Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ramsteinoverleg over Oekraïne gaat zaterdag niet door

Ramsteinoverleg over Oekraïne gaat zaterdag niet door

WARSCHAU (ANP/RTR) - Het topoverleg over de oorlog in Oekraïne in het Duitse Ramstein gaat niet door en wordt vermoedelijk op een later moment ingehaald. De Duitse regering heeft laten weten dat het overleg zaterdag in ieder geval geen topconferentie wordt. Volgens het Duitse defensieministerie wordt nu gekeken wanneer er een volgende bijeenkomst is, mogelijk met ministers van Defensie van de betrokken landen.

De Amerikaanse president Joe Biden had het initiatief genomen voor de top, maar heeft zijn reis naar Duitsland afgezegd vanwege de naderende orkaan Milton in eigen land. Duitse media melden dat de bijeenkomst van de leiders wordt verplaatst. Biden zou donderdagavond in Berlijn arriveren voor een meerdaags staatsbezoek. Zaterdag zou hij vóór de top in Ramstein in Berlijn met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en bondskanselier Olaf Scholz spreken, maar dit gaat ook niet door.

Het zogenoemde Ramsteinoverleg, officieel de Ukraine Defense Contact Group (UDCG), werd ruim twee jaar geleden opgericht. Er nemen zo'n veertig landen en organisaties aan deel, waaronder de NAVO en de Europese Unie. In het verleden is ook virtueel overlegd, maar dit weekend was het plan dat regeringsleiders fysiek zouden samenkomen.

Meer uit Buitenland

Nieuwe reddingspoging begonnen voor gestrande walvis Timmy

WISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.

55 minuten geleden
Gisèle Pelicot ontvangt Four Freedoms Award in Middelburg

MIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.

1 uur geleden
Libanese president hamert op bestand voor gesprekken met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.

1 uur geleden
Israëlische aanval verwoest cruciale brug in zuiden Libanon

QASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.

1 uur geleden
Zelensky: Nederland stond al meteen in voor Oekraïners

MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bij de inontvangstname van zijn Four Freedoms Award in Middelburg Nederland bedankt voor de steun in de oorlog tegen Rusland. Naast premier Rob Jetten, die Zelensky de prijs uitreikte, zijn ook onder anderen koning Willem-Alexander en prinses Beatrix aanwezig.

1 uur geleden
Linkse oppositieleider Zuid-Afrika veroordeeld voor wapenbezit

EAST-LONDON (ANP/RTR) - De extreemlinkse Zuid-Afrikaanse oppositieleider Julius Malema is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens wapenbezit en het publiekelijk afvuren van een vuurwapen. De leider van de Economic Freedom Fighters (EFF) gaat volgens zijn advocaten in hoger beroep. Hij hoeft niet de cel in zolang de beroepsprocedure loopt, aldus de rechter.

1 uur geleden
Four Freedoms Award voor Zelensky en het Oekraïense volk

MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Middelburg de International Four Freedoms Award in ontvangst genomen van premier Rob Jetten. Hij krijgt de prijs voor zijn niet-aflatende strijd voor vrijheid en onafhankelijkheid. Naast Zelensky wordt de prijs ook uitgereikt aan het Oekraïense volk.

2 uur geleden