
Ramos verlaat Real Madrid na zestien seizoenen
MADRID (ANP) - Voetballer Sergio Ramos vertrekt na zestien seizoenen bij Real Madrid. De Madrileense club organiseert donderdag een afscheidsceremonie voor de 35-jarige centrale verdediger en aanvoerder.
Real houdt donderdagmiddag eerst een eerbetoon aan Ramos in aanwezigheid van voorzitter Florentino Perez. Daarna zal er een persconferentie zijn, aldus de club.
De Madrilenen namen Ramos aan het begin van seizoen 2005-2006 over van Sevilla. Bij Real groeide hij uit tot de belangrijkste speler in de defensie en tot aanvoerder. Ramos werd vijf keer landskampioen met Real, won vier keer de Champions League, vier keer de wereldbeker en twee keer de Spaanse beker.
Doelpunten
Ramos maakte 101 doelpunten in 671 wedstrijden in alle competities voor Real. In totaal won hij 22 prijzen. Met Spanje werd de centrale verdediger wereldkampioen in 2010 en Europees kampioen in 2008 en 2012. Ramos is met 180 wedstrijden recordhouder bij het Spaanse elftal.
Ramos moest zich bij de Spaanse bondscoach Luis Enrique afmelden voor het EK voetbal. De aanvoerder van Spanje is geblesseerd.
Blessures
Het afgelopen seizoen werd de centrale verdediger geplaagd door blessures. Ramos liep begin dit jaar een scheur in de meniscus op en had enkele spierblessures, recentelijk in de linkerhamstring. Ook liep de aanvoerder van Real Madrid een coronabesmetting op.
Ramos heeft nog niet bekendgemaakt waar hij komend seizoen gaat spelen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is vol vertrouwen begonnen bij zijn nieuwe club Feyenoord. "Als je mij haalt, haal je doelpunten. Dat is iets wat elke club nodig heeft, Feyenoord ook", zei de van FC Twente overgekomen middenvelder tijdens zijn presentatie in De Kuip.
58 seconden geledenLIVERPOOL (ANP) - Giovanni van Bronckhorst is de opvolger van John Heitinga als assistent van Arne Slot bij FC Liverpool. Dat heeft de Engelse club bekendgemaakt. Liverpool werd afgelopen seizoen kampioen van Engeland.
29 minuten geledenTHUN (ANP) - Aanvalster Lineth Beerensteyn heeft ook tijdens de tweede training in Zwitserland meegedaan met de rest van de EK-selectie van Oranje. De van een spierblessure herstellende spits deed aan het begin van de oefensessie mee aan enkele felle sprint- en passoefeningen. Daarna werd het trainingscomplex in het zonnige Thun, fraai gelegen tegen de achtergrond van besneeuwde bergtoppen, afgesloten voor de media.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechters in het voetbal moeten zich komend seizoen beter aan de richtlijn houden dat alleen een aanvoerder mag protesteren over de leiding. Dat zei manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen tijdens een mediabijeenkomst in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het vorige seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 26 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen bekendgemaakt in Zeist.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract van doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro opengebroken en verlengd tot de zomer van 2030. Dat meldt de Alkmaarse club.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de komst van Luciano Valente bevestigd. De 21-jarige middenvelder ondertekende een vierjarig contract bij de Rotterdammers, die zich eerder versterkten met Sem Steijn.
3 uur geleden