Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rakitic stopt bij nationaal elftal Kroatië

Rakitic stopt bij nationaal elftal Kroatië

ZAGREB (ANP) - Ivan Rakitic stopt bij het nationale voetbalteam van zijn thuisland Kroatië. De middenvelder was reserve-aanvoerder van Kroatië, dat in 2018 de finale van het WK tegen Frankrijk verloor.

"Met 106 duels en 15 goals voor Kroatië, neemt Ivan Rakitic afscheid van het nationale team", schrijf de Kroatische voetbalbond op Twitter. "Raketa, bedankt voor alles."

Rakitic, wiens bijnaam De Raket is, reageerde zelf in een statement: "Afscheid nemen van het Kroatische nationale team is de moeilijkste beslissing in mijn carrière, maar ik voelde dat dit het moment was om de knoop door te hakken en die beslissing te nemen." De middenvelder zegt te hebben genoten van elke wedstrijd die hij voor Kroatië speelde, waarbij vooral de momenten op het laatste WK zijn "favoriete herinneringen" zullen blijven.

Begin deze maand keerde Rakitic terug bij Sevilla, na zes jaar voor FC Barcelona te hebben gespeeld. Hij heeft tot 2024 getekend in Sevilla. Met Barcelona won de 32-jarige Kroaat vier keer de nationale titel, viermaal de beker en een keer de Champions League.

Meer uit Voetbal

Ajax noteerde afgelopen seizoen 2 miljoen euro winst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het afgelopen seizoen (2025/2026) een nettowinst van 2 miljoen euro geboekt. De netto-omzet steeg met 10,2 miljoen euro naar 188,3 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de Amsterdamse voetbalclub vrijdag in een persbericht presenteerde.

5 minuten geleden
Poolse scheidsrechter Marciniak fluit uitduel Oranje in Servië

NYON (ANP) - De Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak heeft de leiding over de tweede wedstrijd in de Nations League van het Nederlands elftal tegen Servië. Het duel staat zondag om 18.00 uur in Belgrado op het programma.

5 uur geleden
Oranje traint dag na duel met Duitsland met invallers en reserves

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is vrijdag begonnen aan de voorbereiding op de uitwedstrijd van zondag tegen Servië in de Nations League. Een dag na het gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland (1-1) verschenen op het trainingsveld in Zeist alleen de spelers die als invaller of helemaal niet in actie kwamen.

5 uur geleden
Wirtz en Burkardt vervangen geblesseerd duo bij Duitsland

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Bondscoach Jürgen Klopp van Duitsland heeft Florian Wirtz en Jonathan Burkardt overgeheveld van zijn tweede selectie naar zijn spelersgroep voor de tweede wedstrijd in de Nations League tegen Griekenland op zondag. De twee vervangen Jamal Musiala en Kai Havertz, die bij het duel met Oranje op donderdag (1-1) geblesseerd raakten.

5 uur geleden
Xavi roept Zirkzee op als vervanger voor geblesseerde Brobbey

ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft Joshua Zirkzee opgeroepen als vervanger voor de geblesseerde Brian Brobbey. Dat maakte de KNVB een dag na het gelijkspel van Oranje in Amsterdam tegen Duitsland (1-1) bekend. Zirkzee meldt zich vrijdagavond in Zeist bij de selectie.

7 uur geleden
Bestuursvoorzitters grote voetbalcompetities kritisch op FIFA

ZÜRICH (ANP/DPA) - Ook de bestuursvoorzitters van de hoogste voetbalcompetities in Duitsland, Spanje, Italië en Engeland hebben scherpe kritiek geuit op de FIFA en voorzitter Gianni Infantino. De Zwitser kwam in opspraak door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.

7 uur geleden
Afscheidsinterland Messi binnen twee uur uitverkocht

BUENOS AIRES (ANP/DPA) - De laatste wedstrijd van Lionel Messi voor Argentinië is binnen twee uur uitverkocht. Er waren 80.000 kaartjes beschikbaar voor het vriendschappelijke duel op 6 oktober met Benin in het Estadio Monumental in Buenos Aires.

8 uur geleden