'Raketten treffen belangrijkste stad Nagorno-Karabach'
JEREVAN (ANP/AFP) - Enkele uren voor het ingaan van een staakt-het-vuren is de belangrijkste stad van de regio Nagorno-Karabach getroffen door een aantal raketten. Die werden volgens Armeense separatisten afgeschoten door het leger van Azerbeidzjan.
Er zijn geen berichten over slachtoffers door de raketten op de stad Stepanakert.
Azerbeidzjan beschuldigde kort na de verklaring van de separatisten het Armeense leger van "zware beschietingen" op diverse doelen in het gebied. "Azerbeidzjan neemt tegenmaatregelen", aldus het ministerie van Defensie in Bakoe.
Wapenstilstand
Zaterdag gaat rond het middaguur een wapenstilstand in waar Armenië en Azerbeidzjan zaterdagochtend vroeg na lange onderhandelingen in Moskou overeenstemming over bereikten. Beide landen betwisten de regio.
De gevechten van de afgelopen weken zijn de ergste sinds een oorlog in 1991-1994 waarbij ongeveer 30.000 mensen omkwamen en die eindigde met een staakt-het-vuren dat herhaaldelijk is geschonden. Het conflict om de regio laaide eind september weer op. Armenië en Azerbeidzjan beschuldigen elkaar van het beginnen van de gevechten.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
8 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
6 uur geleden