Randstad en Unilever stijgen op Damrak na kwartaalresultaten
AMSTERDAM (ANP) - Uitzender Randstad en levensmiddelenconcern Unilever lieten donderdag stevige winsten zien op het Damrak na publicatie van de kwartaalcijfers. Randstad deed goede zaken dankzij het herstel van de economie, terwijl Unilever de hogere grondstofprijzen wist door te berekenen aan de consumenten. Een update van de strategie van maaltijdbezorger Just Eat Takeaway kon beleggers echter niet bekoren.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,3 procent hoger op 807,97 punten. De MidKap verloor 0,6 procent tot 1062,37 punten. Frankfurt, Parijs en Londen daalden tot 0,3 procent. Beleggers hielden ook de ontwikkelingen rond het in geldnood verkerende Chinese vastgoedconcern Evergrande in de gaten. Het aandeel Evergrande kelderde 12,5 procent in Hongkong na een handelsonderbreking van ruim twee weken.
Randstad prijkte bovenaan in de AEX met een plus van 4,2 procent. De uitzender boekte de hoogste kwartaalomzet ooit en zag de winst bijna verdubbelen ten opzichte van het derde kwartaal vorig jaar. Topman Jacques van den Broek kondigde tevens zijn vertrek aan. Hij wordt volgend jaar opgevolgd door Sander van 't Noordende.
Unilever
Unilever steeg 3,1 procent. Het levensmiddelenconcern had last van de coronamaatregelen in Zuidoost-Azië, maar zag de omzet stijgen dankzij prijsverhogingen. Ook heeft het bedrijf de operationele afsplitsing van de theetak afgerond. Unilever richt zich nu op een beursgang, verkoop of partnerschap van dit onderdeel.
Chipbedrijf Besi (plus 3,2 procent) stond eveneens in de kopgroep. Staalfabrikant ArcelorMittal sloot de rij met een min van 3,3 procent. Just Eat Takeaway zakte 1,8 procent. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl bestempelde 2021 als het "piekjaar van verliezen". Na dit jaar zullen de verliezen verminderen en de marges verbeteren, verklaarde het bedrijf tijdens een beleggersdag.
RELX
Informatieleverancier RELX zag de omzet bij al zijn divisies oplopen en klom 1,7 procent. In de MidKap raakte Intertrust 5,6 procent kwijt. Topman Shankar Iyer sprak van een teleurstellende omzet in Nederland en Luxemburg vanwege een hoger personeelsverloop bij het trustkantoor. De trustsector ligt onder vuur van de toezichthouders vanwege witwassen en belastingontwijking. In Zürich zakte industrieconcern ABB 5 procent na een verlaging van de omzetverwachting.
De euro was 1,1642 dollar waard, tegen 1,1644 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent minder op 82,70 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 84,86 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart grijpt harder in bij de geplaagde luchtvaartmaatschappij IndiGo, die onder leiding staat van de Nederlandse topman Pieter Elbers. De luchtvaartautoriteit heeft eigen personeel ingezet op het hoofdkantoor van IndiGo om de dagelijkse operatie en het herstel van de maatschappij na de massale vluchtuitval te volgen.
13 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.
1 uur geledenHANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.
2 uur geleden