Raketten treffen Amerikaanse ambassade in Bagdad
BAGDAD (ANP) - Onbekenden hebben zondag vijf raketten afgevuurd op de zogenoemde Groene Zone in de Iraakse hoofdstad Bagdad. Drie ervan troffen de Amerikaanse ambassade in de zwaar beveiligde wijk, waar veel ambassades en overheidsgebouwen staan. Dat hebben veiligheidsbronnen gemeld.
Volgens de bron is een raket ingeslagen op een eetgelegenheid, behorend tot de Amerikaanse missie. Zeker een persoon op de ambassade is gewond geraakt. Om wie het gaat, is nog niet bekend.
De Verenigde Staten hebben Irak opgeroepen om beter voor de veiligheid te zorgen. "Sinds september zijn er veertien aanvallen geweest van Iran en aan Iran gelieerde milities op Amerikanen in Irak. We vragen Irak om hun verplichtingen na te komen."
De diplomatieke missie is de laatste maanden regelmatig het doelwit van raketten. Zondag was het de eerste keer dat de ambassade geraakt werd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse parlementariër Ebrahim Rezaei zegt dat Iran uranium zou kunnen verrijken tot 90 procent als het land nog een keer wordt aangevallen. De woordvoerder voor de parlementaire commissie Nationale Veiligheid en Buitenlands Beleid zegt dat dit besproken zal worden in het parlement.
24 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het staat nog niet vast dat de Britse premier Keir Starmer onder druk opstapt. Dat zei minister Darren Jones, de hoofdsecretaris van de premier, tegen Times Radio. Starmer heeft in de loop van de ochtend een kabinetsbijeenkomst met ministers die willen dat hij vertrekt. Ondertussen hebben zeker 72 van de 403 parlementariërs van zijn Labourpartij duidelijk gemaakt dat ze een andere leider willen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.
5 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
5 uur geleden