'Rambo van het Zwarte Woud' aangehouden
OPPENAU (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft de zogenoemde Rambo van het Zwarte Woud aangehouden. De man ontwapende afgelopen weekend vier agenten en verborg zich vervolgens in het bos. Dat leidde tot een klopjacht.
De 31-jarige man wist in het onherbergzame terrein dagen uit handen van de politie te blijven. Die komt later met meer informatie over de aanhouding van de verdachte, die volgens Duitse media Yves Rausch heet.
De politie benaderde de man afgelopen zondag bij een hut die hij illegaal zou hebben gebruikt. Hij zou aanvankelijk hebben meegewerkt, maar trok daarna een vuurwapen en kon de agenten hun dienstwapens afhandig maken. Vervolgens sloeg hij op de vlucht.
De zoektocht van honderden politiemensen naar de gewapende man in een bos leidde tot vergelijkingen met de film Rambo: First Blood. Rausch is geen onbekende van de politie. Hij zou een jaar geleden uit zijn woning zijn gezet in Oppenau.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De eerste mensen hebben zich woensdagochtend vroeg verzameld in Oslo om een laatste eer te bewijzen aan de overleden koning Harald. Dat is te zien bij Noorse media. De rijen om het centrum van de Noorse hoofdstad binnen te komen worden steeds langer.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Russische drones hebben vannacht een grensovergang tussen Oekraïne en Moldavië getroffen. Daarbij zijn twee doden en drie gewonden gevallen, aldus de Oekraïense gouverneur Oleh Kiper op basis van voorlopige informatie.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."
13 uur geleden