Rallyrijder Loeb boekt derde zege op rij in Dakar Rally
SHAYBAH (ANP) - Sébastien Loeb heeft ook de tiende etappe in de Dakar Rally bij de auto’s op zijn naam geschreven. De 48-jarige Fransman boekte in Shaybah zijn derde ritoverwinning op rij en zijn vierde zege in deze editie.
Loeb (Hunter) had aan de finish een voorsprong van meer dan 3 minuten op de Audi van Mattias Ekström. Nummer 3 Lucas Moraes (Toyota) kwam ruim 2 minuten later dan de Zweed binnen. Klassementsleider Nasser Al-Attiyah eindigde op de vierde plaats.
Carlos Sainz ging woensdag niet meer van start. De Spaanse rallyrijder ging in de negende etappe over de kop en ging vervolgens op weg naar het ziekenhuis. Hij kwam op zijn beslissing terug, maar zijn auto bleek te zwaar beschadigd om door te gaan. Met zijn opgave is Ekström de laatste Audi-coureur in de race, nadat eerder ook Stéphane Peterhansel noodgedwongen had moeten stoppen.
Voorsprong Al-Attiyah
Met nog vier etappes te gaan heeft Al-Attiyah in het klassement een voorsprong van meer dan 1 uur en 21 minuten op Moraes. De coureur uit Qatar rekent zich echter nog niet rijk met twee zware 'marathons' in de woestijn van het Empty Quarter voor de boeg.
"We hebben het Empty Quarter gehaald! Het was een goede dag om zaken te testen voor morgen, we weten wat we nodig hebben", zei Al-Attiyah over het bereiken van de verraderlijke zandduinen in het zuiden van Saudi-Arabië. "Ik ben tevreden. Ik heb een goed gevoel bij de auto en we hebben geen fouten gemaakt. Ik heb geen risico’s genomen."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
9 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
15 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden