Randstad en AkzoNobel onderuit op positief Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad werd dinsdag hard afgestraft op het Damrak voor de publicatie van tegenvallende kwartaalcijfers. Het aandeel ging 7,2 procent omlaag, waarmee Randstad de grootste daler was bij de hoofdfondsen.
De uitzender zag de omzet en winst afgelopen kwartaal dalen. Topman Sander van 't Noordende sprak van aanhoudende lastige marktomstandigheden in het eerste kwartaal, vooral in Noord-Amerika en Noord-Europa. Hij verwacht dat de macro-economische onzekerheden aanhouden. Een concrete verwachting voor dit jaar gaf hij niet.
Ook AkzoNobel (min 6,9 procent) werd fors lager gezet. De producent van verfmerken als Sikkens en Flexa wist afgelopen kwartaal meer winst te boeken op een vrijwel onveranderde omzet. Ook werd bekend dat AkzoNobel een rechtszaak boven het hoofd hangt in Australië, waarbij het bedrijf verantwoordelijk wordt gehouden voor schade aan de coating van onderdelen van een aardgasproject. Volgens lokale media kan de schade oplopen tot omgerekend 1,1 miljard euro.
Verder gingen de koersen over een breed front omhoog. De AEX-index eindigde 1 procent hoger op 874,79 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 934,43 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1,6 procent. De Britse beurs tikte daarbij een nieuw recordniveau aan.
Prosus was, net als maandag, de sterkste stijger in de AEX. Het aandeel won 3,5 procent. De techinvesteerder bleef profiteren van de opleving in de Chinese techsector, waarin het grote belangen heeft. Chiptoeleverancier ASMI, die na de slotbel op Beursplein 5 met cijfers komt, klom 3,1 procent.
In de MidKap stond maaltijdbezorger Just Eat Takeaway (plus 3,1 procent), zonder duidelijke reden, bovenaan. Allfunds werd 1,7 procent meer waard. Het Spaanse investeringsplatform boekte afgelopen kwartaal een recordomzet. Ook kondigde het bedrijf een samenwerking aan met Google op het gebied van kunstmatige intelligentie.
AB Foods steeg 9 procent in Londen. Het Britse voedingsbedrijf en eigenaar van kledingketen Primark verhoogde de verwachtingen voor het hele boekjaar, na beter dan verwachte resultaten in de eerste jaarhelft. Bij Primark nam de omzet en de winst toe, mede dankzij hogere verkoopprijzen. Ook de suikerdivisie boekte meer winst, terwijl de verliezen van de biobrandstofactiviteiten terugliepen.
Meer uit Financieel
MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
9 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.
11 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
12 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
13 uur geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
1 dag geleden