Ralph Lauren profiteert van feestdagenperiode
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse modebedrijf Ralph Lauren heeft in het afgelopen kwartaal zijn omzet opgevoerd vergeleken met een jaar eerder. Het concern wees onder meer naar een sterke prestatie tijdens de feestdagen. Verder deed het modehuis goede zaken in met name Europa. In Aziƫ drukte de onrust in Hongkong op de verkoopcijfers.
De omzet in Europese winkels van Ralph Lauren, die ook een jaar eerder al open waren, dikte met 3 procent aan. Ook bij de Europese groothandels vonden de spullen van het modemerk gretig aftrek. Dat was niet het geval op de thuismarkt, waar de omzet naar groothandels stevig zakte. De verkopen bij de Amerikaanse winkels en via de website gingen op jaarbasis wel fors omhoog. Tijdens de feestdagen gingen met name jassen en warmere kleding van fleece vaker over de toonbank, aldus Ralph Lauren.
Al met al stegen de opbrengsten in het derde kwartaal van het gebroken boekjaar met ruim 1 procent tot 1,8 miljard dollar. Ook de winst ging omhoog tot 334 miljoen dollar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
10 uur geleden