Rallyrijder Loeb boekt derde zege op rij in Dakar Rally
SHAYBAH (ANP) - Sébastien Loeb heeft ook de tiende etappe in de Dakar Rally bij de auto’s op zijn naam geschreven. De 48-jarige Fransman boekte in Shaybah zijn derde ritoverwinning op rij en zijn vierde zege in deze editie.
Loeb (Hunter) had aan de finish een voorsprong van meer dan 3 minuten op de Audi van Mattias Ekström. Nummer 3 Lucas Moraes (Toyota) kwam ruim 2 minuten later dan de Zweed binnen. Klassementsleider Nasser Al-Attiyah eindigde op de vierde plaats.
Carlos Sainz ging woensdag niet meer van start. De Spaanse rallyrijder ging in de negende etappe over de kop en ging vervolgens op weg naar het ziekenhuis. Hij kwam op zijn beslissing terug, maar zijn auto bleek te zwaar beschadigd om door te gaan. Met zijn opgave is Ekström de laatste Audi-coureur in de race, nadat eerder ook Stéphane Peterhansel noodgedwongen had moeten stoppen.
Voorsprong Al-Attiyah
Met nog vier etappes te gaan heeft Al-Attiyah in het klassement een voorsprong van meer dan 1 uur en 21 minuten op Moraes. De coureur uit Qatar rekent zich echter nog niet rijk met twee zware 'marathons' in de woestijn van het Empty Quarter voor de boeg.
"We hebben het Empty Quarter gehaald! Het was een goede dag om zaken te testen voor morgen, we weten wat we nodig hebben", zei Al-Attiyah over het bereiken van de verraderlijke zandduinen in het zuiden van Saudi-Arabië. "Ik ben tevreden. Ik heb een goed gevoel bij de auto en we hebben geen fouten gemaakt. Ik heb geen risico’s genomen."
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
4 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
5 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
13 uur geleden