Ramos helpt Real Madrid aan zege bij Athletic Club
BILBAO (ANP) - Real Madrid heeft zondagmiddag met moeite gewonnen bij Athletic Club. In Bilbao werd het 1-0 voor de koploper, dankzij een doelpunt van Sergio Ramos uit een strafschop. De voorsprong op Barcelona liep daardoor op tot 7 punten. De Koninklijke heeft in La Liga nog vier wedstrijden te gaan, Barcelona vijf.
Sinds het seizoen in Spanje na de coronastop werd hervat liet Real Madrid in zeven ontmoetingen nog geen punten liggen. Het vorige duel, enkele dagen geleden tegen Getafe, was ook al gewonnen dankzij een door Ramos benutte strafschop.
Pas in de 72e minuut kwam Real Madrid op voorsprong. De strafschop werd op advies van de VAR toegekend na een overtreding op Marcelo. Voor Ramos was het al zijn tiende treffer van het seizoen, een zeldzaamheid voor een centrale verdediger. Het was bovendien zijn vijfde doelpunt in de laatste zeven duels.
Benzema
Karim Benzema was na een combinatie met Toni Kroos nog dicht bij de 2-0, maar strandde op doelman Unai Simón. In het doel van Real bleef de Belg Thibaut Courtois al weer voor de 17e keer dit seizoen zonder tegentreffer.
Eden Hazard ontbrak bij de thuisclub. Hij heeft last van een enkel. De Belg, een jaar geleden overgekomen van Chelsea, heeft dit seizoen veel last van blessures.
Barcelona speelt zondagavond bij Villarreal.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Ron Jans stopt na dit seizoen als trainer. De 67-jarige coach van FC Utrecht gaat met pensioen. "Ik ga van elke dag genieten."
1 uur geledenXI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.
13 uur geledenCAGLIARI (ANP) - AC Milan heeft de koppositie in de Serie A overgenomen van stadgenoot Internazionale. De club van coach Massimiliano Allegri won het uitduel bij Cagliari op Sardinië met 1-0. Rafael Leão maakte in de 50e minuut het winnende doelpunt.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
23 uur geleden