Ramkraak bij juwelierszaak in Son
SON EN BREUGEL (ANP) - Bij een juwelier in het Brabantse Son is zaterdagochtend vroeg een ramkraak gepleegd. De daders reden rond 05.15 uur met een auto de winkel aan de Dommelstraat binnen en vluchtten met een nog onbekende buit op twee scooters.
De politie denkt dat het om drie daders gaat. Twee van hen zouden naar binnen zijn gegaan, de derde stond op de uitkijk. Na korte tijd ging het drietal er met de buit vandoor. Ze maakten daarbij gebruik van twee scooters die vermoedelijk al gereed stonden voor de vlucht, ter hoogte van een nabijgelegen opticien.
De auto waarmee de ramkraak werd gepleegd, bleef achter. Deze bleek eerder in de nacht gestolen te zijn bij een woning in Eindhoven. Niemand raakte gewond bij het incident. Ondanks de schade aan de juwelierszaak hoefden omwonenden hun huis niet te verlaten.
De politie doet onderzoek, waarbij ook gekeken wordt of er bruikbare camerabeelden zijn, en roept getuigen van de overval en mensen die de scooters hebben gezien op om zich te melden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 18-jarige man is dinsdag veroordeeld tot een taakstraf van honderd uur en een grotendeels voorwaardelijke gevangenisstraf voor zijn bijdrage aan de ongeregeldheden in Amsterdam na de door Marokko verloren WK-kwartfinale op 9 juli. Hij zou in de nacht na de wedstrijd stenen hebben gegooid naar een politiebus aan de Tussen Meer in Osdorp.
10 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft een 23-jarige man uit de gemeente Oldambt veroordeeld tot vijftien maanden cel voor het bedreigen van een aantal slagerijen in de provincie Groningen. De verdachte was boos over het dierenleed in de vleesindustrie, wilde de slagers bang maken en laten stoppen met hun werk. In veertien e-mails dreigde hij langs te komen met een machete om iedereen dood te steken.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kippen vangen door ze aan twee poten op te tillen mag niet, oordeelt het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb). De staatssecretaris maakte een uitzondering die dat gedoogde, maar volgens het CBb mag dat niet volgens de Europese regels.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Goederen uit illegale nederzettingen in door Israël bezette gebieden mogen vanaf 22 september Nederland niet meer in. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer. Het handelsverbod zat er al aan te komen, maar de ingangsdatum was nog niet bekend.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De eerste deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse druppelen dinsdagochtend binnen. Rond 09.30 uur kwamen de eersten aan op de Wedren in de Gelderse stad. De 108e editie van het wandelevenement ging om 04.00 uur van start. De vroege finishers kunnen overigens pas vanaf 12.00 uur registreren dat ze zijn binnengekomen; dan gaan de loketten open waar ze hun controlekaart voor de volgende dag kunnen afhalen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tussen Schiedam en Den Haag Hollands Spoor rijden van dinsdag 28 juli tot en met vrijdag 31 juli geen treinen. ProRail werkt dan aan het spoor. De NS zet bussen in en waarschuwt voor langere reistijden.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Dinsdagochtend vroeg zijn de eerste wandelaars vertrokken voor de 108e editie van de Nijmeegse Vierdaagse. Om 04.00 uur begonnen de lopers van de 50 kilometer, iets later in de ochtend volgen de lopers van de 40 en 30 kilometer.
11 uur geleden