Rakitic stopt bij nationaal elftal Kroatië
ZAGREB (ANP) - Ivan Rakitic stopt bij het nationale voetbalteam van zijn thuisland Kroatië. De middenvelder was reserve-aanvoerder van Kroatië, dat in 2018 de finale van het WK tegen Frankrijk verloor.
"Met 106 duels en 15 goals voor Kroatië, neemt Ivan Rakitic afscheid van het nationale team", schrijf de Kroatische voetbalbond op Twitter. "Raketa, bedankt voor alles."
Rakitic, wiens bijnaam De Raket is, reageerde zelf in een statement: "Afscheid nemen van het Kroatische nationale team is de moeilijkste beslissing in mijn carrière, maar ik voelde dat dit het moment was om de knoop door te hakken en die beslissing te nemen." De middenvelder zegt te hebben genoten van elke wedstrijd die hij voor Kroatië speelde, waarbij vooral de momenten op het laatste WK zijn "favoriete herinneringen" zullen blijven.
Begin deze maand keerde Rakitic terug bij Sevilla, na zes jaar voor FC Barcelona te hebben gespeeld. Hij heeft tot 2024 getekend in Sevilla. Met Barcelona won de 32-jarige Kroaat vier keer de nationale titel, viermaal de beker en een keer de Champions League.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ziet geen aanleiding om maatregelen te nemen tegen assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans. De Australiër maakte kort voor de wedstrijd tussen Duitsland en Curaçao (7-1) een handgebaar dat in extreemrechtse kringen symbool staat voor witte suprematie. De VAR zegt dat hij dat gebaar onbedoeld maakte.
1 uur geledenATLANTA (ANP) - De keeper van Kaapverdië, Josimar Vozinha, heeft er in enkele uren enkele miljoenen volgers op Instagram bijgekregen. Voorafgaand aan het duel met Spanje had de 40-jarige doelman zo'n 50.000 volgers op het sociale medium. In de nacht van maandag op dinsdag stond de teller op ruim 3,7 miljoen volgers.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Saudi-Arabië heeft in de nacht van maandag op dinsdag met een 1-1 gelijkspel tegen Uruguay opnieuw in de eerste groepswedstrijd van een WK voetbal verrast. Het elftal van de Griekse bondscoach Georgios Donis baarde, vier jaar na de sensationele zege op Argentinië op het WK van 2022 in Qatar, voor 62.000 toeschouwers in Miami opnieuw opzien tegen een Zuid-Amerikaanse tegenstander.
1 uur geledenSEATTLE (ANP) - België heeft met de nodige moeite een punt overgehouden aan zijn eerste groepsduel op het WK voetbal. De formatie van bondscoach Rudi Garcia speelde in het Seattle Stadium met 1-1 gelijk tegen Egypte.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Doelman Jasper Cillessen vertrekt bij NEC. Dat maakte de 37-jarige oud-international bekend op Instagram. "Vandaag heb ik helaas besloten om mijn contract bij NEC niet met één jaar te verlengen", schreef de keeper.
5 uur geledenATLANTA (ANP/DPA) - Doelman Josimar Vozinha heeft met talloze reddingen een groot aandeel gehad in het 0-0-gelijkspel van Kaapverdië tegen Spanje op het WK. De 40-jarige keeper werd na afloop van het debuut van Kaapverdië op het WK uitgeroepen tot man van de wedstrijd van de ploeg waarin ook vijf in Rotterdam geboren spelers meededen.
5 uur geledenATLANTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente ziet geen reden tot paniek na het teleurstellende 0-0-gelijkspel tegen WK-debutant Kaapverdië. "In ons plan hebben we nog zeven wedstrijden te gaan, tot en met de finale", zei hij na afloop in de persconferentie.
5 uur geleden