Ramsteinoverleg over Oekraïne gaat zaterdag niet door
WARSCHAU (ANP/RTR) - Het topoverleg over de oorlog in Oekraïne in het Duitse Ramstein gaat niet door en wordt vermoedelijk op een later moment ingehaald. De Duitse regering heeft laten weten dat het overleg zaterdag in ieder geval geen topconferentie wordt. Volgens het Duitse defensieministerie wordt nu gekeken wanneer er een volgende bijeenkomst is, mogelijk met ministers van Defensie van de betrokken landen.
De Amerikaanse president Joe Biden had het initiatief genomen voor de top, maar heeft zijn reis naar Duitsland afgezegd vanwege de naderende orkaan Milton in eigen land. Duitse media melden dat de bijeenkomst van de leiders wordt verplaatst. Biden zou donderdagavond in Berlijn arriveren voor een meerdaags staatsbezoek. Zaterdag zou hij vóór de top in Ramstein in Berlijn met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en bondskanselier Olaf Scholz spreken, maar dit gaat ook niet door.
Het zogenoemde Ramsteinoverleg, officieel de Ukraine Defense Contact Group (UDCG), werd ruim twee jaar geleden opgericht. Er nemen zo'n veertig landen en organisaties aan deel, waaronder de NAVO en de Europese Unie. In het verleden is ook virtueel overlegd, maar dit weekend was het plan dat regeringsleiders fysiek zouden samenkomen.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - In Noorwegen is de rechtszaak begonnen tegen Marius Borg Høiby. De 29-jarige zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit ontkende aan het begin van het proces schuldig te zijn aan vier aanklachten van verkrachting.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - De lancering van de eerste bemande missie naar de maan sinds 1972 is zeker een maand uitgesteld. Bij een generale repetitie zijn meerdere problemen bij het ruimteschip aan het licht gekomen. Zo lekte vloeibare waterstof uit een leiding in het 'motorblok'. In het gedeelte waar de bemanning zit, werkte een klep niet goed. Medewerkers op de grond konden niet goed met elkaar praten, hun communicatiesysteem haperde. Dat heeft de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag bekendgemaakt.
1 uur geledenRAFAH (ANP) - Bij de beperkte heropening van de Rafah-grensovergang zijn maandag 5 gewonde Palestijnen en 7 begeleiders vanuit Gaza Egypte binnengekomen, meldt een ingewijde aan de grens tegen persbureau AFP. Maandag werd er nog gesproken van 150 mensen die Gaza mochten verlaten: 50 patiënten, met elk 2 begeleiders.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In Kyiv zitten ruim 1100 huishoudens zonder verwarming door Russische aanvallen, meldt minister Oleksi Koeleba. Volgens president Volodymyr Zelensky hebben de Russen afgelopen nacht zeventig raketten en 450 drones gebruikt om energiefaciliteiten aan te vallen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De president van Iran, Masoud Pezeshkian, heeft zijn minister van Buitenlandse Zaken opdracht gegeven om "zich voor te bereiden" op onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat meldt Pezeshkian dinsdagochtend op X na "verzoeken van bevriende regeringen in de regio".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig Amerikaans president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton zullen gaan getuigen voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden in een onderzoek naar Jeffrey Epstein. De twee werden in augustus vorig jaar gedagvaard, maar zeiden tot dusver dat ze niet zouden getuigen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in Washington heeft maandag een streep gezet door een besluit van de regering-Trump om Haïtianen in de VS hun beschermde status te ontnemen. Die beslissing zorgt ervoor dat ruim 350.000 Haïtianen in de VS in het land kunnen blijven wonen en werken.
5 uur geleden