Ramalho baalt van teleurstellende week voor PSV
AMSTERDAM (ANP) - André Ramalho maakte een aangeslagen indruk na de ruime nederlaag van zijn PSV in de uitwedstrijd tegen Ajax (5-0). "Dit is echt heel teleurstellend", zei de verdediger in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Donderdag verliezen we van AS Monaco en nu tegen Ajax. Daar kunnen we alleen maar ontevreden over zijn."
PSV zag de achterstand op koploper Ajax groeien tot 4 punten. Het doelsaldo van beide concurrenten zegt misschien wel meer over de krachtsverhoudingen van dit moment. Ajax staat na tien wedstrijden maar liefst 35 treffers in de plus. PSV pas vijf. Het elftal van trainer Roger Schmidt incasseerde al 17 tegendoelpunten. Net zoveel als Fortuna Sittard, de huidige nummer 15 van de Eredivisie.
"We begonnen nog wel aardig", zei Ramalho. "De eerste kansen waren voor ons. Maar na die 2-0 na rust was het afgelopen. Het leek wel of we toen alles fout deden. Het is logisch dat je nog iets wil bij een achterstand van 2-0. Maar we gooiden het wel helemaal open. Dat moeten we veel slimmer doen."
"Dit was een heel teleurstellende week", zei de Braziliaanse verdediger. "Maar we zullen weer opstaan. We hebben een jonge ploeg. Maar we hebben zeker wel kwaliteit. We moeten de kansen beter afmaken en krijgen te veel goals tegen. Daar voel ik me zeker ook verantwoordelijk voor."
Meer uit Voetbal
LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
10 minuten geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
23 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
24 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
40 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
42 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Shaqueel van Persie heeft zich donderdag gevoegd bij de lange lijst met geblesseerden van Feyenoord. De zoon van trainer Robin van Persie was in de uitwedstrijd tegen Real Betis net ingevallen, toen hij na een luchtduel verkeerd op de grond terechtkwam en door zijn rechterknie ging.
49 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord begint de beslissende uitwedstrijd tegen Real Betis in het hoofdtoernooi van de Europa League met middenvelder Oussama Targhalline als centrale verdediger. De 18-jarige Thijs Kraaijeveld staat naast de Marokkaan.
3 uur geleden