'Rambo van het Zwarte Woud' aangehouden
OPPENAU (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft de zogenoemde Rambo van het Zwarte Woud aangehouden. De man ontwapende afgelopen weekend vier agenten en verborg zich vervolgens in het bos. Dat leidde tot een klopjacht.
De 31-jarige man wist in het onherbergzame terrein dagen uit handen van de politie te blijven. Die komt later met meer informatie over de aanhouding van de verdachte, die volgens Duitse media Yves Rausch heet.
De politie benaderde de man afgelopen zondag bij een hut die hij illegaal zou hebben gebruikt. Hij zou aanvankelijk hebben meegewerkt, maar trok daarna een vuurwapen en kon de agenten hun dienstwapens afhandig maken. Vervolgens sloeg hij op de vlucht.
De zoektocht van honderden politiemensen naar de gewapende man in een bos leidde tot vergelijkingen met de film Rambo: First Blood. Rausch is geen onbekende van de politie. Hij zou een jaar geleden uit zijn woning zijn gezet in Oppenau.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo mag het ziekenhuis in Rome zaterdag verlaten, waar hij deze week aan longkanker is geopereerd. Volgens zijn artsen is hij voldoende hersteld van de ingreep, zo maakt het Vaticaan bekend.
25 minuten geledenKYIV (ANP) - De Amerikaanse versoepeling van de sancties tegen Rusland zal volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky alleen maar leiden tot meer aanvallen op zijn land. Hij spreekt van "beloningen" voor de Russische president Vladimir Poetin.
50 minuten geledenAL JUBAIL (ANP/AFP) - Twee tankers zijn vrijdag getroffen voor de kust van Saudi-Arabië, meldt UKMTO, een maritiem veiligheidscentrum van de Britse marine, zaterdag. Alle bemanningsleden zouden veilig zijn en er zijn ook nog geen tekenen van milieuschade.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Dat de Amerikaanse president Donald Trump sancties tegen Rusland tegenhoudt, markeert volgens de Russische gezant Kirill Dmitriëv een "historisch moment". Trump blokkeerde per decreet maatregelen tegen inkomsten uit Russische olie en gas. Die waren vastgelegd in een wet die hij een maand geleden zelf had getekend.
3 uur geledenEDMONTON (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft vrijdag in zijn thuisprovincie Alberta een laatste oproep gedaan aan kiezers die overwegen voor onafhankelijkheid van de provincie te stemmen. Dat melden diverse lokale media, waaronder CTV News. Hij waarschuwde dat een referendum een gevaarlijke gok is in een tijd waarin de bedreigingen voor de Canadese soevereiniteit toenemen.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Een Mexicaanse rechter heeft drie mannen veroordeeld tot elk 158 jaar en negen maanden cel voor de moord op twee Australische broers en hun Amerikaanse vriend tijdens een surftrip in 2024 in de deelstaat Baja California. Dat meldt een bron binnen het gerecht aan persbureau Reuters.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump ziet af van enorme importheffingen op Russische energie. Deze waren vorige maand opgelegd in een wet die hij had ondertekend. De sancties komen namelijk slecht uit bij Trumps streven om de dieselprijzen te verlagen voor de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen van begin november.
8 uur geleden