Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad en AkzoNobel onderuit op positief Damrak

Randstad en AkzoNobel onderuit op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad werd dinsdag hard afgestraft op het Damrak voor de publicatie van tegenvallende kwartaalcijfers. Het aandeel ging 7,2 procent omlaag, waarmee Randstad de grootste daler was bij de hoofdfondsen.

De uitzender zag de omzet en winst afgelopen kwartaal dalen. Topman Sander van 't Noordende sprak van aanhoudende lastige marktomstandigheden in het eerste kwartaal, vooral in Noord-Amerika en Noord-Europa. Hij verwacht dat de macro-economische onzekerheden aanhouden. Een concrete verwachting voor dit jaar gaf hij niet.

Ook AkzoNobel (min 6,9 procent) werd fors lager gezet. De producent van verfmerken als Sikkens en Flexa wist afgelopen kwartaal meer winst te boeken op een vrijwel onveranderde omzet. Ook werd bekend dat AkzoNobel een rechtszaak boven het hoofd hangt in Australiƫ, waarbij het bedrijf verantwoordelijk wordt gehouden voor schade aan de coating van onderdelen van een aardgasproject. Volgens lokale media kan de schade oplopen tot omgerekend 1,1 miljard euro.

Verder gingen de koersen over een breed front omhoog. De AEX-index eindigde 1 procent hoger op 874,79 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 934,43 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,6 procent. De Britse beurs tikte daarbij een nieuw recordniveau aan.

Prosus was, net als maandag, de sterkste stijger in de AEX. Het aandeel won 3,5 procent. De techinvesteerder bleef profiteren van de opleving in de Chinese techsector, waarin het grote belangen heeft. Chiptoeleverancier ASMI, die na de slotbel op Beursplein 5 met cijfers komt, klom 3,1 procent.

In de MidKap stond maaltijdbezorger Just Eat Takeaway (plus 3,1 procent), zonder duidelijke reden, bovenaan. Allfunds werd 1,7 procent meer waard. Het Spaanse investeringsplatform boekte afgelopen kwartaal een recordomzet. Ook kondigde het bedrijf een samenwerking aan met Google op het gebied van kunstmatige intelligentie.

AB Foods steeg 9 procent in Londen. Het Britse voedingsbedrijf en eigenaar van kledingketen Primark verhoogde de verwachtingen voor het hele boekjaar, na beter dan verwachte resultaten in de eerste jaarhelft. Bij Primark nam de omzet en de winst toe, mede dankzij hogere verkoopprijzen. Ook de suikerdivisie boekte meer winst, terwijl de verliezen van de biobrandstofactiviteiten terugliepen.

Meer uit Financieel

Winst voor AEX na rentebesluit ECB, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handel uitgegaan na het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone opnieuw onveranderd te laten. De chipfondsen in de hoofdindex toonden herstel van de verliezen een dag eerder, mede geholpen door sterke cijfers en vooruitzichten van het Amerikaanse Micron Technology.

1 uur geleden
Rechter: Nederland mag toeslag op pakjes van buiten EU invoeren

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid mag een afhandelingstoeslag invoeren op pakketjes van buiten de EU, oordeelt de kortgedingrechter in Den Haag. Logistiek dienstverlener ViaEurope, dat de inklaring bij de douane doet voor onder andere webwinkels Temu en Shein, was naar de rechter gestapt. Die ziet echter geen reden om in te grijpen en heeft de vorderingen over de zogenoemde handling fee afgewezen.

1 uur geleden
Claimclub zet mkb-claim tegen ABN AMRO door in hoger beroep

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Massaschade & Consument (SMC) wil via een hoger beroep opnieuw proberen compensatie af te dwingen van ABN AMRO voor een groep zakelijke klanten die jarenlang te veel rente zouden hebben betaald. De rechtbank in Amsterdam oordeelde in juli dat de ondernemers namens wie de claim was ingediend te veel van elkaar verschillen voor zo'n collectieve zaak en verklaarde de claimorganisatie niet-ontvankelijk. Daar wil de stichting het niet bij laten zitten.

2 uur geleden
Trump Media gaat fuseren met kernfusiebedrijf TAE

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Trump Media & Technology Group van de Amerikaanse president Donald Trump, dat onder meer zijn socialemediaplatform Truth Social bezit, gaat fuseren met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie. Met de transactie die geheel in aandelen wordt afgehandeld, is meer dan 6 miljard dollar gemoeid.

2 uur geleden
Chipmaker Micron bij stijgers op herstellend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Micron Technology behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Amerikaanse chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het bedrijf profiteerde van stijgende prijzen voor geheugenchips door krappe voorraden en een explosieve vraag vanuit datacenters voor kunstmatige intelligentie. Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien. Het aandeel Micron werd bijna 16 procent meer waard.

2 uur geleden
ECB ziet sterkere groei economie eurozone

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de groeiverwachtingen voor de economie van de eurozone. Voor dit jaar wordt nu een groei van 1,4 procent voorzien. In september werd nog gerekend op 1,2 procent. Volgens de ECB wordt de groei vooral gestuwd door de binnenlandse vraag.

4 uur geleden
ING ziet slechts lichte stijging aantal nieuwbouwwoningen in 2026

AMSTERDAM (ANP) - Nederland krijgt er volgend jaar waarschijnlijk 68.000 nieuwbouwwoningen bij, voorspelt ING. Dat is een lichte stijging in vergelijking met dit jaar, maar nog altijd te weinig om het doel van 100.000 woningen per jaar te halen.

4 uur geleden