Ramkraak bij juwelierszaak in Son
SON EN BREUGEL (ANP) - Bij een juwelier in het Brabantse Son is zaterdagochtend vroeg een ramkraak gepleegd. De daders reden rond 05.15 uur met een auto de winkel aan de Dommelstraat binnen en vluchtten met een nog onbekende buit op twee scooters.
De politie denkt dat het om drie daders gaat. Twee van hen zouden naar binnen zijn gegaan, de derde stond op de uitkijk. Na korte tijd ging het drietal er met de buit vandoor. Ze maakten daarbij gebruik van twee scooters die vermoedelijk al gereed stonden voor de vlucht, ter hoogte van een nabijgelegen opticien.
De auto waarmee de ramkraak werd gepleegd, bleef achter. Deze bleek eerder in de nacht gestolen te zijn bij een woning in Eindhoven. Niemand raakte gewond bij het incident. Ondanks de schade aan de juwelierszaak hoefden omwonenden hun huis niet te verlaten.
De politie doet onderzoek, waarbij ook gekeken wordt of er bruikbare camerabeelden zijn, en roept getuigen van de overval en mensen die de scooters hebben gezien op om zich te melden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.
46 minuten geledenZEVENAAR (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag zo'n honderd demonstranten aangehouden in verband met de snelwegblokkade van Extinction Rebellion bij Zevenaar. Tientallen mensen wisten de A12 bij de Gelderse plaats op te gaan, wat niet is toegestaan. Allen zijn aangehouden voor overtreding van de Wet Openbare Manifestaties.
1 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De A12 bij Zevenaar is na de blokkade van Extinction Rebellion (XR) weer vrij in de richting van de Duitse grens. Tientallen activisten van de klimaatactiegroep betraden rond het middaguur de snelweg om aandacht te vragen voor het klimaat en het kabinet op te roepen te stoppen met subsidiëring van fossiele brandstoffen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie zegt dat de rust in het centrum van Den Haag rond 15.00 uur op zaterdag is wedergekeerd. Agenten zijn volgens een woordvoerder op diverse plekken in de stad nog wel alert op eventuele verstoringen.
1 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De politie heeft naar schatting honderd demonstranten van Extinction Rebellion (XR) in Zevenaar weggehaald in de omgeving van de oprit naar de A12, meldt een verslaggever van het ANP. De demonstranten worden weggevoerd in bussen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege aanhoudend geweld op het Malieveld heeft de gemeente een noodbevel uitgevaardigd voor een deel van Den Haag. Dat betekent dat de politie mensen die "bijdragen aan wanordelijkheden" uit dat gebied mag verwijderen.
3 uur geleden