'Rambo van het Zwarte Woud' aangehouden
OPPENAU (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft de zogenoemde Rambo van het Zwarte Woud aangehouden. De man ontwapende afgelopen weekend vier agenten en verborg zich vervolgens in het bos. Dat leidde tot een klopjacht.
De 31-jarige man wist in het onherbergzame terrein dagen uit handen van de politie te blijven. Die komt later met meer informatie over de aanhouding van de verdachte, die volgens Duitse media Yves Rausch heet.
De politie benaderde de man afgelopen zondag bij een hut die hij illegaal zou hebben gebruikt. Hij zou aanvankelijk hebben meegewerkt, maar trok daarna een vuurwapen en kon de agenten hun dienstwapens afhandig maken. Vervolgens sloeg hij op de vlucht.
De zoektocht van honderden politiemensen naar de gewapende man in een bos leidde tot vergelijkingen met de film Rambo: First Blood. Rausch is geen onbekende van de politie. Hij zou een jaar geleden uit zijn woning zijn gezet in Oppenau.
Meer uit Buitenland
ÉVIAN (ANP) - Iran moet echt veranderen om af te komen van Europese sancties, zegt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. "Als er geen gedragsverandering is, kun je de sancties voor het schenden van de mensenrechten en voor massavernietigingswapens niet opheffen."
27 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt "maritieme servicekosten" te gaan rekenen voor schepen die door de Straat van Hormuz varen. Dat meldt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken tijdens een persconferentie. Deze servicekosten komen naar eigen zeggen in de plaats van tolheffing en zouden in de overeenkomst staan die Iran met de VS heeft gesloten.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een functionaris van Hezbollah heeft gezegd dat de groepering geen operaties heeft uitgevoerd sinds de aankondiging van het akkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. De bron, die anoniem wenst te blijven, zegt ook dat het standpunt over de wapenstilstand afhankelijk is van de naleving door Israël.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag nieuwe sancties aangenomen tegen 34 Russische mensen en 47 organisaties en/of bedrijven. Onder hen bevinden zich vijftien mensen en een bedrijf die een rol hebben gespeeld bij de vervolging, vergiftiging en dood van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny.
2 uur geledenÉVIAN (ANP) - Frankrijk, Nederland en andere bondgenoten kunnen binnen twee à drie dagen na de bevestiging van een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen met een missie om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen. "We zijn klaar om heel snel in actie te komen", zei de Franse president Emmanuel Macron maandag. Hij reageerde op het nieuws dat Washington en Teheran overeenstemming hebben bereikt over het staken van de vijandelijkheden.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse hof van beroep heeft een verbod op de actiegroep Palestine Action in stand gelaten. De regering besloot om die pro-Palestijnse groep op de terreurlijst te plaatsen en te verbieden, maar een lagere rechter besloot dat het verbod onwettig was. De regering ging in beroep en kreeg gelijk.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De maandag veroordeelde Marius Borg Høiby gaat in hoger beroep. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit tekent beroep aan op drie punten, melden Noorse media.
3 uur geleden