Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad: arbeidsmigratie nodig in jacht op hoogopgeleide mensen

Randstad: arbeidsmigratie nodig in jacht op hoogopgeleide mensen

DIEMEN (ANP) - Om voldoende hoogopgeleid personeel in Nederland te vinden moet onder andere gekeken worden naar arbeidsmigratie. Dat moet, in combinatie met opleidingen, een oplossing bieden voor personeelstekorten bij onder andere IT-bedrijven en in het onderwijs. Dat zei topvrouw Dominique Hermans van Randstad Nederland in een update over de arbeidsmarkt.

Op dit moment is de arbeidsmarkt krap bij alle beroepsgroepen. Maar op de langere termijn voorziet Randstad dat het aantal werkzoekenden voor een baan waar geen of weinig startkwalificaties voor nodig zijn, zoals kassamedewerkers of kelners, weer toeneemt. In de andere groepen blijft het voor werkgevers ook over enkele jaren lastig om arbeidskrachten te vinden. Volgens de prognose van het uitzendconcern blijft de krapte het grootst bij de beroepen waarvoor een hbo- of universitaire opleiding moet zijn afgerond.

"Ik denk dat arbeidsmigratie op die hogere profielen noodzakelijk gaat zijn. Ik zie ook dat in Nederland daar nu meerdere stemmen voor opgaan en dat mensen ook beginnen uit te dragen dat dit noodzakelijk is", aldus Hermans.

Waterbedeffect

Opleidingen zouden er verder voor kunnen zorgen dat IT-bedrijven meer keuze hebben in de zoektocht naar personeel. "Als je nu kijkt naar IT, dan hebben we als Randstad Groep mensen opgeleid die wel de juiste basisvaardigheden hebben maar geen diploma als IT'er. Die zijn bijgeschoold tot IT'er."

Om een waterbedeffect te voorkomen waardoor bij beroepen in het middensegment tekorten gaan ontstaan, is het volgens de Randstad-topvrouw belangrijk om ook daar via opleidingen een grotere talentenpoel te laten ontstaan. Zo zouden kelners of kassamedewerkers kunnen worden opgeleid tot verpleegkundige of pedagogisch medewerker in de kinderopvang.

De Europese Commissie kwam het afgelopen voorjaar met plannen om het voor arbeidsmigranten van buiten de Europese Unie gemakkelijker te maken om hier te komen werken. Zo zou een gecombineerde aanvraagprocedure voor een baan en verblijfsrecht in de EU het werkgevers eenvoudiger maken om personeel van buiten het landenblok te werven.

Meer uit Financieel

Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

1 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

2 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

2 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

4 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

5 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

12 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

16 uur geleden