Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad: aantal openstaande vacatures in horeca loopt snel op

Randstad: aantal openstaande vacatures in horeca loopt snel op

DEN HAAG (ANP) - Het aantal openstaande vacatures is de afgelopen maanden flink opgelopen. Dat meldt Randstad op basis van landelijk onderzoek. Volgens de uitzender komt dat doordat de horeca na de coronabeperkingen de deuren weer mocht openen en doordat het terrasseizoen gaat beginnen. Afgelopen weekend was het vanwege het zonnige weer druk op de Nederlandse terrassen. Tegelijkertijd zoeken er minder mensen naar een baan in de sector.

De vraag naar mensen is groot in de horecasector. In een jaar tijd is het aantal openstaande vacatures in de provincie Utrecht bijvoorbeeld bijna verdubbeld naar 1119 in wat Randstad de 'gastvrijheidsindustrie' noemt. Het aantal werkzoekenden in de sector is in datzelfde jaar met bijna de helft teruggelopen.

"Inmiddels werken ook veel mensen ergens anders", zegt regiodirecteur Utrecht Badelog van Gelder in een toelichting. "Het overbruggen van dat gat vraagt om creatieve oplossingen." De uitzender denkt dan aan opleidingen en trainingen. Volgens Randstad is er landelijk een vergelijkbaar beeld zichtbaar.

Meeste vraag naar medewerkers in de bediening

Oprichter Rik Donders van horeca-uitzendbureau DOEN zegt het tekort aan personeel heel groot is. "De branche is nog niet eens 100 procent open want er worden nog geen beurzen en congressen georganiseerd", zegt hij. "Als dat ook gaat draaien wordt het huilen met de pet op." Volgens Donders is er afhankelijk van hun ervaring ook werk voor Oekraïense vluchtelingen als ze zich melden. "Bijvoorbeeld in Amsterdam is het normaal om in het Engels te worden bediend", aldus Donders. "Daar zouden ze prima kunnen werken."

Randstad heeft een lijst gemaakt van de medewerkers waar het meest naar wordt gezocht. De vraag is het grootst naar medewerkers in de bediening. Er staan ook veel vacatures open voor koks en medewerkers in de keuken. Horecamanagers en medewerkers voor in de catering zijn ook gewild.

Volgens branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN) ligt het aantal vacatures voor de meeste beroepsgroepen nog onder het niveau van voor de coronacrisis. Toen was er sprake van een personeelstekort van 40.000 mensen in de sector. KHN laat weten niet over recente cijfers te beschikken met betrekking tot het huidige tekort.

Meer uit Financieel

Nederlandse chocolademakers willen samen omzet ruim verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse chocoladeproducenten Hands Off en Chocolatemakers gaan samen verder als The Chocolate Impact Group. Samen willen ze hun omzet in 2030 ruim verdubbelen tot 20 miljoen euro.

10 minuten geleden
Lichte stijging adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de Nederlandse pomp zijn dinsdag licht gestegen en blijven daarmee op recordniveaus. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 nu 2,585 euro per liter en die voor diesel is gemiddeld 2,706 euro per liter.

51 minuten geleden
Inflatie stijgt naar 2,7 procent door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in maart 2,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee gestegen ten opzichte van de 2,4 procent in februari.

1 uur geleden
ProVeg wil dat Tweede Kamer wet aanpast voor plantaardig gehakt

DEN HAAG (ANP) - ProVeg, een non-profitorganisatie die zich inzet voor meer plantaardige voeding en een duurzamer voedselsysteem, roept Tweede Kamerleden op wettelijk te regelen dat vleesvervangers ook gehakt mogen heten. Volgens de zogenoemde gehaktwet mogen plantaardige alternatieven geen 'gehakt' heten. De organisatie, die dinsdag een petitie over het aanpassen van de wet aanbiedt aan de Tweede Kamer, hoopt dat Kamerleden voorstellen indienen om dit wel mogelijk te maken.

2 uur geleden
Nederlandse onlinebestedingen licht gedaald naar 35,7 miljard

EDE (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar iets minder geld uitgegeven aan onlineaankopen. Dat bedrag zakte met 1 procent tot in totaal 35,7 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt Thuiswinkel.org in zijn jaarlijkse onderzoek naar de onlinebestedingen dat is uitgevoerd door marktonderzoeker NielsenIQ.

3 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na nieuwe dreigementen Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.

9 uur geleden
Frans AI-bedrijf Mistral haalt 830 miljoen op voor datacenter

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie Mistral heeft 830 miljoen dollar (725 miljoen euro) aan schuldfinanciering opgehaald voor een nieuw datacenterproject net buiten Parijs. Het AI-bedrijf wil een Europees alternatief ontwikkelen voor Amerikaanse AI-bedrijven, zoals de eigenaar van ChatGPT, OpenAI.

12 uur geleden