Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad: arbeidsmigratie nodig in jacht op hoogopgeleide mensen

Randstad: arbeidsmigratie nodig in jacht op hoogopgeleide mensen

DIEMEN (ANP) - Om voldoende hoogopgeleid personeel in Nederland te vinden moet onder andere gekeken worden naar arbeidsmigratie. Dat moet, in combinatie met opleidingen, een oplossing bieden voor personeelstekorten bij onder andere IT-bedrijven en in het onderwijs. Dat zei topvrouw Dominique Hermans van Randstad Nederland in een update over de arbeidsmarkt.

Op dit moment is de arbeidsmarkt krap bij alle beroepsgroepen. Maar op de langere termijn voorziet Randstad dat het aantal werkzoekenden voor een baan waar geen of weinig startkwalificaties voor nodig zijn, zoals kassamedewerkers of kelners, weer toeneemt. In de andere groepen blijft het voor werkgevers ook over enkele jaren lastig om arbeidskrachten te vinden. Volgens de prognose van het uitzendconcern blijft de krapte het grootst bij de beroepen waarvoor een hbo- of universitaire opleiding moet zijn afgerond.

"Ik denk dat arbeidsmigratie op die hogere profielen noodzakelijk gaat zijn. Ik zie ook dat in Nederland daar nu meerdere stemmen voor opgaan en dat mensen ook beginnen uit te dragen dat dit noodzakelijk is", aldus Hermans.

Waterbedeffect

Opleidingen zouden er verder voor kunnen zorgen dat IT-bedrijven meer keuze hebben in de zoektocht naar personeel. "Als je nu kijkt naar IT, dan hebben we als Randstad Groep mensen opgeleid die wel de juiste basisvaardigheden hebben maar geen diploma als IT'er. Die zijn bijgeschoold tot IT'er."

Om een waterbedeffect te voorkomen waardoor bij beroepen in het middensegment tekorten gaan ontstaan, is het volgens de Randstad-topvrouw belangrijk om ook daar via opleidingen een grotere talentenpoel te laten ontstaan. Zo zouden kelners of kassamedewerkers kunnen worden opgeleid tot verpleegkundige of pedagogisch medewerker in de kinderopvang.

De Europese Commissie kwam het afgelopen voorjaar met plannen om het voor arbeidsmigranten van buiten de Europese Unie gemakkelijker te maken om hier te komen werken. Zo zou een gecombineerde aanvraagprocedure voor een baan en verblijfsrecht in de EU het werkgevers eenvoudiger maken om personeel van buiten het landenblok te werven.

Meer uit Financieel

Nederlandse economie kan volgens ABN AMRO 'tegen een stootje'

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.

7 uur geleden
OpenAI stopt met app voor AI-video's Sora

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.

8 uur geleden
FNV wil ruimere reiskostenvergoeding en maximumprijzen benzine

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.

9 uur geleden
Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.

9 uur geleden
Shell-baas voorziet ook verstoring gas- en olietoevoer Europa

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.

12 uur geleden
Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

13 uur geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

14 uur geleden