Raketten vanuit Libanon afgevuurd op Israël
JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Israëlische leger zegt dat er donderdag tot nu toe 34 raketten vanuit Libanon op het noorden van Israël zijn afgevuurd. Media spreken over de grootste raketaanval vanuit het noordelijke buurland sinds 2006.
De meeste raketten werden onderschept. Zeker vijf raketten kwamen op Israëlisch grondgebied terecht, meldt het leger, dat benadrukt dat het voorlopige cijfers zijn. Het is nog niet duidelijk wie achter de aanval zit. Volgens een woordvoerder van het leger is de Palestijnse beweging Hamas verantwoordelijk. Verder wordt Iraanse betrokkenheid onderzocht.
Volgens hulpdiensten is in elk geval een man gewond geraakt. Israël reageerde door het zuiden van Libanon met artillerievuur aan te vallen, meldden Libanese staatsmedia.
Inval in al-Aqsa-moskee
Israël zal hard terugslaan, zei premier Benjamin Netanyahu. "We zullen onze vijanden raken en ze zullen een prijs betalen voor elke agressieve daad", zei Netanyahu in een televisietoespraak.
Eerder op de dag werden al meerdere raketten vanuit de Palestijnse Gazastrook afgeschoten richting Israël en ook woensdag werd al over en weer geschoten. Dat gebeurde nadat de Israëlische politie een inval had gedaan in de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem. Daarbij raakten tientallen mensen gewond en werden honderden mensen opgepakt.
De Verenigde Staten veroordeelden het raketvuur en benadrukten het recht van bondgenoot Israël om zichzelf te verdedigen. Topman Antonío Guterres van de Verenigde Naties veroordeelde de raketten vanuit Libanon. Hij riep alle partijen op tot "maximale terughoudendheid". In de VN-Veiligheidsraad heeft een aantal landen aan de bel getrokken, er wordt nog over de kwestie gesproken.
Meer uit Buitenland
KARLSRUHE (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft de aanhouding van oud-inlichtingenchef August Hanning en zijn voormalige stafchef bevestigd. De twee werden opgepakt in Beieren en Noordrijn-Westfalen en er worden huiszoekingen gedaan in hun panden in Berlijn, staat in een persbericht. De arrestaties werden eerder gemeld door media.
5 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is voor het eerst een ebolageval vastgesteld, meldt de minister van Gezondheid Aden Duale. Het gaat om een Keniaanse burger die in de Democratische Republiek Congo heeft gewoond, waar momenteel een grote uitbraak van het dodelijke virus woedt. De Keniaanse patiënt is overleden.
31 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU moet "vandaag nog strategische keuzes maken om onze energieonafhankelijkheid voor de toekomst veilig te stellen". Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag. Dat betekent volgens haar dat de EU fossiele brandstoffen moet vervangen door "schone elektriciteit die hier in Europa wordt opgewekt".
34 minuten geledenNAJRAN/JAZAN (ANP/AFP) - Drie mensen zijn lichtgewond geraakt bij aanvallen op twee vliegvelden in Saudi-Arabië. Dat meldt de Saudische luchtvaartautoriteit. Het gaat om de internationale vliegvelden voor burgerluchtvaart bij de Saudische steden Jizan en Najran, nabij de grens met Jemen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het voormalige hoofd van de Duitse inlichtingendienst BND August Hanning is aangehouden. Dat melden WDR, NDR en Süddeutsche Zeitung op basis van bronnen. Het onderzoek draait om het inzien van staatsgeheimen, landverraad en spionage voor een vreemde mogendheid, melden de media. Hij zou gegevens hebben gekocht van iemand binnen de BND.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie waarschuwt EU-lidstaten geen grote bezuinigingen door te voeren op het voorstel voor de meerjarenbegroting 2028-2034 van de EU. Als dat gebeurt, moet er "diep worden gesneden in cruciale prioriteiten waarover we het samen eens zijn geworden", zei Von der Leyen dinsdag in een debat met het Europees Parlement.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez stelt dat de politie tot nu toe "proportioneel" heeft gereageerd op de grote scholierenprotesten in zijn land, schrijft nieuwszender BFMTV. Mensenrechtenorganisaties hadden kritiek op het gebruik van zware middelen als wapenstokken en traangas tegen minderjarigen. De politiewaakhond heeft onderzoeken ingesteld naar inmiddels tien incidenten bij de protesten.
1 uur geleden