Ramspolkering bij Kampen gesloten om hoogwater IJsselmeer
LELYSTAD (ANP) - De stormvloedkering Ramspol bij Kampen is vrijdagmorgen gesloten vanwege de hoge waterstand op het IJsselmeer in combinatie met stormachtige wind, aldus Rijkswaterstaat. De Ramspolkering sluit het Zwarte Meer af van het Ketelmeer. De opblaasbare Ramspolkering is de enige balgstuw ter wereld die dienst doet als stormvloedkering. Als de kering dicht is, vormt hij een barrière tegen binnendringend water van 10 meter hoog en 240 meter lang.
Rijkswaterstaat heeft voor de delta van de IJssel en de Vecht en voor de kust van Flevoland aan de kant van het IJsselmeer code geel (verhoogde waakzaamheid) afgegeven. Een aantal grote sluizen is al gesloten en er zullen er vrijdag waarschijnlijk meer volgen. De waterstand op het IJsselmeer en het Markermeer is hoog, terwijl de IJssel ook veel water afvoert. Waterschappen moeten lozen op het IJsselmeer om overstromingen landinwaarts te voorkomen. De waterstand van het IJsselmeer blijft ook zaterdag nog hoog, denkt de waterbeheerder.
Ook langs delen van de kust staan Rijkswaterstaat en de waterschappen op scherp. In de loop van vrijdagmiddag trekt de wind aan tot stormachtig, wat voor hoge golven op zee gaat zorgen. Tegelijkertijd staat het water in de rivieren hoog en is het land kletsnat, zodat regen niet meer in de grond kan wegzakken. Hoek van Holland krijgt aan het begin van de vrijdagmiddag te maken met hoogwater en enkele uren later volgt Dordrecht, aldus de waterbeheerders. De Hollandse IJsselkering bij Krimpen aan den IJssel en de Haringvlietdam zijn donderdagavond al gesloten.
Bij Delfzijl zijn vrijdagmorgen de dijkdoorgangen afgesloten wegens hoogwater en harde wind op de Waddenzee. Daardoor is de haven van Delfzijl dicht. Rijkswaterstaat voorziet dat het water vrijdagavond het hoogste punt bereikt.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
24 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
13 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
16 uur geleden