Ramsteinoverleg over Oekraïne gaat zaterdag niet door
WARSCHAU (ANP/RTR) - Het topoverleg over de oorlog in Oekraïne in het Duitse Ramstein gaat niet door en wordt vermoedelijk op een later moment ingehaald. De Duitse regering heeft laten weten dat het overleg zaterdag in ieder geval geen topconferentie wordt. Volgens het Duitse defensieministerie wordt nu gekeken wanneer er een volgende bijeenkomst is, mogelijk met ministers van Defensie van de betrokken landen.
De Amerikaanse president Joe Biden had het initiatief genomen voor de top, maar heeft zijn reis naar Duitsland afgezegd vanwege de naderende orkaan Milton in eigen land. Duitse media melden dat de bijeenkomst van de leiders wordt verplaatst. Biden zou donderdagavond in Berlijn arriveren voor een meerdaags staatsbezoek. Zaterdag zou hij vóór de top in Ramstein in Berlijn met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en bondskanselier Olaf Scholz spreken, maar dit gaat ook niet door.
Het zogenoemde Ramsteinoverleg, officieel de Ukraine Defense Contact Group (UDCG), werd ruim twee jaar geleden opgericht. Er nemen zo'n veertig landen en organisaties aan deel, waaronder de NAVO en de Europese Unie. In het verleden is ook virtueel overlegd, maar dit weekend was het plan dat regeringsleiders fysiek zouden samenkomen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
4 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
5 uur geleden