Ralph Lauren profiteert van feestdagenperiode
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse modebedrijf Ralph Lauren heeft in het afgelopen kwartaal zijn omzet opgevoerd vergeleken met een jaar eerder. Het concern wees onder meer naar een sterke prestatie tijdens de feestdagen. Verder deed het modehuis goede zaken in met name Europa. In Azië drukte de onrust in Hongkong op de verkoopcijfers.
De omzet in Europese winkels van Ralph Lauren, die ook een jaar eerder al open waren, dikte met 3 procent aan. Ook bij de Europese groothandels vonden de spullen van het modemerk gretig aftrek. Dat was niet het geval op de thuismarkt, waar de omzet naar groothandels stevig zakte. De verkopen bij de Amerikaanse winkels en via de website gingen op jaarbasis wel fors omhoog. Tijdens de feestdagen gingen met name jassen en warmere kleding van fleece vaker over de toonbank, aldus Ralph Lauren.
Al met al stegen de opbrengsten in het derde kwartaal van het gebroken boekjaar met ruim 1 procent tot 1,8 miljard dollar. Ook de winst ging omhoog tot 334 miljoen dollar.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese luchtvaart is afgelopen kwartaal minder hard gegroeid door de Iranoorlog. Er kon minder worden gevlogen naar het Midden-Oosten en ook schrapten enkele luchtvaartmaatschappijen vluchten vanwege de dure kerosine. In het tweede kwartaal nam het aantal reizigers volgens luchthavenkoepel ACI Europe met 1,3 procent toe, veel minder dan de 4,3 procent van drie maanden eerder.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse inflatie wordt steeds minder opgedreven door huurverhogingen, voorziet ABN AMRO. Volgens de economen van de bank is dat goed nieuws, omdat het erop wijst dat de doorwerking van de inflatiepiek van 2022 op huurverhogingen en huisvestingskosten langzaam wegebt. Hierdoor verbetert volgens hen het structurele inflatiebeeld voor Nederland.
1 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, heeft in het tweede kwartaal flink meer omzet geboekt, geholpen door hogere prijzen voor advertenties op zijn platformen. De winst daalde wel onder druk van hogere kosten voor onder meer AI-investeringen en banenverlies.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke verliezen gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve hield de rente onveranderd, al waren er wel drie stemmen in het bestuur voor een verhoging. Daarnaast stegen de olieprijzen hard door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De chipfondsen stonden opnieuw bij de dalers door aanhoudende zorgen over toenemende concurrentie vanuit China.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank handhaaft opnieuw de rente in de Verenigde Staten. Binnen het beleidsbepalende comité van de Federal Reserve waren er wel drie stemmen voor een verhoging, maar negen bestuursleden stemden voor het handhaven van de rente.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Zowel Air France-KLM als Lufthansa heeft vlak voor de deadline een definitief bod uitgebracht op de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Air France-KLM en Lufthansa deden in april al een niet-bindend bod voor een minderheidsbelang. De Portugese staat, de volledige eigenaar van TAP, vroeg de concerns daarna binnen drie maanden met een definitief bod te komen.
6 uur geledenTOULOUSE (ANP) - Airbus heeft in de eerste helft van dit jaar een flink hogere winst behaald, vooral door de levering van meer verkeersvliegtuigen aan klanten. Daarnaast handhaafde de Europese vliegtuigbouwer zijn doelstelling voor de levering van het recordaantal van ongeveer 870 toestellen in heel dit jaar.
6 uur geleden