Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad en Adyen koplopers AEX, brexit drukt stemming

Randstad en Adyen koplopers AEX, brexit drukt stemming

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsbedrijf Adyen en uitzender Randstad waren vrijdag de uitblinkers in de AEX-index in Amsterdam. De leidende index ging wel met verlies de handel uit. Het sentiment op de beurzen elders in Europa was ook negatief. Beleggers namen weinig risico's vanwege de onzekerheden rond het brexitoverleg, maar ook door het uitblijven van een akkoord over extra stimuleringsmaatregelen in de Verenigde Staten.

De AEX-index sloot de sessie uiteindelijk 0,6 procent in de min op 614,46 punten. De MidKap verloor 1,4 procent tot 889,00 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen zakten tot 1,4 procent. De Britse premier Boris Johnson waarschuwde dat de kans groot is dat de onderhandelingen met de Europese Unie over een handelsverdrag mislukken. Ook Brussel is somber over de slaagkans van een deal met de Britten. Beide partijen hebben afgesproken om tot en met zondag door te onderhandelen.

Randstad sloot met een winst van 3,4 procent. Het uitzendconcern herstelt naar eigen zeggen sneller van de coronacrisis dan het bedrijf zelf had gedacht. Randstad zag de omzet de afgelopen tijd veel minder sterk krimpen dan eerder dit jaar, toen de vraag naar uitzendkrachten sterk afnam door de coronacrisis. Ook profiteerde Randstad van een adviesverhoging.

Adyen

Betalingsbedrijf Adyen voerde de AEX aan met een winst van 4,3 procent. Verzekeraar Aegon kampte met adviesverlagingen door Citi en Oddo BHF en sloot de rij met een min van 4 procent.

In de MidKap verloor Fugro 3,4 procent na afronding van de claimemissie. De bodemonderzoeker plaatste de resterende stukken van de claimemissie bij Nederlandse institutionele en professionele beleggers voor 3,95 euro per stuk. Verlichtingsbedrijf Signify was met een verlies van 3,9 procent de sterkste daler. Ook baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis (min 3,4 procent) beleefde een mindere dag.

Sanofi

Sanofi zakte bijna 4 procent in Parijs, terwijl de Britse branchegenoot GlaxoSmithKline (GSK) 0,3 procent verloor in Londen. De werking van het coronavaccin van de twee farmaceuten bij oudere patiënten is minder goed dan gehoopt en dat zorgt voor vertraging bij het ontwikkelingsprogramma. Het vaccin is daardoor pas eind 2021 beschikbaar in plaats van medio volgend jaar.

Rolls-Royce zakte bijna 8 procent in Londen. De Britse maker van vliegtuigmotoren waarschuwde dat de vooruitzichten onzeker blijven vanwege de coronacrisis.

De euro was 1,2113 dollar waard, tegenover 1,2119 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 46,59 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 49,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

41 minuten geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

54 minuten geleden
PostNL wil rechtszaak beginnen om afwijzing subsidie door kabinet

DEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.

1 uur geleden
Heineken beboet voor 1,5 miljoen om blikjes zonder statiegeld

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.

2 uur geleden
Sportmerk Nike hard onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nike ging vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar zag de verkopen in China voor het zesde kwartaal op rij dalen. Het bedrijf ondervindt ook de gevolgen van de hogere handelstarieven van president Donald Trump, die de marges negatief beïnvloeden. De winst viel daardoor een derde terug ten opzichte van een jaar eerder.

3 uur geleden
Shein moet leeftijd checken voor verkoop sekspoppen, anders boete

PARIJS (ANP/RTR) - Shein krijgt in Frankrijk een boete van 10.000 euro voor iedere keer dat de Chinese webwinkel nog een sekspop verkoopt zonder een leeftijdscheck te hebben gedaan. Dat is de uitkomst van een rechtszaak in Parijs. De Franse regering had zo'n leeftijdsverificatie geëist voordat externe verkopers hun producten weer mochten aanbieden via het platform in het land.

3 uur geleden
ACM: energietarieven gedaald door flink lagere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - De energietarieven voor huishoudens zijn dit jaar gedaald door de flink lagere energieprijzen. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in zijn Energiemonitor. Volgens de toezichthouder komt dat voor huishoudens met een gemiddeld gebruik neer op een kostendaling van ongeveer 130 euro per jaar.

4 uur geleden