Raketten vanuit Libanon afgevuurd op Israël
JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Israëlische leger zegt dat er donderdag tot nu toe 34 raketten vanuit Libanon op het noorden van Israël zijn afgevuurd. Media spreken over de grootste raketaanval vanuit het noordelijke buurland sinds 2006.
De meeste raketten werden onderschept. Zeker vijf raketten kwamen op Israëlisch grondgebied terecht, meldt het leger, dat benadrukt dat het voorlopige cijfers zijn. Het is nog niet duidelijk wie achter de aanval zit. Volgens een woordvoerder van het leger is de Palestijnse beweging Hamas verantwoordelijk. Verder wordt Iraanse betrokkenheid onderzocht.
Volgens hulpdiensten is in elk geval een man gewond geraakt. Israël reageerde door het zuiden van Libanon met artillerievuur aan te vallen, meldden Libanese staatsmedia.
Inval in al-Aqsa-moskee
Israël zal hard terugslaan, zei premier Benjamin Netanyahu. "We zullen onze vijanden raken en ze zullen een prijs betalen voor elke agressieve daad", zei Netanyahu in een televisietoespraak.
Eerder op de dag werden al meerdere raketten vanuit de Palestijnse Gazastrook afgeschoten richting Israël en ook woensdag werd al over en weer geschoten. Dat gebeurde nadat de Israëlische politie een inval had gedaan in de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem. Daarbij raakten tientallen mensen gewond en werden honderden mensen opgepakt.
De Verenigde Staten veroordeelden het raketvuur en benadrukten het recht van bondgenoot Israël om zichzelf te verdedigen. Topman Antonío Guterres van de Verenigde Naties veroordeelde de raketten vanuit Libanon. Hij riep alle partijen op tot "maximale terughoudendheid". In de VN-Veiligheidsraad heeft een aantal landen aan de bel getrokken, er wordt nog over de kwestie gesproken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Gegevens van meer dan 40.000 medewerkers van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid zijn vrijgegeven na een hack. Distributed Denial of Secrets, dat een platform biedt om gelekte informatie te publiceren, zegt de informatie gekregen te hebben van een hackerscollectief dat zich Department of Peace noemt.
19 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Een rechter in Los Angeles heeft een verzoek afgewezen om de stemmen van 20.000 mensen in Californië voorlopig niet mee te tellen in de midterms. Het ministerie van Justitie had daarom gevraagd, omdat de regering van president Donald Trump beweert dat het gaat om mensen die waarschijnlijk geen staatsburgers zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft contact gezocht met de Iraanse veiligheidschef. Volgens The Wall Street Journal was dat om de vredesbesprekingen nieuw leven in te proberen te blazen. President Donald Trump bevestigt het contact, maar zegt dat Iran hulp nodig heeft met medische voorraden en ontkent dat er onderhandelingen zijn.
3 uur geledenURDA (ANP) - Nog 53 mensen liggen in ziekenhuizen in Spanje na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid op woensdagochtend, meldt de Spaanse krant El País. 56 mensen zijn inmiddels ontslagen uit ziekenhuizen.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat de Democratische kandidaat voor de Senaat in Alaska, Mary Peltola, zich terugtrekt uit de verkiezingen. Dat schrijft hij op Truth Social. Dat doet Trump na een artikel van de New York Times waarin staat dat haar medewerkers maandenlang bezig zijn geweest met het werven van kandidaten om de Republikeinse kandidaat Dan S. Sullivan dwars te zitten. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij het kandidaat stellen van iemand met dezelfde naam: Dan J. Sullivan.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De verkeersleider die betrokken was bij het dodelijke treinongeluk woensdagochtend in Spanje, is ondervraagd door de Guardia Civil. Dat schrijft de Spaanse nieuwssite Demócrata. Bij die treincrash ten zuiden van Madrid kwamen voor zover bekend 68 mensen om het leven. Tientallen inzittenden raakten gewond, sommige van hen ernstig.
10 uur geleden