Rakitic stopt bij nationaal elftal Kroatië
ZAGREB (ANP) - Ivan Rakitic stopt bij het nationale voetbalteam van zijn thuisland Kroatië. De middenvelder was reserve-aanvoerder van Kroatië, dat in 2018 de finale van het WK tegen Frankrijk verloor.
"Met 106 duels en 15 goals voor Kroatië, neemt Ivan Rakitic afscheid van het nationale team", schrijf de Kroatische voetbalbond op Twitter. "Raketa, bedankt voor alles."
Rakitic, wiens bijnaam De Raket is, reageerde zelf in een statement: "Afscheid nemen van het Kroatische nationale team is de moeilijkste beslissing in mijn carrière, maar ik voelde dat dit het moment was om de knoop door te hakken en die beslissing te nemen." De middenvelder zegt te hebben genoten van elke wedstrijd die hij voor Kroatië speelde, waarbij vooral de momenten op het laatste WK zijn "favoriete herinneringen" zullen blijven.
Begin deze maand keerde Rakitic terug bij Sevilla, na zes jaar voor FC Barcelona te hebben gespeeld. Hij heeft tot 2024 getekend in Sevilla. Met Barcelona won de 32-jarige Kroaat vier keer de nationale titel, viermaal de beker en een keer de Champions League.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - De voetbalsters van PSV spelen in de achtste finale van de Europa Cup tegen het Duitse Eintracht Frankfurt. Feyenoord treft met VfL Wolfsburg eveneens een Duitse tegenstander, terwijl Ajax is gekoppeld aan het Zweedse Malmö FF. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP/RTR) - Manchester City heeft vrijdag bevestigd dat de voetbalclub in beroep gaat tegen de uitspraak van een onafhankelijke commissie dat de club de financiële regels van de Premier League heeft overtreden.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) stelt dat de bevindingen van een onafhankelijke commissie dat Manchester City de financiële regels heeft overtreden "aanzienlijke gevolgen hebben voor de integriteit van de sport". De topclub uit Manchester werd deze week schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18.
5 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Aanvaller Christos Tzolis van het Griekse nationale elftal heeft donderdag aan de thuiswedstrijd tegen Nederland in de Nations League (2-2) een dijbeenblessure overgehouden. De 24-jarige speler van Arsenal mist daardoor de ontmoeting met Duitsland van zondag in Thessaloniki. Dat heeft de Griekse bond bekendgemaakt.
7 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Noa Lang was donderdag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League blij eindelijk weer eens van waarde te kunnen zijn voor Oranje. De buitenspeler verving halverwege de tweede helft Ruben van Bommel en zorgde vanaf links geregeld voor gevaar. Oranje knokte zich na rust terug van een achterstand van twee doelpunten.
16 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft donderdag zijn excuses aangeboden voor het slechte spel van het Nederlands elftal in de uitwedstrijd tegen Griekenland (2-2) in de Nations League. "Dit was mijn fout. Hier neem ik de volledige verantwoordelijkheid voor. Dit was niet het systeem en niet de manier waarop we het moesten doen", sprak de Spanjaard tijdens een persconferentie in het Thoumba-stadion in Thessaloniki.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij heeft met Manchester City in de Champions League gelijkgespeeld tegen Real Madrid. In Engeland eindigde de wedstrijd in 1-1.
18 uur geleden