmiddels ligt de prijs van het edelmetaal, dat in onzekere tijden als een veilige haven wordt gezien, weer iets onder het niveau van begin dit jaar.

1 uur geleden
Techaandelen herstellen op Wall Street na meevallende inflatie

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street vonden dinsdag de tijd weer rijp om in techaandelen te stappen, na de stevige koersdalingen maandag. De beurshandel kreeg steun van meevallende inflatiecijfers en sterke resultaten van onder meer bankconcern Goldman Sachs.

2 uur geleden
Bloomberg: autobedrijf Lucid Motors zoekt hulp bij reorganisatie

NEW YORK (ANP) - De noodlijdende Amerikaanse elektrische automaker Lucid Motors heeft reorganisatieadviseurs ingehuurd om de problemen bij het bedrijf aan te pakken. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Adviesbureau AlixPartners gaat alle bedrijfsonderdelen doorlichten.

4 uur geleden
Delivery Hero bevestigt overnamegesprekken met Uber

BERLIJN (ANP) - Het Amerikaanse Uber voert vergevorderde gesprekken over de overname van de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero. Dat bevestigde het in Berlijn gevestigde Delivery Hero dinsdag, nadat persbureau Bloomberg eerder op basis van ingewijden over de gesprekken had bericht.

6 uur geleden
Bloomberg: Chinees AI-bedrijf DeepSeek mikt op beursgang in 2027

HANGZHOU (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese AI-bedrijf DeepSeek is een beursgang aan het voorbereiden, meldt Bloomberg op basis van bronnen. Het bedrijf zou dit jaar een aanvraag willen indienen, waarna het volgend jaar een beursgang kan maken in China. Het bedrijf zelf geeft geen commentaar.

7 uur geleden
Rechter schrapt besluit minister over zwaar bagagewerk Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven die bagage afhandelen bij Schiphol hebben gelijk gekregen in een rechtszaak tegen minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken. Een voorganger van de D66-bewindsman had in 2023 strenge eisen gesteld om het fysiek zware werk van medewerkers te verlichten. Zo moest het werk binnen twee jaar worden geautomatiseerd. De rechters gaan mee in de bezwaren van de bagageafhandelaars dat zij dit niet volledig zelf in de hand hebben en de omstandigheden in de tussentijd zijn veranderd.

7 uur geleden
Amerikaanse JPMorgan gaat concurrentie aan met Europese banken

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, wil uitbreiden in Europa en de concurrentie aangaan met gevestigde grootbanken. Dat heeft de invloedrijke topman van het bankconcern, Jamie Dimon, dinsdag gezegd.

7 uur geleden