
Rampgebied orkaan Ida nu geteisterd door hitte
NEW ORLEANS (ANP/BLOOMBERG) - De regio in de Verenigde Staten die afgelopen week werd getroffen door orkaan Ida en de daaropvolgende stroomuitval, ziet zich woensdag gesteld voor een nieuw probleem: extreme hitte. In het zuidoosten van Louisiana en Mississippi wordt woensdag een gevoelstemperatuur van 42 graden verwacht. In en rondom New Orleans zijn daarom centra geopend waar mensen in ruimtes met airconditioning kunnen schuilen.
Burgemeester LaToya Cantrell en politiechef Shaun Ferguson van de stad New Orleans hebben bewoners die geëvacueerd zijn opgeroepen niet terug te keren tot het elektriciteitsnet is hersteld. Behalve voor de hitte wordt er in de stad ook gevreesd voor plunderingen. Er zijn de afgelopen dagen al enkele arrestaties verricht en de stad heeft tot nader bericht een avondklok ingesteld van 20.00 uur tot 06.00 uur. "Er is geen enkele reden dat mensen 's avonds op straat hoeven te zijn", zei politiechef Ferguson tijdens een persconferentie.
In de loop van woensdag zouden enkele delen van het hoofdnet, waarmee stroom naar de stad wordt gebracht, hersteld moeten zijn. Daarna kan er volgens burgemeester Cantrell gewerkt worden aan het herstellen van de distributielijnen, die stroom naar huishoudens toe brengen.
Het dodental als gevolg van orkaan Ida liep dinsdag op tot zes. Twee elektriciteitswerkers in de staat Alabama overleden toen zij werkten aan reparaties aan het elektriciteitsnet, meldt nieuwszender NBC. Eerder stierven al vier mensen door de storm, twee in de staat Louisiana en twee in Mississippi. Een zevende man wordt vermist, hij is waarschijnlijk overleden toen hij door een overstromingsgebied liep waar hij werd aangevallen door een alligator.
Zestien jaar geleden stierven door orkaan Katrina in dit deel van de VS ruim 1800 mensen. De dijken en andere infrastructuur die daarna rond New Orleans werden opgetrokken lijken veel leed te hebben voorkomen, maar de exacte omvang van de schade en het aantal slachtoffers zal pas in de komende dagen en weken bekend worden, waarschuwen de autoriteiten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse talkshow 'Jimmy Kimmel Live!' wordt voor onbepaalde tijd stopgezet wegens uitspraken van de host Jimmy Kimmel over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk. Dat maakte Nexstar Media Group woensdag (lokale tijd) bekend. De talkshow wordt 's avonds laat uitgezonden op ABC. Een woordvoerder van de zender bevestigt dat de talkshow wordt stopgezet.
2 uur geledenTRIPOLI/GENÈVE (ANP) - Meer dan honderd migranten zijn verdronken of vermist na twee ongevallen met boten afgelopen weekend voor de kust van Libië. Dat melden de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) en het VN-vluchtelingencommissariaat (UNHCR).
3 uur geledenWINDSOR (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt zijn historische bezoek aan het Verenigd Koninkrijk "een van de grootste eren" van zijn leven. Dat verklaarde hij tijdens een diner met zijn gastheer koning Charles en tal van hoogwaardigheidsbekleders.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan de Palestijnse staat dit weekend te erkennen, meldt de Britse krant The Times op basis van anonieme bronnen. De keuze zou op het weekend zijn gevallen met het oog op het dan afgelopen staatsbezoek van Donald Trump. De Amerikaanse president is fel tegenstander van de officiële erkenning van de Palestijnse gebieden en heeft in het verleden gezegd dat een dergelijke stap zal uitpakken in het voordeel van Hamas.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro (70) heeft een vorm van huidkanker. Dat meldt het ziekenhuis in Brasilia waar hij eerder op dinsdag was opgenomen met hevige hik, braakverschijnselen en duizeligheid. Hoewel hij in de loop van de middag aan de beterende hand was en uit het ziekenhuis werd ontslagen, is bij onderzoek een carcinoom vastgesteld.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het opgesloten PKK-kopstuk Abdullah Öcalan heeft voor het eerst in ongeveer zes jaar zijn advocaten kunnen ontmoeten. Dat meldt zijn juridische team, dat via X liet weten dat het bezoek plaatsvond op 15 september.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Duizenden mensen demonstreren in Londen tegen de komst van de Amerikaanse president Donald Trump. Betogers hebben spandoeken en borden meegenomen met teksten als "stop Trump", "nee tegen racisme" en "migranten zijn welkom, Trump niet".
9 uur geleden