'Raketten treffen belangrijkste stad Nagorno-Karabach'
JEREVAN (ANP/AFP) - Enkele uren voor het ingaan van een staakt-het-vuren is de belangrijkste stad van de regio Nagorno-Karabach getroffen door een aantal raketten. Die werden volgens Armeense separatisten afgeschoten door het leger van Azerbeidzjan.
Er zijn geen berichten over slachtoffers door de raketten op de stad Stepanakert.
Azerbeidzjan beschuldigde kort na de verklaring van de separatisten het Armeense leger van "zware beschietingen" op diverse doelen in het gebied. "Azerbeidzjan neemt tegenmaatregelen", aldus het ministerie van Defensie in Bakoe.
Wapenstilstand
Zaterdag gaat rond het middaguur een wapenstilstand in waar Armenië en Azerbeidzjan zaterdagochtend vroeg na lange onderhandelingen in Moskou overeenstemming over bereikten. Beide landen betwisten de regio.
De gevechten van de afgelopen weken zijn de ergste sinds een oorlog in 1991-1994 waarbij ongeveer 30.000 mensen omkwamen en die eindigde met een staakt-het-vuren dat herhaaldelijk is geschonden. Het conflict om de regio laaide eind september weer op. Armenië en Azerbeidzjan beschuldigen elkaar van het beginnen van de gevechten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
16 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby komt mogelijk na ruim drie maanden voorarrest vrij. De rechtbank van Oslo heeft maandag ingestemd met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit, te kunnen zijn. Het Openbaar Ministerie is tegen die beslissing in beroep gegaan, melden Noorse media. Tot het beroep dient, blijft Høiby nog vastzitten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal in Libanon blijven strijden tegen Hezbollah, zegt het land bij monde van minister van Defensie Israel Katz. Hij voegde eraan toe dat bij aanvallen van Hezbollah op het noorden van Israël zal worden teruggeslagen met een aanval op het zuiden van Beiroet, waar de militante groepering zich ophoudt.
2 uur geleden