Ramos helpt Real Madrid aan zege bij Athletic Club
BILBAO (ANP) - Real Madrid heeft zondagmiddag met moeite gewonnen bij Athletic Club. In Bilbao werd het 1-0 voor de koploper, dankzij een doelpunt van Sergio Ramos uit een strafschop. De voorsprong op Barcelona liep daardoor op tot 7 punten. De Koninklijke heeft in La Liga nog vier wedstrijden te gaan, Barcelona vijf.
Sinds het seizoen in Spanje na de coronastop werd hervat liet Real Madrid in zeven ontmoetingen nog geen punten liggen. Het vorige duel, enkele dagen geleden tegen Getafe, was ook al gewonnen dankzij een door Ramos benutte strafschop.
Pas in de 72e minuut kwam Real Madrid op voorsprong. De strafschop werd op advies van de VAR toegekend na een overtreding op Marcelo. Voor Ramos was het al zijn tiende treffer van het seizoen, een zeldzaamheid voor een centrale verdediger. Het was bovendien zijn vijfde doelpunt in de laatste zeven duels.
Benzema
Karim Benzema was na een combinatie met Toni Kroos nog dicht bij de 2-0, maar strandde op doelman Unai Simón. In het doel van Real bleef de Belg Thibaut Courtois al weer voor de 17e keer dit seizoen zonder tegentreffer.
Eden Hazard ontbrak bij de thuisclub. Hij heeft last van een enkel. De Belg, een jaar geleden overgekomen van Chelsea, heeft dit seizoen veel last van blessures.
Barcelona speelt zondagavond bij Villarreal.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
4 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
22 uur geleden