Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rallyrijder Loeb boekt derde zege op rij in Dakar Rally

Rallyrijder Loeb boekt derde zege op rij in Dakar Rally

SHAYBAH (ANP) - Sébastien Loeb heeft ook de tiende etappe in de Dakar Rally bij de auto’s op zijn naam geschreven. De 48-jarige Fransman boekte in Shaybah zijn derde ritoverwinning op rij en zijn vierde zege in deze editie.

Loeb (Hunter) had aan de finish een voorsprong van meer dan 3 minuten op de Audi van Mattias Ekström. Nummer 3 Lucas Moraes (Toyota) kwam ruim 2 minuten later dan de Zweed binnen. Klassementsleider Nasser Al-Attiyah eindigde op de vierde plaats.

Carlos Sainz ging woensdag niet meer van start. De Spaanse rallyrijder ging in de negende etappe over de kop en ging vervolgens op weg naar het ziekenhuis. Hij kwam op zijn beslissing terug, maar zijn auto bleek te zwaar beschadigd om door te gaan. Met zijn opgave is Ekström de laatste Audi-coureur in de race, nadat eerder ook Stéphane Peterhansel noodgedwongen had moeten stoppen.

Voorsprong Al-Attiyah

Met nog vier etappes te gaan heeft Al-Attiyah in het klassement een voorsprong van meer dan 1 uur en 21 minuten op Moraes. De coureur uit Qatar rekent zich echter nog niet rijk met twee zware 'marathons' in de woestijn van het Empty Quarter voor de boeg.

"We hebben het Empty Quarter gehaald! Het was een goede dag om zaken te testen voor morgen, we weten wat we nodig hebben", zei Al-Attiyah over het bereiken van de verraderlijke zandduinen in het zuiden van Saudi-Arabië. "Ik ben tevreden. Ik heb een goed gevoel bij de auto en we hebben geen fouten gemaakt. Ik heb geen risico’s genomen."

Meer uit Sport

Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

2 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

7 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

8 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

23 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

23 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

1 dag geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

1 dag geleden