Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rakitic stopt bij nationaal elftal Kroatië

Rakitic stopt bij nationaal elftal Kroatië

ZAGREB (ANP) - Ivan Rakitic stopt bij het nationale voetbalteam van zijn thuisland Kroatië. De middenvelder was reserve-aanvoerder van Kroatië, dat in 2018 de finale van het WK tegen Frankrijk verloor.

"Met 106 duels en 15 goals voor Kroatië, neemt Ivan Rakitic afscheid van het nationale team", schrijf de Kroatische voetbalbond op Twitter. "Raketa, bedankt voor alles."

Rakitic, wiens bijnaam De Raket is, reageerde zelf in een statement: "Afscheid nemen van het Kroatische nationale team is de moeilijkste beslissing in mijn carrière, maar ik voelde dat dit het moment was om de knoop door te hakken en die beslissing te nemen." De middenvelder zegt te hebben genoten van elke wedstrijd die hij voor Kroatië speelde, waarbij vooral de momenten op het laatste WK zijn "favoriete herinneringen" zullen blijven.

Begin deze maand keerde Rakitic terug bij Sevilla, na zes jaar voor FC Barcelona te hebben gespeeld. Hij heeft tot 2024 getekend in Sevilla. Met Barcelona won de 32-jarige Kroaat vier keer de nationale titel, viermaal de beker en een keer de Champions League.

Meer uit Voetbal

FIFA beschuldigt UEFA van 'desinformatiecampagne'

MIAMI (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de Europese UEFA beschuldigd van een 'desinformatiecampagne'. Dat blijkt uit de reactie van de FIFA tegenover een Amerikaanse rechtbank op het verzoek van de UEFA om inzage te krijgen in stukken rond het controversiële, en inmiddels ingetrokken, investeringsplan van de FIFA.

23 minuten geleden
Voormalig FC Twente-speler Ruiz interim-bondscoach Costa Rica

SAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is aangesteld als interim-bondscoach van Costa Rica. Dat heeft de voetbalbond van het Midden-Amerikaanse land maandag bekendgemaakt. Ruiz volgt Fernando Batista op, die eerder op maandag werd ontslagen.

1 uur geleden
Suriname wint ook tweede Nations League-duel en gaat aan kop

PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft in de nacht van maandag op dinsdag ook zijn tweede groepsduel in de Noord- en Midden-Amerikaanse Nations League gewonnen. In het Franklin Essed Stadion in Paramaribo werd Martinique met 2-1 verslagen. Na twee speelrondes gaat Suriname met 6 punten aan de leiding in groep B.

1 uur geleden
PSV-middenvelder Wanner loopt in interland voetblessure op

EINDHOVEN (ANP) - PSV-middenvelder Paul Wanner heeft een voetblessure opgelopen. Dat gebeurde zondag in de interland van Oostenrijk tegen Kosovo, meldt de Eindhovense voetbalclub.

2 uur geleden
Van Bommel verliest in thuisdebuut met België van Frankrijk (0-1)

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft in zijn tweede interland als bondscoach van België op maandagavond met 1-0 verloren van Frankrijk. De Rode Duivels moesten voor eigen publiek in het uitverkochte Koning Boudewijnstadion in Brussel in de 88e minuut een doelpunt incasseren van invaller Michael Olise.

11 uur geleden
Italië boekt in Turkije eerste overwinning na misgelopen WK

BURSA (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal heeft zijn eerste zege geboekt in de groepsfase van de Nations League. De ploeg die het WK van afgelopen zomer misliep won maandagavond in en tegen Turkije met 4-1. Na de 2-0-thuisnederlaag tegen België van vrijdag heeft Italië nu 3 punten. Turkije verloor vrijdag van Frankrijk en heeft nog geen punten.

11 uur geleden
KNVB stelt Boufangacha aan als nieuwe directeur amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.

17 uur geleden