Raketten vanuit Libanon afgevuurd op Israël
JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Israëlische leger zegt dat er donderdag tot nu toe 34 raketten vanuit Libanon op het noorden van Israël zijn afgevuurd. Media spreken over de grootste raketaanval vanuit het noordelijke buurland sinds 2006.
De meeste raketten werden onderschept. Zeker vijf raketten kwamen op Israëlisch grondgebied terecht, meldt het leger, dat benadrukt dat het voorlopige cijfers zijn. Het is nog niet duidelijk wie achter de aanval zit. Volgens een woordvoerder van het leger is de Palestijnse beweging Hamas verantwoordelijk. Verder wordt Iraanse betrokkenheid onderzocht.
Volgens hulpdiensten is in elk geval een man gewond geraakt. Israël reageerde door het zuiden van Libanon met artillerievuur aan te vallen, meldden Libanese staatsmedia.
Inval in al-Aqsa-moskee
Israël zal hard terugslaan, zei premier Benjamin Netanyahu. "We zullen onze vijanden raken en ze zullen een prijs betalen voor elke agressieve daad", zei Netanyahu in een televisietoespraak.
Eerder op de dag werden al meerdere raketten vanuit de Palestijnse Gazastrook afgeschoten richting Israël en ook woensdag werd al over en weer geschoten. Dat gebeurde nadat de Israëlische politie een inval had gedaan in de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem. Daarbij raakten tientallen mensen gewond en werden honderden mensen opgepakt.
De Verenigde Staten veroordeelden het raketvuur en benadrukten het recht van bondgenoot Israël om zichzelf te verdedigen. Topman Antonío Guterres van de Verenigde Naties veroordeelde de raketten vanuit Libanon. Hij riep alle partijen op tot "maximale terughoudendheid". In de VN-Veiligheidsraad heeft een aantal landen aan de bel getrokken, er wordt nog over de kwestie gesproken.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
1 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
4 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
5 uur geleden