Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ramsteinoverleg over Oekraïne gaat zaterdag niet door

Ramsteinoverleg over Oekraïne gaat zaterdag niet door

WARSCHAU (ANP/RTR) - Het topoverleg over de oorlog in Oekraïne in het Duitse Ramstein gaat niet door en wordt vermoedelijk op een later moment ingehaald. De Duitse regering heeft laten weten dat het overleg zaterdag in ieder geval geen topconferentie wordt. Volgens het Duitse defensieministerie wordt nu gekeken wanneer er een volgende bijeenkomst is, mogelijk met ministers van Defensie van de betrokken landen.

De Amerikaanse president Joe Biden had het initiatief genomen voor de top, maar heeft zijn reis naar Duitsland afgezegd vanwege de naderende orkaan Milton in eigen land. Duitse media melden dat de bijeenkomst van de leiders wordt verplaatst. Biden zou donderdagavond in Berlijn arriveren voor een meerdaags staatsbezoek. Zaterdag zou hij vóór de top in Ramstein in Berlijn met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en bondskanselier Olaf Scholz spreken, maar dit gaat ook niet door.

Het zogenoemde Ramsteinoverleg, officieel de Ukraine Defense Contact Group (UDCG), werd ruim twee jaar geleden opgericht. Er nemen zo'n veertig landen en organisaties aan deel, waaronder de NAVO en de Europese Unie. In het verleden is ook virtueel overlegd, maar dit weekend was het plan dat regeringsleiders fysiek zouden samenkomen.

Meer uit Buitenland

Gevoelige nederlaag voor Republikeinen bij verkiezing Texas

FORT WORTH (ANP) - De partij van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige politieke nederlaag geleden. De Republikein Leigh Wambsganss verloor in een conservatief district een verkiezing voor de Senaat van Texas van de Democraat Taylor Rehmet, berichten media als CBS en CNN.

9 minuten geleden
Rechter beveelt vrijlating 5-jarige jongen na arrestatie door ICE

SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.

4 uur geleden
Meerderheid Iraaks parlement blijft al-Maliki steunen als premier

BAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.

11 uur geleden
Iran: vooruitgang richting onderhandelingen met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.

12 uur geleden
Witkoff spreekt van constructieve gesprekken met Rusland

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.

13 uur geleden
Rechter weigert ICE-operatie in Minnesota stop te zetten

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.

14 uur geleden
Duizenden demonstranten betuigen steun aan Franse politie

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.

15 uur geleden