Randstad eindigt bovenaan vrijwel vlakke AEX
AMSTERDAM (ANP) - Verzekeraar NN Group is donderdag op Beursplein 5 in de AEX-kopgroep geëindigd met een plus van 1,6 procent. Ook Aegon dikte aan, met 0,3 procent. Investeringsbank RBC heeft beide verzekeraars in een positief analistenrapport als favorieten in de Benelux bestempeld. Uitzender Randstad (plus 1,8 procent) ging er echter met de grootste winst vandoor.
De stemming op de Europese beursvloeren bleef verder voorzichtig. De vrees dat de Amerikaanse centrale bank mogelijk toch nog niet klaar is met het verhogen van de rente laaide weer op na een onverwachte renteverhoging van de Canadese centrale bank. De Fed vergadert volgende week over het rentetarief en tot nu toe wordt algemeen verwacht dat de Amerikaanse centrale bank een pauze zal inlassen met het verhogen van de rente.
De Europese Centrale Bank, die volgende week ook vergadert, heeft al laten doorschemeren dat de rente in de eurozone zo goed als zeker verder wordt opgeschroefd om de inflatie te bestrijden. De renteverhogingen door de ECB zetten ook een rem op de economie. Zo bleek uit herziene cijfers van statistiekbureau Eurostat dat de eurozone in een recessie is beland.
Koerswinst Philips
De AEX sloot 0,1 procent lager dan een dag eerder op 760,94 punten. De MidKap-index zakte 0,6 procent tot 916,06 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,3 procent, Londen leverde juist 0,3 procent in.
Ook zorgtechnologieconcern Philips deed goede zaken binnen de hoofdindex en sloot de handelsdag 1,5 procent hoger af. Onderaan eindigde speciaalchemieconcern DSM-Firmenich (min 3,1 procent). Besi daalde 0,1 procent. De chiptoeleverancier zakte woensdag al ruim 6 procent na een tegenvallende strategische update van het bedrijf
Just Eat Takeaway, Wizz Air
Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd, zakte in de MidKap 5,2 procent. Aanleiding lijkt een verkoopadvies van investeringsbank Bryan Garnier. Van de middelgrote beursfondsen eindigden metalenspecialist AMG Critical Materials en kunstmestbedrijf OCI bovenaan met plussen van respectievelijk 1,2 procent en 1,4 procent.
In Londen eindigde Wizz Air 4,4 procent lager. Eerder op de dag stond de Hongaarse budgetmaatschappij nog op winst. Wizz Air meldde donderdag te verwachten dit jaar meer winst te boeken dankzij het sterke herstel van de luchtvaartsector na de coronacrisis.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0776 dollar waard, tegen 1,0699 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,8 procent in prijs tot 71,24 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent minder op 75,80 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van elektrische vrachtwagens in Europa zal in 2026 verder groeien. Onderzoekers van ING Research verwachten dat het marktaandeel van zware e-trucks boven de 5 procent uitkomt in 2026. Vorig jaar was 3 procent van al die vrachtwagens zwaarder dan 16 ton elektrisch. Vooral subsidies, strengere CO2-normen en bijbehorende kilometerheffingen maken de emissievrije vrachtwagens populairder.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Veel personeel op Schiphol heeft vorige week tijdens de uitval en vertragingen van vluchten door sneeuw last gehad van agressie of intimidatie, meldt vakbond FNV. Door de gebrekkige communicatie vanuit de luchthaven en KLM werden passagiers steeds bozer. Dit leidde volgens FNV-campagneleider Jaap de Bie tot verbale agressie en ook zouden medewerkers zijn geduwd en bespuugd.
3 uur geleden