'Raketten treffen belangrijkste stad Nagorno-Karabach'
JEREVAN (ANP/AFP) - Enkele uren voor het ingaan van een staakt-het-vuren is de belangrijkste stad van de regio Nagorno-Karabach getroffen door een aantal raketten. Die werden volgens Armeense separatisten afgeschoten door het leger van Azerbeidzjan.
Er zijn geen berichten over slachtoffers door de raketten op de stad Stepanakert.
Azerbeidzjan beschuldigde kort na de verklaring van de separatisten het Armeense leger van "zware beschietingen" op diverse doelen in het gebied. "Azerbeidzjan neemt tegenmaatregelen", aldus het ministerie van Defensie in Bakoe.
Wapenstilstand
Zaterdag gaat rond het middaguur een wapenstilstand in waar Armenië en Azerbeidzjan zaterdagochtend vroeg na lange onderhandelingen in Moskou overeenstemming over bereikten. Beide landen betwisten de regio.
De gevechten van de afgelopen weken zijn de ergste sinds een oorlog in 1991-1994 waarbij ongeveer 30.000 mensen omkwamen en die eindigde met een staakt-het-vuren dat herhaaldelijk is geschonden. Het conflict om de regio laaide eind september weer op. Armenië en Azerbeidzjan beschuldigen elkaar van het beginnen van de gevechten.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
3 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
7 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
7 uur geleden