
Raketten vanuit Libanon afgevuurd op Israël
JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Israëlische leger zegt dat er donderdag tot nu toe 34 raketten vanuit Libanon op het noorden van Israël zijn afgevuurd. Media spreken over de grootste raketaanval vanuit het noordelijke buurland sinds 2006.
De meeste raketten werden onderschept. Zeker vijf raketten kwamen op Israëlisch grondgebied terecht, meldt het leger, dat benadrukt dat het voorlopige cijfers zijn. Het is nog niet duidelijk wie achter de aanval zit. Volgens een woordvoerder van het leger is de Palestijnse beweging Hamas verantwoordelijk. Verder wordt Iraanse betrokkenheid onderzocht.
Volgens hulpdiensten is in elk geval een man gewond geraakt. Israël reageerde door het zuiden van Libanon met artillerievuur aan te vallen, meldden Libanese staatsmedia.
Inval in al-Aqsa-moskee
Israël zal hard terugslaan, zei premier Benjamin Netanyahu. "We zullen onze vijanden raken en ze zullen een prijs betalen voor elke agressieve daad", zei Netanyahu in een televisietoespraak.
Eerder op de dag werden al meerdere raketten vanuit de Palestijnse Gazastrook afgeschoten richting Israël en ook woensdag werd al over en weer geschoten. Dat gebeurde nadat de Israëlische politie een inval had gedaan in de al-Aqsa-moskee in Jeruzalem. Daarbij raakten tientallen mensen gewond en werden honderden mensen opgepakt.
De Verenigde Staten veroordeelden het raketvuur en benadrukten het recht van bondgenoot Israël om zichzelf te verdedigen. Topman Antonío Guterres van de Verenigde Naties veroordeelde de raketten vanuit Libanon. Hij riep alle partijen op tot "maximale terughoudendheid". In de VN-Veiligheidsraad heeft een aantal landen aan de bel getrokken, er wordt nog over de kwestie gesproken.
Meer uit Buitenland
BUENOS AIRES (ANP) - Argentijnen hebben zaterdag massaal afscheid genomen van paus Franciscus tijdens een openluchtmis voor de kathedraal in Buenos Aires. Het Plaza de Mayo was gevuld met jonge mensen en gezinnen die de in de Argentijnse hoofdstad geboren paus de laatste eer kwamen bewijzen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat voortaan alle Amerikaanse schepen gratis door het Panama- en het Suezkanaal mogen varen. "Die kanalen zouden niet bestaan zonder de Verenigde Staten", schrijft Trump op Truth Social.
6 uur geledenSHAHID RAJAEE (ANP/AFP) - De brand in de Iraanse haven Shahid Rajaee na de enorme explosie van zaterdag is heviger geworden, bericht de staatstelevisie. Volgens de autoriteiten zijn zeker acht mensen omgekomen en 750 mensen gewond geraakt bij de ramp.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Honderden klimaatactivisten van het Britse Just Stop Oil lopen voor de laatste keer in een mars door Londen. De groep stopt na zaterdag met actievoeren, omdat haar missie voor een belangrijk deel volbracht zou zijn nu de regering een aantal eisen heeft overgenomen in haar beleid.
11 uur geledenMUSCAT (ANP/AFP/RTR) - De derde gespreksronde tussen Iran en de Verenigde Staten over een mogelijke nieuwe atoomdeal verliep positief, stellen beide landen. Volgens de Amerikanen is er vooruitgang geboekt en de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi sprak van een bevredigend verloop van de gesprekken.
11 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft rond de uitvaart van paus Franciscus behalve zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump ook een aantal Europese bondgenoten ontmoet. Hij sprak onder anderen met de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer, de Italiaanse premier Giorgia Meloni en Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
11 uur geledenROME (ANP/DPA/AFP) - Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie, zal een ontmoeting hebben met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldde haar woordvoerder zaterdag, na een kort gesprek tussen de twee leiders in de marge van de uitvaartdienst van paus Franciscus in Rome.
11 uur geleden