Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Rambo van het Zwarte Woud' aangehouden

'Rambo van het Zwarte Woud' aangehouden

OPPENAU (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft de zogenoemde Rambo van het Zwarte Woud aangehouden. De man ontwapende afgelopen weekend vier agenten en verborg zich vervolgens in het bos. Dat leidde tot een klopjacht.

De 31-jarige man wist in het onherbergzame terrein dagen uit handen van de politie te blijven. Die komt later met meer informatie over de aanhouding van de verdachte, die volgens Duitse media Yves Rausch heet.

De politie benaderde de man afgelopen zondag bij een hut die hij illegaal zou hebben gebruikt. Hij zou aanvankelijk hebben meegewerkt, maar trok daarna een vuurwapen en kon de agenten hun dienstwapens afhandig maken. Vervolgens sloeg hij op de vlucht.

De zoektocht van honderden politiemensen naar de gewapende man in een bos leidde tot vergelijkingen met de film Rambo: First Blood. Rausch is geen onbekende van de politie. Hij zou een jaar geleden uit zijn woning zijn gezet in Oppenau.

Meer uit Buitenland

Acht doden bij crash bommenwerper VS, onder wie personeel Boeing

LOS ANGELES (ANP/RTR/DPA) - Bij het ongeluk met een bommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht in Los Angeles zijn acht Amerikanen om het leven gekomen. De kolonel van luchtmachtbasis Edwards, ten noorden van Los Angeles, waar het toestel van was vertrokken, spreekt van een "vreselijke tragedie".

2 uur geleden
Enkele honderden demonstranten bij WK-stadion waar Iran voetbalt

INGLEWOOD (ANP) - Buiten het Los Angeles Stadium is maandag gedemonstreerd voorafgaand aan de wedstrijd tussen Iran en Nieuw-Zeeland. Zo'n driehonderd tot vijfhonderd mensen waren aanwezig buiten het stadion. Ze zwaaiden onder meer met vlaggen om hun onvrede over het Iraanse regime te uiten.

4 uur geleden
Luchtmacht VS houdt rekening met acht doden na crash bommenwerper

LOS ANGELES (ANP) - Bij het ongeluk met een bommenwerper in Los Angeles zijn mogelijk acht doden gevallen. De luchtmachtbasis Edwards, waar het toestel kort voor de crash vandaan was vertrokken, zegt er in een verklaring rekening mee te houden dat alle acht bemanningsleden zijn omgekomen, omdat het ongeluk "niet te overleven was".

5 uur geleden
Vance: getekend akkoord Iran en VS beslaat anderhalve pagina

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft aan CNN meer details prijsgegeven over het "akkoord" dat Iran en de VS maandag digitaal ondertekend hebben. Volgens Vance gaat het om een "vrij algemeen document" van anderhalve bladzijde. Nog altijd is niet duidelijk wat er precies is afgesproken in het zogenoemde memorandum van overeenstemming.

7 uur geleden
Netanyahu na vredesdeal: we blijven zo lang als nodig in Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israëlische troepen blijven "zolang als dat noodzakelijk is" in Libanon, de Gazastrook en Syrië. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu nadat bekend was gemaakt dat de regering-Trump en het Iraanse regime het eens zijn over een vredesdeal.

9 uur geleden
Oekraïense vicepremier: start toetredingsproces EU is mijlpaal

LUXEMBURG (ANP) - De officiële start van de onderhandelingen over toetreding van Oekraïne tot de EU is "voor ons echt een Rubicon, een mijlpaal", zei de Oekraïense vicepremier Taras Kachka maandagavond in Luxemburg. "Toetreding tot de Europese Unie is de droom van de Oekraïense samenleving en een zeer sterke veiligheidsgarantie", zei Kachka tijdens een persconferentie in Luxemburg, na de eerste officiële toetredingsgesprekken.

11 uur geleden
Palestijnse leider Abbas wil in 2027 weer presidentsverkiezingen

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft per decreet besloten dat begin 2027, na meer dan twee decennia, weer presidentsverkiezingen gehouden moeten worden. Dat schrijft het Palestijnse persbureau Wafa, zonder te benoemen of de hoogbejaarde Abbas zelf ook weer wil meedoen.

12 uur geleden